آموزش محصول متغیر با چندقیمت در ووکامرس

( دوشنبه ، 4 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه بیست یک

آموزگار :

فرید معیریان

در این قسمت با آموزش محصول متغیر با چند قیمت در ووکامرس در خدمت شما هستیم.زمان هایی است که مامیخواهیم به مشتری حق انتخاب بدهیم که براساس متغیرهایی که برای محصول ایجاد کردیم خریداری کند. ( ادامه مطلب … )

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش محصول متغیر با چندقیمت در ووکامرس

( دوشنبه ، 4 بهمن سال 1400 )

در جلسه پیش در ارتباط با کاربرد ویژگی‌ها در وکامرس صحبت کردیم و در این جلسه از دوره ووکامرس با آموزش محصول متغیر با چند قیمت در ووکامرس در خدمت شما هستیم.

محصول متغیر با چند قیمت در ووکامرس

درج محصول متغیر در ووکامرس جهت ایجاد حق انتخاب برای مشتری طراحی شده است. ممکن است یک محصول با ویژگی‌های مختلف نظیر رنگ، سایز، جنس و قیمت‌های متفاوتی عرضه شود، در این حالت مشتری می‌تواند کالای مورد نظر خود را با ویژگی مورد علاقه‌اش خریداری کند. به عنوان مثال یک گوشی موبایل ممکن است در سه رنگ نقره‌ای، مشکی و آبی و با سه قیمت متفاوت ارائه شود و مشتری بر طبق سلیقه خود یکی از رنگ‌ها را انتخاب کرده و محصول را خریداری می‌نماید.

اضافه کردن محصول متغیر علاوه بر تسهیل مدیریت محصولات، خریدار را از سردرگمی برای جستجو و یافتن یک کالا با ویژگی‌های متفاوت بیرون آورده و تجربه خرید آسان و دلپذیری برای او فراهم می‌کند. با کمک ویژگی درج محصول متغیر، یک محصول در تمامی حالاتی که عرضه می‌شود (رنگ و سایزهای مختلف) تنها در یک صفحه از فروشگاه به نمایش گذاشته می‌شود و انتخاب را برای مشتریان آسان‌تر می‌کند.

اضافه کردن محصول متغیر

برای اضافه کردن محصول متغیر از پیشخوان وردپرس منوی محصول گزینه “افزودن جدید” را انتخاب کنید. نام، تصویر و اطلاعات محصول مورد نظر را همانطور که در جلسات پیش آموزش داده شد وارد کنید. در مرحله بعد از بخش اطلاعات محصول نوع محصول را از “محصول ساده” به “محصول متغیر” تغییر دهید، حالا در بخش اطلاعات محصول گزینه جدیدی با نام “تغییرات” فعال می‌شود.

محصول متغیر در ووکامرس

سربرگ ویژگی‌ها

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با سربرگ ویژگی‌ها، آموزش مربوط به ویژگی‌ها در ووکامرس را مشاهده کنید.

در این بخش از منوی کشویی سفارش ­سازی ویژگی‌های محصول، ویژگی مورد نظر مانند رنگ، اندازه، حافظه و … را انتخاب و بر روی دکمه “افزودن” را کلیک کنید. سپس در بخش مقدارها، ویژگی‌ها را وارد کنید. به عنوان مثال آبی، قرمز، مشکی به عنوان مقادیر ویژگی رنگ در نظر گرفته می‌شوند. در نهایت تیک‌های “نمایش در برگه محصول” و “استفاده برای متغیرها” را فعال نمایید و روی دکمه “ذخیره ویژگی‌ها” کنید.

سربرگ تغییرات

در بخش تغییرات از منوی کشویی گزینه “افزودن متغیر” را انتخاب نمایید و روی دکمه “برو” کلیک کنید. در صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود مقدار ویژگی‌هایی که در مرحله قبل و در سربرگ ویژگی اضافه کرده بودید نشان داده می‌شود. با کلیک روی هر ویژگی می‌توانید اطلاعات محصول برای آن ویژگی را وارد کنید. به عنوان مثال شناسه محصول، قیمت محصول، موجودی انبار و سایر اطلاعات محصول با رنگ آبی را می‌توانید در این قسمت وارد کنید. پس از تکمیل تمامی فیلدها روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا محصول با آن ویژگی خاص در فروشگاه به نمایش گذاشته شود.

طبق مراحل شرح داده شده، می‌توانید برای یک محصول چند ویژگی و مقدار تعریف کرده و به محصول اضافه کنید. توجه داشته باشید که اگر تعداد ویژگی‌های یک محصول زیاد باشد مثلا 10 رنگ از آن محصول موجود باشد، بهتر است در سربرگ تغییرات، مقدار “ساخت متغیر از همه ویژگی­ ها” را انتخاب کنید تا همه حالت­‌های متغیر بطور خودکار ایجاد شوند. اگر برای محصولی با ویژگی خاص قیمت درنظر گرفته نشود آن ویژگی در صفحه محصول به نمایش گذاشته نمی‌‌شود.

سخن پایانی

امیدواریم آموزش این جلسه مورد توجه شما قرار گرفته باشد، در جلسه آینده در رابطه با مدیریت سفارشات در ووکامرس صحبت می‌کنیم.

فهرست