تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو وبسایت

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این قسمت از ویدئو آموزشی در رابطه با تاثیر شبکه های اجتماعی بر رو سئو وبسایت صحبت میکنیم. شبکه های اجتماعی برای موتورهای جستجو بسیار اهمیت دارد.با انتشار در شبکه های اجتماعی سرعت بالا رفتن صفحات در نتایج بیشتر میشود.شبکه های اجتماعی میتوانند باعث افزایش ترافیک سایت و اعتبار دامنه شوند. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو وبسایت

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

قسمت قبلی در رابطه با تاثیر هاست و دامنه روی سئو وبسایت صحبت کردیم. حالا این جلسه در رابطه با سیگنال‌های شبکه اجتماعی است. می‌خواهیم بررسی کنیم که چگونه شبکه‌های اجتماعی بر سئو سایت شما تاثیر خواهند گذاشت. قبل از اینکه در مورد نحوه تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سئو صحبت کنیم، باید نکته‌ای را به شما یادآوری کنیم. توجه داشته باشید که در ابتدای کار نباید هرگز ایده‌آل‌گرا باشید. ایده‌آل گرایی دلیل شکست بسیاری از افرادی است که در این راه قدم گذاشته‌اند. پس با این تفکر خود را محدود نکنید.

شبکه‌های اجتماعی بر سئو چه تاثیری دارند؟

یکی از فاکتورهای مهمی که گوگل و سایر موتورهای جستجو دیگر به آن اهمیت می‌دهند، این است که سایت شما دارای سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی باشد. یعنی لینک‌های سایت شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته شود. همچنین شبکه‌های اجتماعی در طول زمان می‌توانند باعث بالا رفتن Domain Authority شوند. همانطور که می‌دانید هرچه میزان Domain Authority بیشتر شود، صفحات سایت شما در گوگل امتیاز بهتری دریافت خواهند کرد. به صورت کلی ما سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی را یکی از راهکارهای اصلی برای ایجاد Boost یا قدرت در سئو سایت خود می‌دانیم. در واقع Boost به معنای انجام کاری با قدرت است که سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی دقیقا همین کار را برای ما انجام می‌دهند.

منظور از سوشیال سیگنال چیست؟

یعنی که لینک‌های سایت شما در شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد و هر روز به اشتراک گذاشته شوند. مخصوصا لینک‌های مهم سایت. تعداد لایک‌ها، بازدیدها، اشتراک گذاری‌ها می‌تواند سیگنال‌های خوبی را به همراه داشته باشد. همچنین حضور لینک‌های سایت شما در شبکه‌های دیگران هم می‌تواند در سئو تاثیر مثبتی بگذارند. پس همانطور که متوجه شدید ایجاد سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی کار ساده‌ای است و هرکسی به دلخواه خودش می‌تواند آن را انجام دهد.

کدام شبکه‌های اجتماعی اهمیت بیشتری دارند؟

یوتیوب و تویتر، تاثیرگذارترین و مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آیند. پس از آن‌ها فیسبوک، پینترست، لینکدین مهم هستند. البته اینستاگرام هم می‌تواند تا حدودی تاثیرگذار باشد، اما نمی‌توان لینک‌های زیادی را در آن به اشتراک گذاشت. همچنین توجه کنید که شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ می‌تواند بسار مفید واقع شوند و فروش شما را به شدت افزایش دهند.

ایجاد سوشیال سیگنال

در ابتدا به یاد داشته باشید که در طول حیات کسب‌وکار خود باید چند مورد را رعایت نمایید. نکته اولی که باید به آن دقت کنید این است که مطالب، محصولات و لینک‌های خود را باید به مرور زمان به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال روزانه چندتا از این موارد را منتشر کنید؛ نه همه آن‌ها را یکجا که اسپم شوند. کار دیگری که می‌تواند بر سایت شما تاثیر مثبت داشته باشد، این است که فعالیت‌های مناسبی را در شبکه‌های اجتماعی جهت جذب بیشتر مخاطبان به سمت سایت خود انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از یک الی دو پاراگراف متن، کاربران را به سمت سایت خود جذب کنید.

جمع‌بندی

همانطور که در این جلسه گفتیم سیگنال شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی سایت شما بگذارد. پس اگر تا به امروز از این ترفند استفاده نکرده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر به انتشار لینک‌های سایت خود در شبکه‌‌های اجتماعی مختلف اقدام کنید. امیدواریم که مطالب این جلسه که درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو وبسایت بود، برای شما مفید واقع شده باشد. در جلسه آینده از دوره سئو وردپرس همراه ما باشید که قصد داریم درباره تاثیر گواهینامه ssl در سئو و تنظیمات آن در وردپرس صحبت کنیم. ?

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

35 دیدگاه. Leave new

فهرست