افزودن محصولات دانلودی به ووکامرس

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه هفده

آموزگار :

فرید معیریان

در این درس یاد می گیرید که چگونه فایل های متنوع در تعداد دلخواه را برای یک محصول دانلودی را ، تعیین و نام گذاری کنید همچنین به 2 روش مختلف محدودیت دانلود را برای کاربران سایت ایجاد کنید. ( ادامه مطلب … )

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

افزودن محصولات دانلودی به ووکامرس

( جمعه ، 1 بهمن سال 1400 )

قسمت قبل درباره پیکربندی بخش پیشرفته در ووکامرس صحبت کردیم و حالا در جلسه اول از فصل سوم آموزش ووکامرس قصد داریم به مبحث آموزشی افزودن محصولات دانلودی به ووکامرس بپردازیم، پس تا پایان این آموزش با ما همراه باشید.

محصولات دانلودی در ووکامرس

ووکامرس به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه‌‎بر محصولات فیزیکی، محصولات مجازی و دانلودی مانند کتاب، فایل، فیلم، رویداد و … را نیز روی وبسایت خود به فروش بگذارید. علاوه‌بر آن امکان فروش همزمان محصولات فیزیکی و مجازی نیز با استفاده از افزونه ووکامرس، برای شما فراهم شده است. برای افزودن محصولات دانلودی به ووکامرس از پیشخوان وردپرس، منوی محصولات گزینه “افزودن جدید” را انتخاب کنید و همانند محصولات فیزیکی که در جلسه 8 (افزودن محصول در ووکامرس) توضیح دادیم، نام، مشخصات و تصاویر محصول را وارد نمایید. همینطور دسته­ بندی محصول را انتخاب و در صورت نیاز برچسب­ گذاری کنید. بخش متفاوت در محصولات مجازی قسمت “اطلاعات محصول” است که در ادامه به توضیح این قسمت می‌پردازیم.

اطلاعات محصول

در بخش اطلاعات محصول همانطور که در تصویر می‌‍بینید برای وارد کردن محصولات مجازی باید تیک “مجازی” را فعال کنید، اگر محصول شما دانلودی است باید گزینه “دانلودی” را نیز فعال نمایید.

محصولات مجازی و دانلودی در ووکامرس

سربرگ همگانی

در این بخش پس از وارد کردن قیمت محصول، وارد بخش “فایل‌های دانلودی” می‌شوید.

فایل‌های دانلودی

 در قسمت “فایل‌های دانلودی”، با کلیک روی دکمه “افزودن فایل” می‌توانید فایل محصول را برای دانلود کردن در دسترس مشتریان قرار دهید. اضافه کردن فایل دانلودی به دو روش انجام می‌پذیرد:

  • آپلود کردن فایل در سایت: اگر فایل مورد نظر روی هاست شما قرار داد، براحتی و با کلیک روی دکمه “انتخاب فایل” می‌توانید فایل محصول را داخل فروشگاه اینترنتی بارگذاری و وارد کنید.
  • قرار دادن لینک فایل: اگر فایل موردنظر در هاست یا سرور دیگری غیر از سایت خودتان قرار دارد، می‌توانید لینک فایل را در بخش “لینک فایل” قرار دهید.

توجه داشته باشید که با کلیک دوباره روی دکمه افزودن فایل، امکان اضافه کردن فایل­‌های بیشتر وجود دارد.

محدودیت دانلود

در این قسمت می‌توانید تعداد دفعات دانلود فایل توسط کاربر را محدود کنید که فقط یکبار قابل دانلود شدن باشد یا چندین بار امکان دانلود فایل برای مشتری فراهم شود.

انقضای دانلود

 تعداد روزهایی که می­‌خواهید لینک دانلود معتبر باشد را مشخص کنید و پس از گذشت مدت زمان انتخابی، فایل دیگر امکان دانلود نخواهد داشت.

سربرگ فهرست موجودی

در جلسه 8 راجب این سربرگ به تفصیل توضیح دادیم و در این قسمت فقط کافی است که تیک بخش “فروش تکی” را فعال کنید تا مشتری تنها یک بار فایل مجازی را خریداری نماید.

سربرگ فهرست موجودی - محصولات مجازی و دانلودی

امنیت دانلود محصولات مجازی

یکی از مزیت‌های ووکامرس در فروش محصولات مجازی، امن کردن و تغییر دادن لینک دانلود محصولات است. اگر لینک اصلی دانلود یک محصول مجازی در اختیار مشتری قرار گیرد، فرد براحتی می‌تواند لینک را انتشار داده و افراد زیادی بدون پرداخت هزینه فایل محصول را دانلود کنند. خوشبختانه ووکامرس برای این مشکل راه‌حلی کاربردی درنظر گرفته است. از پیشخوان وردپرس به مسیر ووکامرس > پیکربندی > محصولات > محصولات دانلودی بروید. همانطور که درتصویر زیر مشاهده می‌کنید بهتر است روش دانلود فایل روی حالت “اجبار به دانلودها” قرار گرفته شود تا ووکامرس آدرس لینک دانلود فایل را برای امنیت بیشتر تغییر دهد.

امنیت دانلود محصولات مجازی

در بخش “محدودیت‌های دسترسی” می‌توانید مشخص کنید که کاربر برای دانلود فایل نیازمند ورود به سایت است یا خیر. در قسمت دیگر با انتخاب گزینه “دسترسی به محصولات دانلود شدنی بعد از پرداخت” مشتری بطور خودکار پس از تکمیل فرآیند پرداخت وجه می‌تواند فایل محصول را بدون نیاز به تأیید مدیر فروشگاه دانلود نماید.

امیدواریم از این جلسه استفاده کافی و لازم را برده باشید، در جلسه بعدی همراه ما باشید که قصد داریم به سوال “محصول خارجی در ووکامرس چیست ؟” پاسخ دهیم.

فهرست