تاثیر دسته بندی و برچسب ها در سئو

( جمعه ، 31 فروردین سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه پانزده

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این جلسه می‌خواهیم توضیحاتی در مورد دسته‌بندی و برچسب‌ها در سئو و تولید محتوا به شما بدهیم، این دو فاکتور اهمیت بسیار زیادی دارند و اگر استفاده صحیح از آنها داشته باشید و به‌درستی تنظیمشان کنید، می‌تواند در سئو سایت تأثیر خیلی خوبی داشته باشد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

تاثیر دسته بندی و برچسب ها در سئو

( جمعه ، 31 فروردین سال 1403 )

تأثیر دسته‌بندی در سئو

ما برای اینکه بتوانیم راحت‌تر خودمان را به موتورهای جستجو معرفی کنیم و سایتمان راحت‌تر توسط موتورها جستجو دسته‌بندی و ایندکس شود، به برچسب‌ها و دسته‌بندی نیاز داریم.

اما باید بدانید علی‌رغم اینکه زیاد به دسته‌بندی در سایت‌ها توجه نمی‌شود، صفحات بسیار مهمی هستند، چراکه صفحات لندینگ یا اصلی به‌حساب می‌آیند.

فرض کنید که کاربر عبارت “گوشی‌های سامسونگ” را سرچ می‌کند. هدف کاربر این است که به یک وب‌سایتی مراجعه کند که در آن انواع گوشی‌های سامسونگ قرار گرفته است. اگر منظور کاربر یک نوع خاص از گوشی سامسونگ بود، دقیقاً همان مدل خاص را سرچ می‌کرد، اما وقتی “گوشی‌های سامسونگ” را سرچ می‌کند، یعنی توقع دارد انواع مختلفی از گوشی‌ها نمایش داده شود.

درنتیجه در وب‌سایت‌ها، تنها جایی که صفحاتی به این شکل وجود دارند، صفحات دسته‌بندی‌ها است. پس دسته‌بندی تأثیر بسیار زیادی در نرخ بازدیدهای سایت شما از سمت موتورهای جستجو داشته باشد.

دسته‌بندی‌ها وجه تمایز هستند

دسته‌بندی‌ها در وب‌سایت ما وجه تمایزی هستند، فرض کنید که شما فروشنده حوله حمام هستید. در سایت خود تعداد بسیار زیادی حوله بر اساس رنگ، برند و سایز دارید و اگر محصولات درون سایت خودتان را دسته‌بندی نکنید، تأثیر بدی دارد و کاربر بعد از ورود به سایت ممکن است سردرگم شود.

بنابراین شما باید محصولات سایتتان را بر اساس مهم‌ترین مواردی که ممکن است توسط کاربر سرچ شود، دسته‌بندی کنید.

سئو کردن دسته‌بندی‌ها

در سئو کردن دسته‌بندی‌ها، نیازی نیست شما کار خاصی انجام دهید، فقط کافی است کمی برای آن تولید محتوا کنید. در واقع شما در حین اینکه تولید محتوا می‌کنید، درواقع دسته‌بندی‌ها را تا حدودی پر می‌کنید و محتوا برای آن ایجاد می‌شود.

اما اگر بتوانید زمان بگذارید و برای دسته‌بندی‌ها، تولید محتوا کنید، برای سایت شما تأثیر مثبت خواهد داشت.

برای این کار باید وارد پیشخوان وردپرس خودتان شوید و وارد بخش محصولات » دسته‌بندی، شوید. در این قسمت شما وقتی محصولی را اضافه می‌کنید می‌توانید در قسمت توضیحات یک توضیح مختصر در مورد آن محصول بنویسید. اگر شما برای هر یک از دسته‌بندی‌ها، یک یا دو پاراگراف توضیحات بنویسید، برای سئو سایت عالی است.

دسته‌بندی‌های مناسب برای لینک‌های داخلی

فرض کنید که شما یک وب‌سایت درزمینه صنایع‌دستی طراحی کردید، مسلماً شما توقع دارید با کلمه “صنایع‌دستی” در گوگل بالا بیایید.قطعاً در سایتتان دسته‌بندی صنایع‌دستی را دارید و برای آن محتوا تولید می‌کنید. طبیعتاً در تمامی محتواهای موجود در سایتتان کلمه کلیدی صنایع‌دستی را زیاد به‌کار می‌برید. دقت داشته باشید که می‌تواند کلمه صنایع‌دستی را به دسته‌بندی صنایع‌دستی لینک بدهید، که این یک استراتژی بسیار خوب است.

قبلاً افراد مهم‌ترین کلمه کلیدی سایت را به صفحه اصلی لینک می‌دادند. در حال حاضر اگر این کار را انجام دهید حالت اسپم شناخته می‌شود. پس باید مهم‌ترین کلمه کلیدی را به مهم‌ترین دسته‌بندی لینک بدهیم.

دسته‌بندی را با برچسب اشتباه نگیرید

برخی از افراد، برای هر محتوای سایتشان، برچسب‌های زیادی را برای هر محتوا ایجاد می‌کنند. مثلاً سایت‌هایی هستند که صد برچسب برای یک محتوا تولید می‌کنند، که این کار بسیار اشتباه است و درواقع خودکشی سایت محسوب می‌شود.

با یک مثال می‌خواهیم وجه تمایز دسته‌بندی و برچسب را برای شما توضیح دهیم:

فرض کنید که شما وب‌سایت صنایع‌دستی دارید، که مسلماً یک سری موارد مشابه هستند و همه محصولات آن ها را دارند و دسته‌بندی “صنایع‌دستی – صنایع‌دستی یزد – صنایع‌دستی سفالی” را ایجاد می‌کنید . ولی مثلاً یک صنایع‌دستی خاص برای روز مادر دارید که می‌توانید آن را جزء دسته‌بندی قرار ندهید و یک برچسب خاص بزنید.

البته برای این مورد هم می‌توانید یک دسته‌بندی ایجاد کنید. اما به دلیل خاص بودن آن، می‌توانیم آن را در حیطه برچسب‌ها قرار دهیم.

همه این موارد بستگی به آن استراتژی دارد که می‌خواهید مفهوم آن را روی سایت خود پیاده کنید.

پس به‌صورت کلی ما یک موردی که خیلی خاص است و به محصول ما مربوط است، اما اشتراک زیادی ندارد را به‌عنوان برچسب وارد می‌کنیم، دقت داشته باشید که برای هر محتوا، بیشتر از 3 یا 4 برچسب، در نظر نگیرید.

نمونه‌ای از ساختار دسته‌بندی

در اینجا می‌خواهیم با یک مثال ساده، ساختار یا استراکچر دسته‌بندی را برای شما توضیح بدهم. فرض کنید ما یک سایت فروش صنایع‌دستی داریم که در آن اولین یا مادر دسته ما، صنایع‌دستی است و می‌توانیم به‌عنوان زیر دسته‌ی، صنایع‌دستی که به‌عنوان دسته‌بندی اصلی ما است، شهرها را وارد کنیم.

که به‌صورت کلی نمایش آن به این صورت خواهد بود:

صنایع دستی >  صنایع دستی ایران >  صنایع دستی یزد

همان‌طور که می‌بینید ما یک دسته از همان چیزی که ارائه می‌دهیم داریم، بعد دسته کشوری و شهری را داریم. هریک از این موارد می‌تواند زیر دسته‌های مختلفی داشته باشد.

سعی کنید روی کاغذ، استراتژی سایت خودتان را رسم کنید تا بتوانید از این موضوع برای سئو سایت خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

با آرزوی بهترین‌ها برای شما.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

121 دیدگاه. Leave new

 • شریفه ایزدی خواه
  مارس 13, 2024 10:47 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  ضمن تشکر از محتوای جامع و بسیار کاربری تون. یه سوال برای من پیش اومده. مگر دسته بندی محصولات از دسته نوشته ها جدا نیست؟؟ دو سوال اسلاید آخر برای من خیلی گنگ بود. منظورتون این بود که همون دسته بندی که برای محصولات در نظر گرفتیم برای نوشته ها نیز در نظر بگیریم و متناسب با آنها تولید محتوا به صورت مقاله انجام بدیم.

  • محمد قاسمی
   مارس 14, 2024 8:27 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   بصورت کلی اگر بخواهم این مورد را ذکر کنم ، بین دسته بندی محصولات و دسته بندی نوشته ها معمولا در یک سایت تفاوت در نظر گرفته میشود و عینا شبیه به هم نیستند. بعنوان مثال در یک سایت فروشگاهی صنایع دستی میتواند دسته والد محصولات باشد اما میتوان از دسته طراحی صنایع دستی در مقالات استفاده کرد. پیشنهاد بهتری که میتوانم ارایه کنم این است که با سایت نت بازده تماس بگیرید و سوالات خود در این مورد را ذکر کنید تا بصورت کامل به شما توضیح دهند

   با تشکر.

 • حدیثه سعیدی
  ژانویه 1, 2024 3:23 ب.ظ

  سلام ممنون از اموزش خوبتون . برای سایت های شرکتی چطور ازین موضوع باید استفاده کرد؟

  • کامران قائمی
   ژانویه 2, 2024 8:46 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   معمولا در سایت های شرکتی بخش اخبار وجود دارد که میتوانید در این قسمت به کمک دسته بندی ها اخبار سایت را مدیریت و سازماندهی کنید. همچنین ممکن است بخش نمونه کارها نیز وجود داشته باشد که روند آن این چنین است ، بصورت کلی در سایت های شرکتی سئو دسته ها اهمیت زیادی ندارد و نیازی نیست خیلی روی آنها تمرکز کنید.

   با تشکر.

 • رضا قاسمی منش
  نوامبر 13, 2023 11:34 ق.ظ

  سلام روز بخیر , در تولید مقاله ای در مورد یک محصول , در این مقاله من کلمه کلیدی را لینک داخلی میدم به محصول و در ادامه ی مقاله , لینک داخلی میدم به دسته بندی آن محصول , در تولید مقاله هم , در آخر اون مقاله , به مقالات مرتبط لینک داخلی میدم
  این کارم صحیح است ؟

  • کامران قائمی
   نوامبر 15, 2023 9:43 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • سلام استاد عزیز اولا باید تشکر کنم از شما بابت آموزشهای بسیار زیباتون
  استاد من سایت فروش کفش زدم و یه قسمت از دسته بندیم به این صورته
  کفش
  — کفش مردانه
  — کفش مردانه ایرانی
  —- کفش مردانه ایرانی ونس
  به نظر شما این دسته بندی با توجه به اینکه طول عنوانها زیاده صحیح هست؟

  • کامران قائمی
   نوامبر 4, 2023 1:47 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • امیر نقیبی
  اکتبر 19, 2023 5:06 ب.ظ

  سلام و عرض احترام
  ببخشید نامک صفحه اصلی رو چی باید بزاریم؟ بزاریم (صفحه-اصلی)؟

  • کامران قائمی
   اکتبر 20, 2023 1:25 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   میتوانید از نام صفحه نیز برای تانک استفاده کنید و مشکلی ندارد ، بصورت کلی این برگه لینک دامنه شما را بخود خواهد گرفت و نامک آن تاثیر زیادی ندارد.

   با تشکر.

 • امیر نقیبی
  اکتبر 10, 2023 8:22 ب.ظ

  سلام و عرض احترام ببخشید شما داخل این ویدیو میفرمایید که واسه هر دسته بندی دوتا پاراگراف هم که بنویسیم کافیه و بیشتر نیاز نیست اما داخل یه ویدیوی دیگه که آموزش قالب وودمارت هستش اونجا فرمودید که اگر 2000 کلمه بنویسید بهتره؟

  • کامران قائمی
   اکتبر 11, 2023 1:10 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   طبیعتا محتوای متنی تاثیر زیادی برای سئو دارد و برای برخی موارد مانند دسته بندی ها شاید نتوان محتوای زیادی نوشت که نوشتن در حدود 300 کلمه نیز مناسب است اما اگر شما امکان تولید محتوای بیشتر را دارید میتوانید آنرا افزایش دهید و حتی به 2000 کلمه یا بیشتر نیز برسانید

   با تشکر.

   • اینکه میگید اگر امکان تولید محتوای بیشتر را دارید میتوانید آن را افزایش دهید یعنی از چه لحاظ امکانش را داشته باشیم میتوانیم آن را افزایش دهیم ؟ از لحاظ فضا یا از لحاظ سئو ؟ لطفا بیشتر توضیح دهید
    و اینکه در ویدیو گفتید اگر میخواهید بیشتر تولید محتوا کنید ( در صفحه دسته بندی ها ) از کنونیکال استفاده کنیم
    لطفا بیشتر توضیح دهید در رابطه با این موارد

 • سلام نامک های دسته بندی و برچسب رو لاتین بزنیم؟ من فارسی زدم و اصلا وی اشتراک گذاری آزاردهنده است. عوض کردن شون به لاتین هم دیگه فکر کنم برای سئو مخرب است. با تشکر

  • کامران قائمی
   سپتامبر 18, 2023 1:42 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   استفاده از موارد لاتین معمولا بهتر است اما ضروری نیست ، شما میتوانید آنها را به لاتین تغییر و سپس آدرس قدیمی را به جدید ریدایرکت نمایید.

   با تشکر.

 • فرزادقیدر
  جولای 14, 2023 4:00 ب.ظ

  سلام من یک سایت دارم فراموش کردم که اصلا دسته بندی درست کنم باید کل سایت رو پاک کنم از اول بسازم یا میشود الان دسته بندی درست کرد و هر کدام رو در دسته خودش قرار داد لطفا اگر آموزشی در مورد ساخت دسته بندی دارید معرفی بفرمایید ممنون.

 • سلام وقتتون بخیر. این پست کاربردی رو داشتم میخوندم خواستم هم تشکری کرده باشم و هم سوالی که الان برام پیش اومد رو بپرسم خدمتتون.

  ما تو سایتمون کلی محصول مشابه داریم. مثلا 20 عدد جاکلیدی با طرح های مختلف. مثلا جاکلیدی بنز، بی ام و، پژو و … . تمام ویژگی ها و توضیحات و محتوای مربوط به محصولات یکسانه و از طرفی محصول متغیر تعیین نکردیم که هر کدوم از طرح های جاکلیدی، در گوگل جداگانه امکان جستجو شدن داشته باشن. خواستم بپرسم با توجه به اینکه تمام این 20 محصول(یا بیشتر) توضیحاتشون تماما یکسان هست و فقط عنوان محصول و تصویرش متفاوت هست، چکار کنیم که گوگل محتوای صفحات مختلف رو مشابه تشخیص نده و مانع ایندکس شدن محصولات نشه؟

  قبلا از لطف و راهنمایی شما بسیار ممنون و سپاسگزارم.

  • کامران قائمی
   جولای 6, 2023 5:39 ب.ظ

   باسلام خدمت شما

   این مورد تخصصی است و پیشنهاد میشود جهت راهنمایی دقیق با مجموعه نت بازده که در زمینه سئو بصورت تخصصی فعال هستند تماس بگیرید.

   از حضور شما ممنونیم.

 • امیرحسین کریمی
  جولای 4, 2023 3:34 ب.ظ

  سلام.
  چه وقت هایی برای یک گروه از محضولات باید از برچسب و چه وقت هایی باید از دسته بندی استفاده کرد؟

  و سوال دوم:
  ما فیلتر محصولات(مثلا بر اساس قیمت) داریم که بعد از فیلتر کردن لینک مرورگر هم عوض میشه. آیا میشه اون لینک رو سئو کرد؟ مثلا (لپ تاپ زیر 20 میلیون) طوریکه کاربر وارد دسته بندی لپ تاپ سایت ما بشه و چون از اون کوئری وارد شده، به صورت خودکار فیلتر قیمت زیر 20 میلیون براش تنظیم بشه

  • سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • امیرمحمد عابدنیا
  می 22, 2023 9:29 ق.ظ

  سلام.
  اگر من کاملا دسته بندی های قدیمی سایتم رو حذف کنم و دسته بندی های جدیدی بسازم و مطالب رو در اونها طبقه بندی کنم. آیا به سئو صدمه خیلی زیادی وارد میکنه؟ سایت من اکثر صفحاتش در گوگل ایندکس شده ولی مدتی فعالیتش منظم نبوده. سایت من در زمینه لوازم جانبی موبایل فعالیت داره و دسته بندی های قدیمی مخصوص به خیلی وقت پیشه و بهینه نیست و تعداد زیادی هم داره.
  ممنونم.

  • علی حیدری
   می 22, 2023 1:38 ب.ظ

   وقت شما بخیر
   بهتر است برای مشاوره سئو با نت بازده در تماس باشید.
   در مورد مشکل سئو، باید دقت نمایید اگر لینک دسته بندی سئو شده است ، نباید لینک آن تغییر کندو یا بسته به شرایط ریدایرکت شود.
   با تشکر.

 • محمد امین پارسا
  فوریه 17, 2023 10:35 ب.ظ

  آیا نامک انگیلسی برای خود محصول هم تاثیر بر سئو دارد یا همون صرفا برای دسته بندی اینا نیاز هست

  • سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • سلام حتما باید همه ی تیک ها رو بزنیم ؟ مثلا صنایع دستی یزد زیر دسته ی صنایع دستی ایران هست. فقط صنایع دستی یزد رو تیک میزنیم ولی صنایع دستی ایران راتیک نمی زنیم. در صفحه ی محصول میبینیم که باز هم در دسته بندیها به ترتیب صنایع دستی ایران> صنایع دستی یزد نمایش داده می شود یعنی با اینکه تیک سردسته رو نزدیم باز هم نمایش داده می شود. نزدن تیک برای همه ی سردسته های مرتبط تاثیر منفی دارد؟ امیداورم مطلب رو خوب گفته باشم.

 • حمیدرضا جلیلی
  فوریه 8, 2023 12:29 ب.ظ

  سلام بسیار ممنونم

 • با سلام ممنون از آموزش های خوب شما.
  یک سوالی داشتم ؛ آیا برای هر دسته بندی که ایجاد می‌شود باید در بخش منو های سایت اون برگه و دسته بندی را هم اضافه نمود؟ آیا این کار باعث لینک دهی داخلی میشود؟

  • سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • محمد امین فرخاری
  نوامبر 18, 2022 5:23 ب.ظ

  سلام
  برای یک محصول ووکامرسی تا چه تعداد میشه بر چسپ اضافه کرد که تاثیر منفی روی سئو نزاره؟

 • سلام و درود خدمت استاد عزیز
  در یکی از ویدیوها فرمودین لینک های خارجی تاثیر و امتیاز منفی در سئو سایت داره. این در حالی هست که توی رنک مث به عنوان یه امتیاز مثبت در نظر گرفته میشه و خود رنک مث حتی توصیه کرده لینک خارجی منابع بدین و لینک‌های DoFollow اضافه کنیم.
  در این خصوص توضیح میفرمایید لطفا؟

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   لینک های خارجی باید به لینکی باشد که اعتبار آن از سایت شما بالا تر باشد. این مدل لینک های خارجی در حد یک یا دو عدد در پست مشکلی ندارد و مورد امتیاز افزونه سئو است.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • معصومه آقایی
  سپتامبر 16, 2022 1:10 ق.ظ

  سلام یک سوال داشتم
  ما هنگام لینک دادن اصلا نباید صفحه اصلی سایتمون رو معرفی کنیم؟
  ققط باید کلمات کلیدی به دسته بندی مربوطه لینک بشن؟
  فکر کنید یه محتوایی هست که مربوط به کیف هست و من تو این محتوا برای مثال گالری صبا رو به صفحه اصلی سایت لینک دادم و کیف چرم مدل باران رو به دسته مربوطه لینک دادم .ممنون میشم از توضیحتون.

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   لینک صفحه اصلی هم مشکلی ندارد که قرار دهید.
   بهتر است برای مشاوره سئو، با سایت دیگر ما ، نت بازده در ارتباط باشید و مشاوره دریافت نمایید.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

  • لینک دادن به صفحه اصلی سایت باعث میشه دامین آتوریتی سایت بره بالا ولی ارزش اصلی صفحه مخصوصی که قراره براش لینک بدی برا گوکل ارزش لینک نخواهد داشت.

 • پروا خوشخوی
  آگوست 13, 2022 1:23 ق.ظ

  سلام، آموزش هاتون بسیار جامع و پربار هستند، ممنونم از وقتی که میگذارید
  عذرخواهی میکنم من تفاوت بین تگ و کلمه کلیدی رو خیلی خوب متوجه نشدم، امکانش هست چند مثال بزنید تا تفاوتشون معلوم بشه

  • سلام و عرض ادب
   تگ = برچسب های داخل سایت است
   کلمه کلیدی = مهم ترین کلمه مربوط به هر مقاله ای که منتشر می شود.

   برای مثال برای همین آموزش “تاثیر دسته بندی و برچسب ها در سئو”
   همین عبارت تاثیر دسته بندی و برچسب ها در سئو می تواند خود یک کلمه کلیدی باشد.
   با تشکر.

  • تگ میتونه تیتر های دوم به بعدت باشه از صفحات دیگه اگه به اون تیترها لینک بدی و مهمترین تیترها رو هم برچسب کنی عالی میشه

 • نجمه عزیزی
  آگوست 4, 2022 10:22 ق.ظ

  درود و سپاس بابت آموزشهای خوبتون. من از مرداد سال گذشته سایتی در وردپرس ساخته‌ام و چند ماه هر روز تولید محتوا داشتم. بعد کمی وقفه افتاد و حالا هم از ۱۶ خرداد هر روز به استثنای یک روز محتوا گذاشته ام توی سایت. به کمک افزونه یواست خیلی از نوشته‌ها از لحاظ خوانایی و قواعد سئو درست به نظر میرسد. من یک کتاب نوشته بودم که دوست داشتم از طریق سایتم معرفیش کنم. هر هفته بخشی از اون را میخوندم و آپلود می‌کردم و در هر قسمت جدید لینکهای قبلی را هم میگذاشتم. یعنی قسمت n شامل لینک قسمتهای ۱ تا n-1 میشد. آیا تکرار لینکها باعث کپی تشخیص دادن محتوی شده؟ انتظار داشتم بعد از چند ماه که هر هفته در روز مشخص در موضوع مشخصی مطلب میگذارم بالاخره دیده بشه اما انگار نشد. خیلی میخوام بدونم اشکال کارم کجا بوده . ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام و عرض ادب،
   لطفاً برای گرفتن مشاوره سئو با سایت نت بازده در ارتباط باشید.
   توضیحات این بخش زیاد است و باید در تماس مطرح شود.
   با تشکر.

  • موضوع های کتابتون رو تقسیم کنید به چندین نوشته و از نوشته ها بهمدیکه لینک بدین . نقطه گذاری و اندازه پراگراف ها رو تفریط و افراط نکنید. سعی کنید اگر متن یه موضوع بیش از حد بزرگه کوتاهش کنید. مفهوم جملاتتون کاملا روشن باشه یعنی چیزی که گوگل بتونه بخونه . تک تک نوشته هاتونم در وب مستر گوگل دستی معرفی کنید تا ایندکس بشه. اگه میتونید چندتا هم رپورتاژ خوب براش بزنید قطعا نتیجه میگیرید

  • موضوع های کتابتون رو تقسیم کنید به چندین نوشته و از نوشته ها بهمدیکه لینک بدین . نقطه گذاری و اندازه پراگراف ها رو تفریط و افراط نکنید. سعی کنید اگر متن یه موضوع بیش از حد بزرگه کوتاهش کنید. مفهوم جملاتتون کاملا روشن باشه یعنی چیزی که گوگل بتونه بخونه . تک تک نوشته هاتونم در وب مستر گوگل دستی معرفی کنید تا ایندکس بشه. اگه میتونید چندتا هم رپورتاژ خوب براش بزنید قطعا نتیجه میگیرید. امکان داره هاست ضعیفی دارید وگوکل نمیتونه مطالب سایتو بخونه حتما از هاست پر سرعت و خارجی استفاده کنید

 • سلام وقت بخیر
  من فقط ربط این بحث رو به Canonical متوجه نشدم. منظورتون از اینکه محتوای زیاد برای دسته بندی ایجاد کنیم رو متوجه نشدم چجوری میشه ازش استفاده کرد

 • نرگس خداشناس
  فوریه 19, 2022 11:29 ب.ظ

  سلام استاد واقعا ممنون از آموزش خوب و کاملتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم برای شما

 • زینب سلیمانی
  ژانویه 28, 2022 10:06 ق.ظ

  سلام اقای جبین پور واقعاااااا مچکرم از زحمات تون

  یه سوالی هم داشتم برای شروع اشکالی نداره سایتم قسمت فروشگاه نداشته باشه و فقط با انواع محتوا شروع کنم بعنوان روانشناس

 • سلام
  چند سوال که متشکر میشوم راهنمایی بفرمایید:
  1-تعداد برچسب ها و دسته بندی های استفاده شده چقدر باشد بهتر هست؟
  2-تعداد سطوح دسته بندی ها حداکثر تا چند سطح باید ادامه باشد؟ (تعداد 5 سطح و حدود 120 دسته بندی زیاد است؟)
  3-هر برچسب فقط به یک مطلب اشاره کند مشکلی ندارد یا باید که هر برچسب به چند مطلب متصل باشد؟
  4- در سایت میشود فقط از دسته بندی ها استفاده کرد یا باید حتما از برچسب ها در کنار دسته بندی ها استفاده کنیم ؟
  متشکرم

 • مهدی حیدری مفرد
  اکتبر 10, 2021 3:19 ب.ظ

  سلام ما یک سایت شرکت مهندسی داریم و در قسمت تگ یا برچسب ها صدو پنجاه تا تگ وارد کردیم و برای همه پروژه هامون این تعداد رو اضافه کردیم آیا از نظر سئو این خطرناکه یا امتیاز منفی داره؟؟؟؟؟؟؟اینو بگم که حداقل صدتا پروژه داریم

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   اکتبر 11, 2021 8:24 ق.ظ

   سلام و احترام خدمت شما.
   توصیه می کنم از این تعداد استفاده نکنید و مواردی که می دانید سرچ بهتری در گوگل دارند را انتخاب کنید. تأثیر برچسب ها مانند گذشته نیست و این شیوه ای که شما به کار برده اید توصیه نمی گردد و باعث شکل گیری صفحاتی می شود که هیچ بازدیدی برای شما نخواهند داشت و عملاً بی فایده خواهند بود.
   با تشکر

   • منیره مسعودی
    نوامبر 5, 2021 9:00 ق.ظ

    سلام و وقت بخیر
    ما دسته بندی را فقط برای محصولاتمون داریم آیا دسته بندی برای نوشته هامون هم باید ایجاد کنیم؟؟

   • حسین وجدانی
    ژانویه 10, 2022 3:20 ب.ظ

    سلام خسته نباشید ، یعنی زیاد بودن برچسب تاأثیر منفی نداره؟ و فقط کم باشه بهتره؟

    • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
     ژانویه 11, 2022 10:21 ق.ظ

     سلام و درود آقای وجدانی عزیز
     مسئله ساخت برچسب زیاد یا کم نمی باشد. آنچه اهمیت دارد این می باشد که برچسب های ایجاد شده برای سایت ارزشمند باشند و صفحاتی که مربوط به تگ هستند محتوای زیادی را در بر بگیرند. ایجاد برچسب های زیاد و بدون هدف باعث ایجاد صفحات بی ارزش زیاد در سایت می گردد که اصلا توصیه نمی گردد.

 • تارا ساسانی
  آگوست 28, 2021 7:10 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید.
  در مورد مبحثی که در دقیقه 12 این ویدئو گفته شده یعنی لینک دادن کلمات کلیدی به دسته بندی، آیا توضیحات کامل تری وجود دارد؟ من متوجه نشدم این کار را چگونه باید انجام دهیم.

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   آگوست 29, 2021 8:35 ق.ظ

   سلام و احترام
   برای این موضوع تنها کافی است کلمات کلیدی که در مقالات به کار می برید به یک دسته بندی لینک بدهید. برای مثال شما یک دسته بندی به اسم صنایع دستی در سایت دارید حالا کلمه صنایع دستی را در سایت به این دسته لینک کنید.
   با تشکر

 • سلام بر شما
  آیا دسته بندی و برچسب مقالات، محتواهای ویدئویی و محصولات سایت مشترک باشد یا مجزا؟

 • سلام روزتون بخیر. خسته نباشید عرض میکنم خدمت مهندس جبین پور و تیم ابزار وردپرس. من برای دسته بندیم محتوا نوشتم ولی وقتی انتشار دادم. متنی که نوشتم نمایش داده نمیشه و فقط محتواهای داخل دسته بندی نمایش داده میشه. و زمانی که یک قالب محتوا انتخاب می کنم فقط متنی که اماده کردم را نشان میده و زیرمجموعه های دسته بندی نمایش داده نمیشه. امکانش هست راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

 • محمد امین فرخاری
  جولای 30, 2021 11:54 ق.ظ

  سلام مجدد
  وقتی نوشته جدید ایجاد میکنم
  وبراش برچسپ میزارم
  برچسپ ها فونت خوبی ندارن چطور میتونم فونت و مکان برچسپ ها رو تغییر بدم
  ممنون

 • محمد امین فرخاری
  جولای 30, 2021 11:52 ق.ظ

  سلام
  سایت من در خصوص فروش محصولات گرافیکی و…. هست
  ممنون میشم یه نگاهی به سایت من بندازید ببنید دسته بندی رو درست رعایت کردم یا خیر؟

 • علی اصغر طالحی
  می 7, 2021 3:49 ب.ظ

  من فروشگاه لوازم خودرو دارم بعد میخواستم بدونم ایا نیاز هست که برای هر ماشین یا برند دسته بندی بزنم یا برچسب کفایت میکنه

 • علیرضا شریفی
  آوریل 26, 2021 8:11 ق.ظ

  بسیار عالی
  ممنون از سایت خوب شما

 • مهدی شهشهانی
  فوریه 27, 2021 10:17 ق.ظ

  سلام وقت بخیر.
  من در سایتم از یکسری برچسب ها استفاده کردم که در این آموزش متوجه شدم که برچسب های غلطی رو انتخاب کردم و قصد دارم که اونهارو پاک کنم و از برچسب های درست استفاده کنم. آیا پاک کردن این برچسب های غلط باعث ایجاد صفحات 404 میشه؟؟ من از افزونه یوآست پرمیوم استفاده می کنم که تغییر مسیر رو داخلش داره. اگه میشه من رو راهنمایی کنید. ممنونم.

  • تیم پشتیبانی
   مارس 12, 2021 3:25 ب.ظ

   سلام بر شما، در زمان حذف هر پست ( برچسب هم یک پست محسوب می شود ) بالای پیشخوان یک پیام از یوست می آید که از شما میپرسد با حذف این پست آیا ریدایرکتی مد نظر دارید ؟ شما می توانید روی بله کلیک کنید سپس برچسب حذف شده را به خود محصولش ریدایرکت ایجاد نمایید. باتشکر

 • سلام وقت شما بخیر و تشکر بابت وقتی که می گذارید برای پر کردن ویدیوها…یک انتقادی داشتم و اونم اینکه شما بعضی جاها مثلا در بخش آموزش تولید محتوا درست جایی که تمرکز بر چگونگی تولید محتواست میاید کپی میکنید…مثلا در قسمت توضیحات دسته بندی ها تاکید می کنید که اگه در حد یک پاراگراف بنویسید برای سئو غوغا می کنه بعد هیچ توضیحی نمیدید که چه چیزی بهتره که بنویسیم.میاید یک چیز رو کپی می کنید که هیچ ربطی به توضیح دسته بندی نداره که ما مثلا ببینیم یک پاراگراف کافیه… خوب جسارتا همه ی ما معنی پاراگراف رو می دونیم و شما لفظی بگین پاراگراف کافیه ولی اگه زحمت می کشید که تو ویدیو به ما نشون بدین بهتره که حداقل یه مورد رو برامون حقیقی بنویسین…با تشکر

  • تیم پشتیبانی
   مارس 12, 2021 3:18 ب.ظ

   سلام خانم مکتبی ، در جلسات اولیه آموزش بابت تولید محتوا توضیح داده شده است ، از شما خواهشمندیم مباحث مربوط به تولید محتوا را مشاهده بفرمایید. در واقع تکرار برخی مسائل در همه جلسات باعث گرفته شدن وقت کاربران می شود. باتشکر

 • مژگان مشهدی
  فوریه 2, 2021 12:37 ب.ظ

  سلام، این که دسته بندی تعدادی مادردسته و تعداد بیشتری زیردسته داشته باشه کافیه یا هر چقدر دسته و زیردسته‌ها بیشتر باشند روی سئو تاثیر بیشتری دارند؟

 • درود بر شما.
  من ۳ سوال داشتم که خیلی ذهنم رو مشغول کرده:
  تفاوت کلمه کلیدی با تگ ها چیه؟
  چطوری کلمه کلیدی رو ایجاد کنیم؟فقط باید اونو Bold کنیم؟
  انکرتکست ها هم کلمه کلیدی حساب میشن؟

  • تیم پشتیبانی
   ژانویه 19, 2021 1:46 ب.ظ

   سلام بر شما ، در رابطه با کلمه کلیدی در یکی از ویدئو ها توضیحات داشته شده است. انکرتکست لزوماً نباید کلمه کلیدی باشد. همچنین تگ با کلمه کلیدی هیچ ارتباطی ندارد. باتشکر

 • سلام .با تشکر از آموزش های عالیتون.اسم قالبی که برای این سایت در ویدئو استفاده شده چیه؟

 • شکیبا رضایی
  دسامبر 28, 2020 11:05 ق.ظ

  سلام ببخشید من یه سوال دارم اگر یه محتوایی تولید کنیم مثلا یه مقاله بنویسم بعد یه قسمت از اون رو کپی کنم جای دیگه ای از سایتم استفاده کنم اشکال داره و کپی حساب میشه؟

 • سلام و ممنون از اینکه اینقد خوبتون
  من یک سایت فروشگاهی لوازم یدکی دارم و چنتا سوال، ممنون اگه جواب همشو بدین
  1-تشابه کلمات در دسته بندی و برچسپ نمره منفی برای گوگول نداره مثلا دسته بندی پراید – جلوبندی پراید و برچسپ اون جلوبندی پراید هیدرولیک
  2-من می خوام تولید محتوا برای سایت و محصولاتم انجام بدم ونمیدونم ابتدا از کجا شروع کنم مثلا:
  ابتدا شروع کنم مشخصات کلاها رو تکمیل کنم و بعد نوشتن متن آموزشی و ایجاد کردن لینک داخلی و بعد ایجاد سایت برای تولید محتوا برای فروشگاه و بعد نوشتن متن برای دسته بندی ها و…….
  یا بهتره اینطوری بگم برای یک سایت فروشگاهی بهتره ابتدا از کجا شروع کنه و گام هامو با چه ترتیبی بردارم که نتیجه بهتری بده
  3- چطور میتونیم چنتا alt tag برای عکس محصولات بزاریم

  • تیم پشتیبانی
   دسامبر 19, 2020 10:23 ب.ظ

   سلام بر شما ، از حضور شما متشکریم

   1- مثالی که شما زدید کاملاً درست است ، دقیقاً برچسب در این مورد استفاده می شود.
   2- سعی کنید بصورت موازی و برنامه ریزی شده همه را ارام ارام جلو ببرید.
   3- قرار دادن alt برای عکس ها خیلی راحت است ، کافی است در حین آپلود عکس ها تمامی فیلد های مشخصاتی آن را در وردپرس پر کنید.
   باتشکر

 • سلام و خسته نباشید خدمت تیم ابزار وردپرس برای آموزش های ارزندتون
  سوالم این هستش که آیا محصولی که لازم است در چند دسته بندی قرار بگیره، از نظر سئو ایرادی داره که تیک چند دسته بندی زده بشه
  به طور مثال یک محصول مانند تلویزیون در دسته بندی برند، اندازه صفحه نمایش، کیفیت صفحه نمایش و …

 • سلام. وقت بخیر. ضمن تشکر بایت آموزشهای بسیار عالی و جامعتون، یه سوال مهم داشتم. برچسب های نوشته ها و محصولات رو تنظیم کنیم که ایندکس بشن یانه؟برای سئو کدوم حالت بهتره؟ ممنون

 • تهمینه کیانی ها
  نوامبر 24, 2020 1:31 ب.ظ

  من با این کتاب زندگی کردم واقعا فوق العاده است

 • امیرمحمد ربانی
  نوامبر 21, 2020 6:53 ب.ظ

  سلام عذر میخوام من میخوام این دوره رو یاد بگیرم و بعد وارد بازار کار شم و زمینه طراحی سایت و موارد مربوط به ورد پرس رو ندارم چجوری میتونم درباره خود ورد پرس اطلاعات کسب کنم

 • ببخشید با توجه بیشتر به جواب سوالم رسیدم ،عذر میخوام وممنون از آموزش های خوبتون

 • سلام استاد من هنوز محصول توی سایتم نگذاشتم و سایتم متن محور هست وبه نوعی آموزشی خبری هست وگیج شدم که فرق دسته بندی در نوشته ها با فهرست چیه چون دوست داشتم دسته بندی های خودم رو نمایش بدم اما انگار نمیشه ، برای نمایش دسته بندی نوشته ها چکار کنم واصلا فرقش با فهرست نویسی چیه، خیلی به همدیگه شبیه اند؟

 • سلام استاد کمی من در برچسب گیج شدم.
  میخواستم بپرسم یه سوال؟
  من یه فروشگاه اینترنتی دارم و دسته بندی ایجاد کردم کیف کمری-کمری مردانه- برچسب می توانم بزنم کیف کمری cat و یا کیف کمری 2زیپ 3 زیپ و….
  کدوم بهتره
  کمی راهنمایی کنید….
  مرسی از تدریس تون.

 • ابولفضل قریشی
  اکتبر 6, 2020 9:57 ب.ظ

  واقعا خیلی ممنونم از شما و سایت و اموزش های خوبتان خیلی عالی هستید بدون هیچ هزینیی به سوال های ما تازه کاران جواب کامل میدید . سایت من رو که ندیدید ؟

 • ابولفضل قریشی
  اکتبر 6, 2020 5:53 ب.ظ

  سلام من سایت منوکالا رو ساختم الان دو هفته میشه که درونش محصول اضافه کردم که 5 تان و هر پنج تاش با مطالب کپی هست اما الان شروع کردم و با استفاده ازاموزش سوو شما مطلب نوشتم که پیش از 1100 کلمه است و همی چراغ ها رو سبز کردم . الان اما وقتی اسم همون محصول رو میزنم و هر ده صفحهی گوگل رو میبینم اما سایت خودمو نمیبینم . چکار کنم ؟ الان فقط اسم سایت رو میزنم و میاره همون اسم هیچ کدوم از محصولاتم نمیاد بالا وقتی اسمشون رو میزنم تو گوگل میشه لطف کنید و سایتمو برسی کنید ؟ ممنون میشم جواب بدید چون واقعا دگه افسورده شودم و دارم کم میارم

  • تیم پشتیبانی
   اکتبر 6, 2020 9:32 ب.ظ

   سلام جناب قریشی ، اصلاً نگران و افسرده نباشید ، این حالت طبیعی گوگل است شما باید مدت ها صبور باشید… تا ساعاتی دیگر آقای جبین پور یک ویدئو به دوره سئو اضافه می کنند با عنوان ” گوگل سند باکس چیست ” در این ویدئو شما خواهید آموخت چرا سایت شما دیر رشد می کند. باتشکر

 • ابولفضل قریشی
  اکتبر 3, 2020 10:20 ب.ظ

  سلام مجدد . ممنون از جواب شما .
  ببخشید به یک مشکلی در نوشتن متن و انتخاب تیزر ها دارم یک متنی رو مینویم و بعد اون متن رو انتخواب میکنم و تیزر 3 رو میزنم و بعد میخوام باین اون دباره متن بنویسم با تیزر 3 مینویسه اون رو هم و وفتی هم از تیزر ها گزینی متن رو انتخواب میکنم همش گوچیک میشه . چگار کنم؟

 • ابولفضل قریشی
  اکتبر 3, 2020 3:32 ب.ظ

  سلام. ممنون از شما و خسته نباشید.
  من یک فروشگاه اینترنتی ساختم و میخوام در کنارش یک سایت دگه هم بسازم و در این سایت مطلب تو همی زمینه ها مانند اشپزی . سیمکشی. و غیره بزارم و تو گوگل بیارمش بالا و کنار مطالب محصولات فروشگاهم رو تبلیغ کنم . بنظر شما این کار رو انجام بدم ؟و یا تو همون سایت فروشگاهیم اینکار رو انجام بدم و سایت دگه نزنم؟
  ممنون میشم جواب بدید.

 • علی ذوالفقاری
  سپتامبر 29, 2020 9:52 ب.ظ

  سلام مجدد
  یه سوال در مورد محتوی سئو داشتم

  بعضی وقتا می خواییم مطلبی توی سایت انتشار بدیم که تخصص خودمون نیست، در نهایت باید توی اینترنت در موردش تحقیق کنیم و مطلب جمع آوری کنیم. توی این حالت هم بازم گوگل فکر می کنه که کپی کردیم و امتیاز ما رو پایین میاره؟

  اگر مطلب رو از چند سایت جمع آوری کنیم و خودمون یه مطلب جدید ایجاد کنیم چطور؟ بازم هم خوب نیست؟

  ممنون می شم کامل پاسخ بدید

 • علی ذوالفقاری
  سپتامبر 29, 2020 8:57 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  سوال اول اینکه: من فرق دسته بندی و برچسب رو زیاد متوجه نشدم
  سوال دوم: مواردی که توی برچسب ها می نویسیم، حتما باید توی متن ازشون استفاده کرده باشیم؟ توی اکثر سایت ها دیدم اینطوری هست

 • سلام می خواستم بدون این حرف درسته که اگر یک محصول و یا یک مطلب را با چند دسته بندی مشخص کنیم در آخر ممکن است محتوای کپی محسوب می شود؟

 • امیرلطیفی گنبری
  آگوست 24, 2020 5:15 ب.ظ

  با سلام و احترام و عرض خسته نباشید خدمت استاد گرانقدرم آقای مهندس جبین پور عزیز
  اول ازهمه از زحماتی که برای رشد جامعه وردپرس ایران میکشید صمیمانه تشکر وقدردانی میکنم
  میخواستم به عنوان یک دوست وبرادر کوچیک که از بابت آموزشهای ارزشمندی که ارائه دادین و موجب رشد ما شدین،جسارتاً یه توصیه و بازخوردی برات داشته باشم از بابت اینکه اولاً ویدیوهایی که ارائه میدهید سعی کنید بدون حاشیه پردازی برین روی اصل موضوع و آموزش که این کاربر را قبل از شروع خسته میکنه. دوم اینکه از موضع قدرت با مخاطبت صحبت کنید! کسی چی میدونه شما سرما خوردی و صدات گرفته است یا نه پشت میکروفون که تمامی ویدیوهاتون عالیه عالیه.
  چون که وقتی از موضع ضعف صحبت میکنید، باالطبع تاثیر منفی رومخاطب میذاره.
  خیلی خیلی متشکرم از بابت زحمات ارزشمند شما.
  لطیفی هستم از ذهن باز

 • شروین نخعی نیا
  آگوست 16, 2020 12:12 ب.ظ

  ببخشید شما گرفتید معادل انگلیسی کلمه را در نامک بزارید ولی وقتی این کار را می کنم میگه کلمه کلید در نامک دیده نمی شود

 • امیرحسین نصیری
  آگوست 12, 2020 6:15 ب.ظ

  سلام خیلی مممنون از زحمات شما،
  یه سوال داشتم،آیا تعداد دسته بندی ها مهمه ومحدوده خاصی داره؟
  من چند جا خونده بودم که تعداد دسته بندی اگر بیشتر از 12 تا باشه تاثیر منفی رو سئوی سایت میزاره ، حقیقت داره؟

  • تیم پشتیبانی
   آگوست 16, 2020 2:10 ق.ظ

   سلام بر شما ، هیچ کجای دنیا تعداد مشخص نشده است ولی ما همیشه در سئو می گوییم هرکجا احساس کردید زیاده روی می کنید بدانید برای گوگل هم خطرناک شده است… باتشکر

 • سلام
  خیلی ممنون از آقای جبین پور

 • محمد رضا باقری
  جولای 28, 2020 11:28 ب.ظ

  ممنون از سایت خوب شما

 • صالح ترکانلو
  جولای 19, 2020 8:38 ب.ظ

  سلام.
  میشه بگید کاربرد برگه ها چیست؟
  و خیلی خیلی ممنون از اقای جبین پور بابت اینکه مثل یک دوست مارو در راه موفقیت همراهی میکنند. و بابت اینکه کتاب اثر مرکب رو معرفی کردند خیلی خیلی سپاس گذارم

فهرست