آموزش افزونه Schema pro بصورت ویدئویی

آموزش افزونه Schema pro بصورت ویدئویی

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

ویدئو آموزشی

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این ویدئو نحوه استفاده از افزونه schema pro را آموزش می بینید و به راحتی قادر خواهید بود تا از آن استفاده نمایید. افزونه اسکیما پرو می تواند برای شما داده های ساخت یافته اضافه کند. در این جلسه یک نمونه مثال برای ستاره دار کردن مطالب را آموزش دادیم. این مورد از نظر سئو نیز فوق العاده است. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش افزونه Schema pro بصورت ویدئویی

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

آموزش افزونه نشانه ­گذاری محتوا Wp Schema Pro

افزونه Wp Schema Pro با استفاده از روش­ های ستاره­ دار کردن و رتبه ­بندی مطالب سایت، باعث معنی ­دار شدن مطالب وب­سایت برای جستجوگرهای گوگل می­ شود. این کار تجزیه و تحلیل سایت شما را برای جستجوگرها ساده ­تر می­کند که در بهبود سئو سایت نیز مؤثر است.

نشانه­ دار کردن محتواهای سایت باعث اعتماد بیشتر کاربران شده و بازدیدکنندگان از وب­سایت نیز افزایش می­یابند در نتیجه فروش و درآمد شما بیشتر خواهد شد.

تنظیمات افزونه  Wp Schema Pro بسیار ساده است ولی همین کار ساده به تعامل بیشتر وب­سایت با موتورهای جستجوی گوگل می­شود.

نسخه اورجینال و فارسی شده افزونه Wp Schema Pro که بهترین و قویترین افزونه نشانه گذاری محتوای وردپرس است، هم اکنون در سایت ابزار وردپرس برای تهیه شما عزیزان فراهم شده است.

دانلود افزونه نشانه­ گذاری محتوا Wp Schema Pro

به این نکته مهم توجه داشته باشید که قبلاً امکان ستاره ­دار کردن محتواهایی مثل سؤالات متداول، نمونه کارها و… در وردپرس وجود داشت. در آپدیت ­ها و به­  روزرسانی­ های اخیر ساختارهای گوگل، فقط امکان ستاره­ دار کردن محصولات در وردپرس وجود دارد. بنابراین دقت داشته باشید فقط برای بخش محصولات می­  توانید از این افزونه استفاده کنید و با کمک آن فروش بیشتری برای محصولات سایت کسب کنید.

آموزش نصب و استفاده از افزونه Wp Schema Pro

برای نصب افزونه نشانه­ گذاری محتوا، در پیشخوان وردپرس، مسیر “افزونه­ ها ßافزودن” را انتخاب کنید و سپس دکمه “بارگذاری افزونه” را کلیک کنید. فایل فشرده افزونه Wp Schema Pro که از سایت ابزار وردپرس دانلود کردید را انتخاب و نصب کنید. پس از نصب افزونه آن را فعال کنید

آموزش نصب افزونه وردپرس

با فعال ­سازی افزونه، به منوی “تنظیمات” وردپرس، بخش جدیدی به نام “افزونه Schema Pro” اضافه می­شود که با کلیک این گزینه صفحه اصلی افزونه را مشاهده می­کنید.

برای ایجاد یک اسکیمای جدید، دکمه “افزودن” را کلیک کنید. در صفحه بعد می­بایست نوع طرحی که می­خواهید برای آن اسکیما ایجاد کنید را مشخص کنید. همانطور که در بالا گفتیم، در ساختارهای جدید گوگل فقط برای بخش محصولات امکان ساخت Schema وجود دارد. پس در این قسمت گزینه محصولات را انتخاب کنید. با این کار محصولات هم دسته­ بندی و هم ستاره ­دار می­شوند.

در مرحله بعد، از جعبه بازشونده “همه محصولات” را انتخاب کنید. با کلیک دکمه مرحله بعد، طرح Schema آماده می­شود.

پس از آماده شدن طرح برای محصولات سایت، شما باید طرح را ویرایش و سفارشی کنید.

توجه کنید که اگر شما از روشی غیر از ووکامرس برای معرفی محصولات خود استفاده می­کنید، مثلاً محصولات را در نوشته­ ها ایجاد کرده­ اید، نوع همه محصولات را به نوشته­ ها تغییر دهید.

در ادامه، تنظیمات فیلدهای اسکیما را بررسی می­کنیم.

نام

این فیلد بطور اتوماتیک عنوان محصولات را جایگزین می­کند و نیازی به تغییر ندارد.

نام برند

اگر از برند خاصی برای محصولات استفاده نمی­کنید، این فیلد را روی متن ثابت قرار داده و یک نام ثابت برای برند محصولات وارد کنید. این نام می­تواند نام سایت شما یا هر نام دیگری باشد. اگر از برندهای مختلف محصول استفاده می­کنید فیلد برند را روی فیلد سفارشی جدید تنظیم کرده و برای هر محصول بطور جداگانه در صفحه معرفی آن، نام برند را وارد کنید.

تصویر

این فیلد تصویر هر محصول را بطور اتوماتیک نمایش می­دهد و نیازی به تغییر مقدار آن نیست.

نشانی اینترنتی

فیلد نشانی اینترنتی روی مقدار پیوند یکتا تنظیم شده است. آن را تغیییر ندهید.

توضیح

این فیلد هم بطور پیش فرض محتوای هر محصول را نمایش می دهد که کافیست.

شناسه محصول

این فیلد شناسه منحصر بفرد هر محصول است. شناسه محصول همان sku یعنی شناسه محصول در ووکامرس است. این فیلد روی مقدار پیش فرض فیلد سفارشی جدید تنظیم شده است و برای هر محصول بطور جداگانه تکمیل می­شود.

MPN

که بر روی همان مقدار پیش فرض یعنی فیلد سفارشی جدید بماند.

در دسترس

فیلد در دسترس به معنی موجودی یا عدم موجودی کالا است. مقدار گزینه ثابت را انتخاب کنید و مقدار آن را “در انبار” قرار دهید.

Price Valid Until

یعنی قیمت محصول تا چه زمانی اعتبار دارد. تاریخ و زمان ثابت را انتخاب کرده و یک تاریخ با فورمت صحیح و به میلادی وارد کنید.

قیمت

برای فیلد قیمت، سایر فیلدهای سفارشی را انتخاب کرده و بعد مقدار “Price” را وارد کنید. با این کار قیمت هر محصول بطور جداگانه برای آن محصول جایگزین می­شود.

واحد پول

برای این فیلد مقدار ثابت و بعد “ریال ایران” را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که واحد پولی تومان برای موتور جستجوی گوگل شناخته شده نیست.

رتبه بندی

برای این فیلد هم می­توانید مقدار پذیرفتن امتیاز کاربر را قرار دهید تا بطور اتوماتیک از طرف کاربران، محصول امتیاز­دهی شود. یا مقدار رتبه بندی ثابت را برای آن انتخاب کنید و یک رتبه ثابت برای تمامی محصولات درج کنید که البته این روش پیشنهاد نمی­شود . روش دیگر امتیازدهی جداگانه برای هر محصول است که برای این کار می­بایست مقدار فیلد را روی فیلد سفارشی جدید قرار دهید قرار دهید.

تعداد نظرات

همان مقدار فیلد سفارشی جدید کافیست و نیازی به تغییر ندارد.

Reviews

 این فیلد توسط تیم برنامه ­نویسی ابزار وردپرس به افزونه Schema Pro اضافه شده است و باعث می­شود رتبه ­بندی محصولات برای موتور جستجوی گوگل خیلی بهتر انجام شود.

  • نام نویسنده
  •  برای این فیلد مقدار ثابت را انتخاب کنید و در کادر مربوط به آن “users” را وارد کنید.
  • رتبه بندی
  •  مقدار پیش فرض فیلد سفارشی جدید برای رتبه­ بندی کافیست.

 

پس از تکمیل همه تنظیمات صفحه را به ­روزرسانی کنید.

حال باید مقادیری که برای آن­ها فیلد سفارشی جدید انتخاب کردید را بطور جداگانه و برای هر محصول تکمیل کنید. در صفحه ویرایش هر محصول، از قسمت Schema Pro محصولات، مقدار هر کدام از فیلدهای سفارشی جدید را مشاهده می کنید که باید آن­ها را تکمیل کنید.

شناسه محصول

هر محصول دارای یک id منحصر بفرد است که می­توانید از این id برای شناسه محصول استفاده کنید.

MPN

 برای فیلد MPN می­توانید خودتان یک عدد متفاوت برای هر محصول وارد کنید.

رتبه بندی

بهتر است مقدار رتبه ­بندی برای هر محصول متفاوت باشد. مثلاً رتبه یک محصول را 4.8، محصول دیگری را 3.8، و محصول دیگر را 5 وارد کنید. توجه داشته باشید که برای هر دو فیلد رتبه ­بندی مقدار یکسان وارد کنید.

تعداد نظرات

عددی برای تعداد نظرات وارد کنید. برای هر محصول اعداد متفاوت قرار دهید.

پس از تکمیل همه قسمت­ های محصول، صفحه محصول را به ­روزرسانی کنید.

حال اگر بر روی صفحه هر محصول در مرورگر، گزینه “Test Schema” را کلیک کنید و وارد صفحه ساختار اسکیمای هر محصول شوید، اسکیماهایی که ساخته ­اید را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید Error­های احتمالی را حتماً برطرف کنید.

افزونه Schema Pro

گام مهمی برای پیشرفت و موفقیت سایت شما است. ما به شما عزیزان پیشنهاد می­کنیم اگر سایت فروشگاهی دارید یا محصولاتی برای فروش در سایتتان بارگذاری کرده­اید، افزونه نشانه ­گذاری محتوا را تهیه و نصب کنید. محصولاتتان را امتیازدهی کنید تا کاربران بیشتری جذب سایتتان شوند و هم فروش بیشتری داشته باشید و هم رتبه بهتری در سئو و جستجوهای گوگل کسب کنید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

109 دیدگاه. Leave new

فهرست