شروع حرکت آهسته برای موفقیت

( پنجشنبه ، 10 اسفند سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سه

آموزگار :

مهدی جبین پور

در دو جلسه قبل دوره آموزشی زنان مبتکر، به معرفی این دوره پرداختیم. در این قسمت پیش نیازهایی که برای شروع حرکت، ایجاد شغل و کسب و کار مورد نیاز است را بازگو خواهیم کرد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

شروع حرکت آهسته برای موفقیت

( پنجشنبه ، 10 اسفند سال 1402 )

استراتژی شروع حرکت آهسته برای پرواز

تا به حال به شروع پرواز و حرکت هواپیما دقت کرده ­اید. پس از سوار شدن و جای­گیری مسافران در داخل هواپیما و صحبت­ های خلبان با مسافران و اقدامات اولیه، هواپیما چند دقیقه ­ای را بر روی باند هواپیما حرکت می­کند . سپس اوج گرفته و پرواز می­کند.

شروع کسب و کار نیز مانند مثال حرکت هواپیما است . ابتدا باید زمانی را برای اوج­ گیری در نظر گرفته و این زمان طی شود. همچنین اقدامات اولیه برای این کار مهیا شود تا به موفقیت دست پیدا کنید.

در یک جمله به ­طور خلاصه می­توان گفت: حرکت برای پرواز بزرگترین کلید موفقیت است.

به یاد داشته باشید موفقیت یک شبه به دست نمی ­آید . در این مسیر باید همواره انگیزه خود را حفظ کرده و حتی بالاتر ببرید. به صحبت­ های منفی دیگران توجه نکرده و دلسرد نشوید. با حفظ آرامش و توکل به خدا پله­ های موفقیت را طی کرده و برای رؤیاهای خود تلاش کنید.

برای معرفی استراتژی­ های شروع کسب و کار به مثال هواپیما باز می­گردیم . مواردی را که هواپیما قبل از پرواز به آن نیاز دارد را به شروع شغل و حرفه تعمیم خواهیم داد.

یک هواپیما باید قبل از پرواز موارد زیر را آماده کند:

  • یک هواپیما نیازمند بررسی همه جوانب و قطعات است.

در شروع کار عجله نکنید و همه جوانب کار را بسنجید. موارد مربوط به کسب و کار را نیازسنجی کرده و همه مسائل را بررسی نمایید. این قسمت از کار ممکن است مدتی زمان ببرد ولی بهتر از آن است که پس از شروع کار و در نیمه راه با مسائلی روبرو شوید که در مورد آن­ ها هیچ پیش­ زمینه فکری نداشته باشید و از ادامه راه مأیوس و ناامید شوید. همچنین از تجربیات دیگران نیز استفاده کرده و مشورت با افراد دلسوز و آگاه را فراموش نکنید.

  • یک هواپیما نیاز به خلبان خوب دارد.

شما به عنوان کارآفرین و در شغلی که می­خواهید شروع کنید، خلبان آن حرفه شناخته خواهید شد. پس باید اول آرامش خود را حفظ کرده و بعد به دیگران نیز آرامش دهید و حتی آن­ ها را در مسیر موفقیت هدایت کنید.

  • یک هواپیما نیاز به سوخت دارد.

همانطور که هواپیما برای حرکت به سوخت نیاز دارد، انسان نیز نیازمند انگیزه است. ممکن است در مسیری که شما تصمیم گرفته­ اید برای حرفه­ تان قدم بگذارید هیچکس یاری­ دهنده شما نباشد و این خود شما هستید که مببایست انگیزه ­های خود را حفظ کرده و از رؤیایتان دفاع نمایید و تا آخرین لحظه پای تصمیم و اهدافتان بایستید. وقتی اطرافیان تلاش و پشتکار شما را ببینند و پس از کسب موفقیت ­های ابتدایی، آن­ ها نیز به شما ملحق خواهند شد. پس این شما هستید که باید به دیگران ثابت کنید که: “می­شود و می­توانید”.

  • یک هواپیما بدون پیمودن مسیر سرعت نمی­تواند پرواز کند.

حتماً این ضرب المثل معروف را شنیده­ اید که نمی­توان ره صد ساله را یک شبه طی کرد. در شروع کسب و کار و حرفه مورد نظرتان باید صبور باشید و برای موفقیت به خودتان و دیگران زمان بدهید و هیچ­گاه دلسرد نشوید.

 

همیشه در کارتان دقت داشته و هوشیار باشید. هیچ­گاه مغرور نشده و به دیگران فخرفروشی نکنید و حواستان به کار و نتیجه ­ای که به دست می آورید باشد. بی­گدار به آب نزده و مراقب کارها و اعمالی که انجام می­دهید باشید.

در قسمت ­های بعدی دوره آموزشی زنان مبتکر با مسائل بیشتری برای شروع فرآیند شغلی و اقتصادی آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست