خطرات ارز دیجیتال ، کریپتو ، بورس و سرمایه گذاری برای مردم عادی

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

ویدئو تکی

آموزگار :

مهدی جبین پور

مشکلاتی که ارز دیجیتال برای مردم ایجاد کرده است بسیار خطرناک است و مردم را در افسردگی فرو برده ، در این ویدئو سعی داریم تفکر شما را با حقایق ارز دیجیتال روشن نماییم تا این خطر ها مردم را دچار گرفتاری بیشتری نکنند. از شما خواهشمندیم این ویدئو را برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

خطرات ارز دیجیتال ، کریپتو ، بورس و سرمایه گذاری برای مردم عادی

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

در کلاهبرداری های اقتصادی ( مخصوصاً ارزدیجیتال و ترید ) هدف معمولاً اغواء کردن مردم عامی که دانش عمیقی از امور سرمایه‌گذاری یا مفاهیم اقتصادی آن ندارند، است. مفاهیم ساختگی زبانی که تأثیرگذار بنظر می‌رسند، اما اساساً بی‌معنی هستند و برای خیره کردن سرمایه‌گذاران به کار می‌روند. بنابراین باید نسبت به آن آگاهی‌های لازم را داشت تا دچار ضرر و زیان نشوید.

برخی اقتصاددانان گاهی از اصطلاح بازی پانزی استفاده می‌کنند، ترفندی که آسیب جدی به اقتصاد خواهد زد و ممکن است ضررهای هنگفتی برای سرمایه‌گذاران در هر بخشی به همراه داشته باشد. امروزه بسیاری از افراد متقلب به ویژه در حوزه پروژه های ارز دیجیتال از این حقه استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال چه کسانی را نابود می کند؟ تقریباً همه انسان ها درگیر هستند ، همه انسان ها ممکن است روزی گول بخورند و زندگی خودشان را دچار نابودی کنند. بازی پانزی بطور دقیقی تفکر همه افراد را نشانه می گیرد و باعث می شود تا همه زندگیتان را در آن قرار داده و نابود کنید.

خطرات ارز دیجیتال
خطرات ارز دیجیتال

چرا ارز دیجیتال در بعد بازی پانزی خطرناک است؟

بازی پانزی، یک عملیات سرمایه‌گذاری کلاهبردارانه است. در این ترفند به سرمایه‌گذاران سودهایی برگردانده می‌شود که از بهره‌های متعارف به شیوه‌ای غیرعادی بالاترند. البته این سود از پول سرمایه‌گذاران بعدی تامین می‌شود و شرکت یا فرد دریافت‌کننده سرمایه نیازی به انجام کار اقتصادی با پول دریافتی ندارد.نام این ترفند از نام چارلز پانزی گرفته شده ‌است.

ترفند پانزی معمولاً سرمایه‌گذاران جدید را با ارائه عایدی‌هایی که دیگر سرمایه‌گذاری‌ها نمی‌توانند تضمین کنند اغوا می‌کند. این عایدی‌ها سودهای به‌طور غیرعادی بالا در کوتاه‌مدت یا به‌طور غیرعادی ثابت و با‌دوام هستند. دائمی بودن عایدی‌هایی که یک ترفند پانزی تبلیغ و پرداخت می‌کند نیازمند یک جریان پول همیشه درحال افزایش از جانب سرمایه‌گذاران است تا سیستم را درحال کار نگه دارد.

اما باید عنوان کرد سرنوشت این سیستم فروپاشی است زیرا سودهای واقعی آن (اگر اصلاً هیچ سودی در کار باشد) کمتر از مقدار پرداخت به سرمایه‌گذاران است. معمولاً این سیستم قبل از آنکه دچار فروپاشی شود به وسیله مراجع قانونی برهم زده می‌شود زیرا چنین سیستمی مورد سوءظن قرار گرفته یا مروج آن اسناد اعتباری ثبت‌نشده می‌شود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

4 دیدگاه. Leave new

  • آرش زینلی
    مارس 15, 2022 2:47 ب.ظ

    سلام
    ممنون آقای جبین پور من عاشق لحجه یزدیتون هستم
    من با شما وردپرس را هم خیلی کامل و خوب یاد گرفتم ممنون از تیم ابزار وردپرس خیلی با مرام هستین .

  • سلام و احترام فراوان خدمت جناب اقای جبین پور و همکارانشون که به فکر مردم هستن من هم تو زمان اوج بورس که هر خرابه ای بورس بعنوان عرضه اولیه بخورد مردم میداد کلی فعالیت کردم هرکسی بهم گفت با پول ما معامله کن قبول نکردم گفتم من خودم علمم اونقد نیست به شما اطمینان صدرصد بدم سود کنید ولی زمانی دیدم بازی این سرمایه دارها رو مردم شروع شد و تا تونستن پول مردم عادی که با هزار وام و بدبختی جور کرده بودن میکشیدن بالا تا تونستم اطرافیانم که پول تو بورس داشتن با حداقل یه ذره سود یا خود پولشونو از بورس کشیدم بیرون خوب شد این فیلم پخش کردیت خیلیا برای جبران ضرر بورس دارن پناه میبرن به ارز دیجیتال

فهرست