دسته بندی محصولات در ووکامرس

( سه شنبه ، 15 اسفند سال 1402 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه نه

آموزگار :

فرید معیریان

همانطور که میدانید در جلسه ی قبل محصولات خود را اضافه کردید.در این جلسه دسته بندی محصولات ووکامرس را به شما آموزش خواهیم داد.یکی از گزینه های مهم در افزودن محصول به سایت ، دسته بندی آن ها می باشد. سایتی مانند دیجی کالا را در نظر بگیرید که دارای صد ها محصول متنوع در زمینه های مختلف است. ( ادامه مطلب … )

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

مشاهده بانک ِ افزونه های ووکامرسی ( مربوط به ویدئو بالا )

مجموعه ای از بهترین افزونه ووکامرسی که می تواند تاثیر مهمی در فروش و درآمدزایی وبسایت شما داشته باشد.

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

دسته بندی محصولات در ووکامرس

( سه شنبه ، 15 اسفند سال 1402 )

در جلسات قبلی در رابطه با شیوه نصب ووکامرس و افزودن محصول توضیح داده شد و اکنون قصد داریم تنظیمات فروشگاه اینترنتی خود را تکمیل کرده و یک فروشگاه اینترنتی با امکانات خوب داشته باشیم. در این جلسه از دوره آموزش ووکامرس قصد داریم در رابطه با دسته بندی و برچسب ها در ووکامرس توضیح دهیم و کاربرد آنها را برای شما توضیح دهیم.

چرا دسته بندی و برچسب مهم است؟

دسته بندی و برچسب دارای کاربرد خاص خود می‌باشند و عمده توضیحات این جلسه مربوط به دسته بندی و مزایای استفاده از آن است. به طور خلاصه مزایای استفاده از دسته بندی در زیر برای شما توضیح داده شد است.

 • جلب رضایت کاربران
 • ساده کردن فرآیند خرید
 • مرتب کردن محصولات در سایت
 • جلوگیری از اتلاف وقت
 • داشتن سایت حرفه‌ای

با استفاده از دسته بندی، کاربر هنگام ورود به سایت امکان دسترسی راحت به محصول مورد نظر خود را دارد و فرآیند خرید ساده‌تر می‌شود. در واقع با انجام این کار از اتلاف وقت مشتری و خروج آن از سایت جلوگیری می‌شود و وب سایت شما را حرفه‌ای جلوه می‌دهد. به عنوان مثال هنگام ورود به سایت دیجی کالا منو “دسته بندی کالا” را مشاهده می‌کنید که در آنجا می‌توان کالای مورد نظر را به راحتی در کمترین زمان ممکن انتخاب کرد. در این وب سایت شما می‌توانید برای خرید گوشی موبایل از بخش “کالای دیجیتال” برند و سپس نوع گوشی دلخواه خودتان را انتخاب کنید. در وب سایتی با این قابلیت می‌توان دسته بندی اصلی و زیر مجموعه آن را به راحتی انتخاب کرد و مشتری پس از ورود به سایت امکان دسترسی در به محصول دلخواه خود را دارد.

نحوه قرار دادن محصولات در دسته بندی

برای انجام این کار ابتدا وارد پیشخوان وردپرس خود شده و از منو “محصو.لات > دسته بندی ها” می‌توانید محصول جدید و دسته بندی مورد نظر خودتان را ایجاد کنید. در قدم اول باید یک نام انتخاب کنید؛ کلمه وارد شده در این بخش باید شامل نام دسته بندی اصلی باشد که به عنوان مثال ما در اینجا “کالای دیجیتال” را وارد می‌کنیم. گزینه دوم “نامک” نام دارد که می توان همان نام را به صورت انگلیسی وارد کرد که در این مثال می توان “Digital Product” را وارد کرد.

در نظر داشته باشید که بهتر است پس از ایجاد دسته بندی آن را تغییر ندهید؛ چرا که ممکن است پس از اعمال تغییرات و ورود به صفحه دسته بندی کاربر با خطای 404 مواجه شود و این موضوع از نظر سئو مناسب نیست. بنابراین دسته بندی را با دقت انتخاب کرده و محصول مناسب را درون آن قرار دهید. گزینه بعدی “دسته اصلی” نام دارد که باید روی “هیچکدام” قرار بگیرد؛ چرا که این دسته بندی قرار نیست به عنوان زیر مجموعه دسته بندی های قبلی قرار بگیرد و خود یک دسته مادر محسوب می‌شود.

همچنین در بخش توضیحات می‌توان توضیح مختصری در رابطه با دسته‌بندی مورد نظر قرار دهید. گزینه “نوع نمایش” را روی حالت “پیش فرض” قرار دهید. در گزینه بعدی یعنی “تصویر بند انگشتی” می توانید تصویر مرتبط و دلخواه خودتان را اضافه کنید. برای انجام این کار روی “آپلود” کلیک کرده و یک تصویر بندانگشتی کوچک اضافه کنید. در نهایت روی گزینه “افزودن دسته جدید” کلیک کنید. سپس مشاهده می‌کنید که دسته بندی مورد نظر شما با اطلاعاتی که وارد کرده‌اید ایجاد شده است.

پس از ایجاد دسته بندی اصلی می‌توانید زیر منو مرتبط را ایجاد کنید. به عنوان مثال هنگام وارد کردن کالای دیجیتال می‌توان زیرمنو شامل موبایل یا کنسول بازی را به آن اضافه کرد. در اینجا زیر منو موبایل را ایجاد می‌کنیم؛ نام و نامک را مطابق با توضیحاتی که داده شد وارد کنید و در بخش “دسته اصلی” باید دسته مادر که همان کالای دیجیتال است را وارد کنید. سپس در این حالت نیز روی افزودن دسته جدید کلیک کنید.

پس از انجام این مراحل موبایل به عنوان زیر مجموعه کالای دیجیتال قرار خواهد گرفت. بعد از آن می توانید برندهای مختلف مانند سامسونگ، اپل و غیره که زیر مجموعه موبایل می‌باشند را طبق توضیحاتی که داده شد وارد کنید و در بخش “دسته اصلی” موبایل را انتخاب کنید تا موارد ذکرشده به ترتیبی که توضیح داده شد زیر مجموعه هم قرار بگیرند.

همچنین شما می‌توانید به دسته بندی مادر “کالای دیجیتال” زیر مجموعه دیگری علاوه‌بر موبایل اضافه کنید. به عنوان مثال می‌توانید “کنسول بازی” را به عنوان زیر مجموعه این دسته بندی در نظر بگیرید و پس از وارد کردن نام و نامک باید در بخش “دسته بندی اصلی” کالای دیجیتال را انتخاب کنید. حتی می‌توانید زیرمجموعه‌های “کنسول بازی” را نیز به راحتی انتخاب کنید. به عنوان مثال می‌توانید مطابق با توضیحات داده شده پلی استیشن را اضافه کنید و در بخش “دسته بندی اصلی” گزینه کنسول بازی را انتخاب کنید تا به عنوان یک زیر مجموعه از کنسول بازی ثبت شود.

شما می‌توانید ترتیب قرار گرفتن زیر مجموعه‌ها را به راحتی تغییر دهید؛ یعنی اگر سامسونگ و اپل به ترتیب زیر مجموعه موبایل قرار گرفته باشند، مشخص کنید که به ترتیب چه دسته بندی برای کاربر نمایش داده شود. برای انجام این کار باید روی گزینه مورد نظر کلیک کنید و با کشیدن و رها کردن ترتیب گزینه‌ها را تعیین کنید.

در نظر داشته باشید که قالب شما باید از تصاویر بند انگشتی که قصد دارید از آنها برای دسته بندی استفاده کنید پشتیبانی کند و در صورت عدم پشتیبانی قالب از تصاویر بند انگشتی نیاز به استفاده از آنها نیست. همچنین در صورتی که دسته بندی اصلی دارای زیر مجموعه باشد شما می‌توانید در بخش تعداد، مقدار آنها را مشاهده کنید.

پس از ایجاد دسته بندی بخشی به نام “تنظیم به عنوان پیش فرض” وجود دارد که در صورت افزودن محصول جدید و انتخاب نکردن دسته بندی برای آن به صورت پیش فرض این دسته بندی را برای محصول جدید انتخاب می‌شود. فرض کنید قبلا یک محصول به وب سایت اضافه کرده‌اید و اکنون قصد دارید دسته بندی آن را انتخاب کنید. برای انجام این کار ابتدا به بخش “محصولات” رفته و محصول مورد نظر را انتخاب کنید و سپس گزینه “ویرایش” را کلیک کنید. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود می‌توانید در سمت چپ، دسته بندی را مشاهده و انتخاب کنید. به عنوان مثال در اینجا محصول ویرایش شده موبایل است که در دسته بندی کالای دیجیتال، موبایل و اپل قرار می‌گیرد.

نحوه انتخاب برچسب محصولات

زمانی که کاربر در موتور جستجوی گوگل محصولی را جستجو می‌‎کند، در صورت نمایش سایت در نتایج جستجو کاربر با کلیک بر روی برچسب می‌تواند به صفحه محصول در وب سایت شما هدایت شود. در واقع در بخش دسته بندی به دلیل تنوع بالا محدودیت وجود دارد و نمی‌توان تمامی اقلام مختلف را بر اساس دسته بندی ایجاد کرد. به عنوان مثال ممکن است یکی از انواع موبایل تولید شده توسط برند سامسونگ ناموجود شود و به همین دلیل نیازی نیست که برای آن دسته بندی ایجاد کرد؛ در این حالت بهترین روش استفاده از برچسب ها است.

درواقع برچسب کمک می‌کند مواردی که امکان افزودن آن توسط دسته بندی وجود ندارد را به وب سایت افزود. برای انجام این کار باید از بخش “برچسب محصولات” در سمت چپ صفحه ویرایش یا ایجاد محصول استفاده کرد. به عنوان مثال انواع مختلف آیفون 11 را می‌توان تحت برچسب “آیفون 11” اضافه کرد. در این حالت با جستجو کاربر در گوگل و نمایش سایت یا جستجو کاربر در وب سایت شما و کلیک روی برچسب تمامی محصولاتی که برچسب آیفون 11 دارند را به کاربر نمایش می‌دهد.

برای مشاهده و مدیریت برچسب هایی که ایجاد کرده‌اید می‌توانید از منو “برچسب ها” در ووکامرس استفاده کنید. همچنین در این بخش می‌توانید برچسب جدید و مورد نظر خودتان را ایجاد کنید. در این صفحه نام و نامک را مطابق با توضیحاتی که در دسته بندی داده شد وارد کنید و روی “اضافه کردن برچسب جدید” کلیک کنید.

اگر شما می‌خواهید در هنگام وارد کردن محصول جدید دسته بندی آن را همان لحظه ایجاد کنید می‌توانید روی گزینه “افزودن دسته جدید” در کادر سمت چپ کلیک کنید و سپس نام و “دسته اصلی” را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید پس از ایجاد کالای جدید از بخش “برچسب محصولات” برچسب مورد نیاز خودتان را ایجاد کنید و روی “افزودن” کلیک کنید. اگر در منو برچسب ها روی گزینه “نمایش” کلیک کنید می‌توانید تمامی محصولاتی که با این برچسب در وب سایت قرار دارند را مشاهده کنید.

به عنوان مثال در صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود می‌توانید روی آیفون 11 کلیک کنید تا صفحه فروش و نمایش محصول نمایش داده شود. در این حالت اگر روی “اپل” یا “موبایل” کلیک کنید تمامی محصولاتی که دارای دسته بندی اپل هستند نمایش داده می شود؛ برای برچسب نیز این موضوع صدق می‌کند و با کلیک روی آیفون 11 تمامی محصولات با این برچسب نمایش داده خواهد شد.

نتیجه گیری

در این جلسه تمامی موارد مربوط به برچسب و دسته بندی ها به صورت دقیق توضیح داده شد و امیدواریم که از این جلسه بهره کافی را برده باشید. جلسه آینده همراه ما باشید که می‌خواهیم به سراغ “پیکربندی تنظیمات اصلی ووکامرس” برویم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

130 دیدگاه. Leave new

 • طاها شیرینی
  فوریه 29, 2024 12:34 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر.
  امکانش هست داخل ووکامرس یک دسنه بندی مخفی ساخت؟
  یعنی دسته بندی که فقط ادمین ازش اطلاع داشته باشه و داخل سایت نمایش داده نشه.

 • کوروش امینی
  فوریه 17, 2024 2:43 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  چجوری میتونیم به ( منو ، دکمه یا تصویر ) لینک دسته بندی بدیم؟

 • امیررضا علی پور
  فوریه 5, 2024 1:18 ب.ظ

  سلام وقتی با ووکامرس کار میکنیم و یک افزونه ای مانند وودمارت نصب کردیم برای طراحی سایر قسمت هامون مانند فوتر و ساید بار و خیلی دیگه از قسمتای سایت از همون وودمارت استفاده میشه؟یا باید برای مثال از زفایر استفاده کرد برای طراحی فوتر و بدنه و …

  • محمد قاسمی
   فوریه 6, 2024 9:08 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   بصورت کلی در قالب وودمارت امکان طراحی هدر و فوتر و سایر بخش ها وجود دارد و نیاز به استفاده از افزونه خاصی نیست که پیشنهاد می‌شود برای آشنایی از آموزش وودمارت در سایت دیدن فرمائید.

   با تشکر.

   • امیررضا علی پور
    فوریه 6, 2024 12:14 ب.ظ

    بله درست میفرمایید اما من اموزش کار کردن با زفایر رو یاد گرفتم نمیشه با زفایر بدنه و دیزاین های لازم رو برای طراحی سایت انجام بدم و از وودمارت برای ووکامرس استفاده کنم؟ زفایر مانند وودمارت با ووکامرس هماهنگ نمیششه ؟و اینکه باعث کند شدن سایت نمیشه این کار که زفایر و وودمارت و ووکامرس باهم نصب بشن روی سایتم؟

    • محمد قاسمی
     فوریه 7, 2024 10:32 ق.ظ

     سلام وقت شما بخیر،

     استفاده از دو قالب توصیه نمیشود و روی یک سایت نمیتوان همزمان دو قالب داشت، آموزش قالب وودمارت در سایت بصورت رایگان و کامل ارایه شده و شما میتوانید بخوبی با آن نیز آشنا شوید. اگر قصد طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای را دارید بایستی از وودمارت استفاده کنید زیرا زفایر برای راه اندازی فروشگاه های ساده مناسب است.

     با تشکر.

 • کامران قائمی
  دسامبر 4, 2023 5:54 ب.ظ

  سلام و احترام خدمت شما کاربر ارجمند ، از شما خواهشمندیم سوالات پس از خرید را  ( در رابطه با محصول خریداری شده از سایت ما ) در بخش تیکت پشتیبانی ( ناحیه کاربری ) ارسال فرمایید ، سوالات شما به سرعت توسط همکاران متخصص ما پاسخ داده خواهد شد.

 • ستایش پورعلی
  دسامبر 2, 2023 7:22 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من دسته بندی محصولات رو انجام دادم ، به منو اضافه کردم موقع اما وقتی تو قسمت منو روی دسته مورد نظر کلیک میکنم محصولات زیر اون دسته رو نشون نمیده و فقط تو قسمت فروشگاه به صورت کلی نشون میده محصولات رو
  موقع اضافه کردن محصول جدید دسته بندیش رو هم انتخاب میکنم

 • هدیه کاکاوند
  نوامبر 19, 2023 11:30 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر ، من طبق این فیلم آموزشی دسته بندی و اضافه کردن محصول داخل اون دسته رو انجام دادم و ظاهرا توی پنل ورد پرس درست امجام میشه ولی توی صفحه سایتم هر چقدر رفرش میکنم این دسته بندی ها نمایش داده نمیشن میشه کمک کنید چطوری باید این مشکل رو برطرف کنم؟؟؟
  کلا همه منو های سایتم از بین رفتن و هیچی نشون داده نمیشه

 • فاطمه صیادی
  نوامبر 18, 2023 5:50 ب.ظ

  سلام یک سوال؟اگر بخواهم این دسته بندی که ایجاد کردین و اموزش دادین را گوگل ایندکس نکند چطور باید تیک این صفحه را برداریم

 • سلام تو سایت اماده که استفاده میکنیم دسته بندی ممکن حذف یشه جدید ایجاد کنیم مشکل ایجاد میکنه فرمودین دسته بندی حذف نکنید خطا دار میشه سایت

 • حسین قاسمی
  اکتبر 31, 2023 12:12 ب.ظ

  ممنونم این کاملا درسته فقط یک مشکلی که داره زیر دسته ای که محصولی واسش تعریف نشده باشه،زیر دسته رو نشون نمیده… یعنی اگر زیر دسته محصول داشته باشه نمایش میده در غیر اینصورت توی قالب وودمارت نشون نمیده …راه حلی داره که اونم دیده شه؟

 • حسین قاسمی
  اکتبر 31, 2023 3:41 ق.ظ

  سلام میخواستم وقتی روی صفحه دسته بندی خاصی را انتخاب میکنم زیر دسته ها نمایش داده بشه ولی فقط محصولات نمایش داده میشن

  • کامران قائمی
   اکتبر 31, 2023 7:45 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   در این خصوص اگر شما برای یک دسته بندی فرزندانی تعریف کردید می‌توانید دسته بندی اصلی را ویرایش کرده و در تنظیمات آن حالت نمایش را بعنوان مثال روی نمایش زیر دسته تنظیم نمایید.

   با تشکر.

 • پیام درانی
  اکتبر 18, 2023 4:20 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر . گاهی در توضیحات دسته بندی ووکامرس کلماتی بکار میبریم که در صفحات دیگر سایتمان دارای یک صفحه مستقل هستند . چطور میتوانیم به آن صفحات لینک داخلی در سایتمان ایجاد کنیم ؟ صفحه ویرایش توضیحات دسته بندی ووکامرس خیلی سادس خواستم لینک بذارم نشد . خواستم برای دسته کلمه کلیدی بذارم نشد

  • کامران قائمی
   اکتبر 20, 2023 1:35 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   اگر از افزونه های سئو مانند رنک مث در سایت خود استفاده می کنید میتوانید ویژگی ویرایشگر حرفه ای را به بخش توضیحات دسته بندی خود اضافه کنید

   با تشکر.

 • سلام خداقوت
  من دسته بندی انجام دادم اما نمیدونم چطوری باید توی سایتم نمایششون بدم؟

  • وقت شما بخیر
   بستگی به طراحی شما دارد. در منو و فهرست سایت می توانید از دسته بندی ها استفاده نمایید . بسته به نوع قالب شما هم المانی برای نمایش آن وجود دارد که در طراحی استفاده نمایید.

 • فرشته زارع
  آگوست 24, 2023 9:19 ق.ظ

  با سلام و عرض ادب
  بنده با قالب زفایر یک سایت املاک طراحی کردم و افزونه ووکامرس هم فعال کردم روی قالب ولی با توجه به اینکه سایت املاک در زمینه ملک هست و هم از نظر دسته بندی و هم از نظر جزییات ملک با جزییات محصول متفاوت می باشد.
  در دسته بندی بنده دو بخش در نظر گرفتم خرید ملک و اجاره ملک که زیر مجموعه تمام آنها را هم دسته بندی کردم و یک قالب محتوا هم برای صفحاتم طراحی کردم
  ولی به مشکل برخوردم
  چه طور می توانم وقتی روی هر یک از دسته ها کلیک می کنم زیر مجموعه آن دسته را در صفحه طراحی شده ببینم
  به طور مثال: در دسته خرید ملک کلی زیر مجموعه هست که یکی از آن زیر مجموعه ها شامل ویلا می باشد که خودش شامل سه شاخه زیر منو می باشد. ویلا شهرکی ، ویلا ساحلی و….
  بنده وقتی روی بخش ویلا شهرکی کلیک می کنم در صفحه مربوطه چیزی نمایش نمی دهد.
  اگر ممکن هست بنده را راهنمایی بفرمایید
  با سپاس فراوان

  • کامران قائمی
   آگوست 25, 2023 1:18 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   با توجه به نوع طراحی سایتی که انجام دادید پیشنهاد می شود درصورتیکه محصول را تهیه کردید از ناحیه کاربری خود اقدام به ارسال تیکت فرمایید تا این مورد بررسی شود.

   با تشکر.

 • چگونه بعد از خرید محتوا محصول برای خرید کننده بعدی محتوا محصول تغییر کند

 • نیلوفر پرزین
  ژوئن 7, 2023 10:34 ب.ظ

  سلام وعرض ادب
  ببخشید من هر چی سعی میکنم وارد سایتهای اموزشیتون بشم پیام(خطا در ایجاد پایگاه داده)رو برام میزنه الان هم با خط دیگه ای وارد شدم اصلا نمیتونم با اون خطی که حساب کابری ایجاد کردم دیگه وارد سایت بشم لطفا راهنمایی کنید .ممنون

 • محمدرضا میرجعفری
  ژوئن 7, 2023 2:40 ب.ظ

  سلام
  من دسته بندی های مختلفی برای محصولاتم دارم می خوام وقتی محصولاتم سرچ میشه با دسته بندی خاصی نشون داده بشه ولی با دسته بندی که جدید ایجاد کردم نشون داده میشه . چطور میتونم تغییر بدم . قالبم وودمارت

  • علی حیدری
   ژوئن 7, 2023 3:18 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • محدثه مطیعی
  دسامبر 22, 2022 3:52 ب.ظ

  سلام مجدد
  یه سوال دیگه هم داشتم ممنون میشم کمک کنین
  این صفحات دسته بندی رو ، طراحی و چیدمانشون رو از کدوم قسمت میتونیم تغییر بدیم ؟ چون توی قسمت برگه ها نیستن

 • درود استادممنون از دوره خوبتون

  ولی کاش یه اموزش میزاشتید که چطور محصولاتمون رو به صفحه اصلی و همچنبن دسته بندی هارو اضاف کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام و وقت بخیر.

   این آموزش مربوط به وردپرس است. می توانید دسته بندی های خاص ایجاد نماید، محصول را در آن دسته قرار دهید و با المانی آن را در هر بخشی که می خواهید نمایش دهید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • سلام من توضیحات دسته بندی ام زیاده چگونه میتونم دکمه نمایش بیشتر برا ی این قسمت قراربدهم

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   بستگی به قالب شما دارد ، برخی قالب ها این ویژگی را دارند که در طراحی تغییر دهید. یا اینکه می توانید با برنامه نویسی این مورد را انجام دهید.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • سلام
  من دسته بندی محصول انجام دادم و برای یک محصول دسته بندی فرعی هم تعریف کردم ولی وقتی محصول جدید اضافه می کنم در تمام دسته ها آن محصول نشان داده می شود . دلیلش چیست ؟

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   موضوع بشکلی نیست که بتوانم در دیدگاه تشخیص دهم.
   بهتر است با پشتیبانی قالب خود در ارتباط باشید.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • علی اصغر هادی
  آگوست 21, 2022 12:34 ب.ظ

  سلام
  مدتیه نمیتونم یک محصول رو در چند دسته بندی مختلف قرار بدم مشکل از کجاست بنظرتون؟

 • حسین اکبری
  جولای 22, 2022 3:23 ب.ظ

  سلام
  یه سوال مهم دارم که سوال خیلی از بچه هاست
  وقتی برای کالایی دسته بندی و زیردسته بندی ایجاد میکنیم چطور باید این دسته بندی را در فهرست بالای سایت یا همون فهرست یا مگا منوی قسمت هدر هم داشته باشیم؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • امیرعباس خدری
  ژوئن 14, 2022 10:18 ق.ظ

  سلام چرا توی مخزن وردپرس ووکامرس فارسی نیستش؟

 • مرصاد جاویدپور
  ژوئن 2, 2022 1:05 ب.ظ

  سلام چطور میتونیم دسته بندی محصولات رو گرید کنیم؟
  قالبم زفایر هست

  • علی حیدری
   ژوئن 2, 2022 1:17 ب.ظ

   سلام و عرض ادب
   در یک برگه از المان شبکه ای استفاده نمایید و در بخش تنظیمات آن می توانید مشخص نمایید که کدام محتوا را نمایش دهد .

   در صورتی که منظور شما را بخوبی متوجه نشدم، در این مورد بیشتر توضیح دهید.

   با تشکر.

 • پریا نادری
  دسامبر 1, 2021 4:41 ب.ظ

  دسته بندی جدید که اضافه کردم رو در سایت نمایش نمیده نمیدونم اشکال از کجاست

 • سلام. روز بخیر
  یک) کلماتی که برای دسته بندی انتخاب می کنیم ، کلمه هایی هستند که زمانی که کاربر در گوگل سرچ می کند دنبال این کلمات در سایت ها گشته و بر اساس آن سایت ها را نمایش میدهد ، یا اصلا مهم نیستند و تاثیر ی در سرچ گوگل و سئو سایت ندارند؟
  دو ) باتوجه یه این مهم که دسته بندی های اولیه که در گوگل هم ایندکس شده و تاثیر بسیاری در سئو سایت داره و الان در سایت موجوده ، می خواهیم دسته بندی روتغییر بدیم ، بخاطر اینکه سئو سایت پایین نیاد و خطای 404 رخ نده ،آیا میتونیم دسته بندی جدیدی رو که میخواهیم درست کنیم و تمامی محصولات رو در دسته بندی جدید هم تیکش رو بزنیم و در واقع در هر 2 دسته بندی مادر نمایش داده بشه . که هم سئو مشکل نخوره ، هم دسته بندی درستی انجام داده باشیم؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   نوامبر 26, 2021 1:42 ب.ظ

   سلام آقای حسینی بزرگوار
   1- نام دسته بندی را به گونه ای انتخاب کنید که مناسب باشد و حتما نیاز نیست تا دقیق متناسب با عبارت سرچ شده باشد زیرا می توانید از عبارات سرچ شده در عنوان سئو دسته محصول استفاده کنید و نام محصول می تواند متفاوت باشد.
   2- برای این مورد فردا تماسی با شرکت داخلی 102 داشته باشید.
   با تشکر از حضور شما

 • سلام وقت بخیر
  من میخوام یه دسته بندی از محصولات داشته باشم که با کلیک روی هر محصول وارد صفحه محصول نشه
  مستقیم مثلا به انتهای صفحه بره و مشخصات رو وارد کنه و به صفحه برداخت بره ‍! هر چی سرچ کردم آموزشی در این باره ندیدم
  ممنون میشم اگ ممکن است توضیح بدید

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   نوامبر 20, 2021 11:42 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر، آموزش و توضیحاتی که بتوانیم در این دیدگاه برای پاسخ به سوال شما ارسال کنیم در ابزار وردپرس وجود ندارد
   لطفاً در صورت تمایل برای توضیحات دقیق تر نیاز خود با شرکت در تماس باشید.

 • محبوبه کریمی
  اکتبر 2, 2021 3:49 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  صفحه ی اصلی قالب وودمارت به شکل دیجی کالا هست یا من بعد از خرید قالب باید خودم صفحه ی اصلی رو طراحی کنم؟

 • تارا بهروزی
  سپتامبر 15, 2021 1:19 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  من توی هدر سایتم یه منو مگانو دارم که محصولاتم رو دسته بندی کردم
  میخوام محصولاتی که توی ووکامرس اضافه میکنم بره توی قسمت مربوط به خودش توی منو مگانو
  چطور این کارو انجام بدم؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   سپتامبر 15, 2021 1:57 ب.ظ

   سلام و احترام
   ابتدا می بایست دسته بندی ها را در قسمت محصولات > دسته بندی ها اضافه کنید و سپس لینک دسته بندی ها را در منوی مورد نظرتان قرار دهید و هنگام ایجاد محصول دسته بندی را انتخاب کنید تا هر محصول وارد دسته بندی مورد نظر خودش شود.
   با تشکر

 • سلام و درود ممنون از آموزش های مفیدتون
  من یه سوال داشتم اینکه فروشگاهی که دارم میسازم تو برگه اصلی سایتم ساخته میشه و من میخوام یه برگه جدا داشته باشم که فروشگاه رو توی اون بسازم
  چطور این کارو انجام بدم؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   سپتامبر 11, 2021 10:27 ق.ظ

   سلام آقای بهروزی عزیز
   متأسفانه به صورت دقیق متوجه منظورتان نشدم. برای ساخت فروشگاه تنها کافی است یک برگه ایجاد و سپس در تنظیمات ووکامرس برگه را انتخاب کنید.
   با تشکر

 • پویان شهیدی
  آگوست 31, 2021 7:45 ق.ظ

  سلام
  تصویر بند انگستی رو از چه سایتی میتونیم پیدا کنیم؟
  با تشکر

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   آگوست 31, 2021 9:40 ق.ظ

   سلام آقای شهیدی عزیز
   تصاویر بندانگشتی توسط وردپرس ساخته می شوند. بعد از آپلود تصاویر در چند نسخه این تصویر ذخیره می گردد که یک نسخه مربوط به بندانگشتی می باشد.
   با تشکر

   • پویان شهیدی
    آگوست 31, 2021 11:36 ب.ظ

    ممنون از پاسخ‌دهی سریع. منظورم تصویر کوچکی هست که کنار دسته بندی قرار میگیرن بود. خاطرم هست در یکی از آموزش‌ها سایتی معرفی شده که میتونستیم این تصاویر رو انتخاب و دانلود کنیم. منتها اون آموزش رو پیدا نمیکنم.

 • سحر میراسلامی
  ژوئن 1, 2021 11:35 ق.ظ

  باسلام.برای هر محصول باید برگه جدید تشکیل بدیم و جدا دوباره دسته بندی کنیم؟

  • فرید معیریان
   ژوئن 2, 2021 11:31 ق.ظ

   با سلام خدمت شما
   خیر ، هر محصول از بخش افزودن محصول اضافه می شود و در واقع نیازی به افزودن برگه برای محصولات نیست.
   زمانیکه یک دسته جدید می سازید ، شما برای افزودن محصولات جدید میتوانید مجدد همان دسته را انتخاب نمایید و چند محصول را به یک دسته مد نظر اختصاص دهید

 • مریم محمدی
  فوریه 28, 2021 10:23 ب.ظ

  سلام. وقتتون بخیر
  من دسته محصولات رو درست کردم . یک محصول در چند دسته مادر قرار میگیره. میخام محصولی رو که میزارم فقط در دسته خودش نمایش بده و توی دسته های مادر نباشه. تیک دسته های مادر خاموشه و فقط تیک دسته خودش فعاله اما باز هم نمایش میده. ممنون میشم راهنماییم کنین چیکار کنم

  • فرید معیریان
   مارس 3, 2021 1:39 ب.ظ

   با سلام
   دسته ای که ساخته اید دارای دسته مادر است. اگر قصد چنین کاری را دارید باید یک دسته بدون دسته مادر ایجاد کنید

   • صابر ملائی توانی
    آگوست 28, 2021 1:37 ب.ظ

    سلام.من هم مشکل خانم مریم محمدی را دارم.اینکه شما گفتین یک دسته بندی بدون مادر ایجاد کنیم درسته اما رفع مشکل نیست،یعنی مثلا من میخوام وقتی بازدید کننده داخل اون دسته از محصولات رفت قسمت آدرس دسته بندی ها در صفحه دسته بندی های مادر را هم نشون بده و بتونه به اون دسته ها مرجعه کنه،اما کاری که شما گفتین دیگه دسته بندی های مرتبط و مادر قابل نمایش نیست و اصولی نیست.
    لطفا میتونید بگید اصولی چیکار میشه کرد که هر محصول فقط در دسته ای که تیک میخوره نشون بده؟

    • فرید معیریان
     آگوست 29, 2021 10:11 ق.ظ

     با سلام و احترام

     در زمان ساخت دسته ها باید به ترتیب عمل کنید . به طور مثال کالای دیجیتال > موبایل > سامسونگ > موبایل A21 .. منظور شما از داشتن چندین دسته مادر رو متوجه نمیشویم. در مثال بالا مثلا امکان ندارد گوشی نام برده هم در دسته سامسونگ باشد و هم در دسته اپل .

 • امیرحسین بهزاد
  فوریه 9, 2021 8:30 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر ببخشید بنده پایه دسته محصول وبسایتم رو از product-category به category تغییر دادم آیا برای وبسایت مشکلی ایجاد خواهد کرد؟ از نظر سئو مشکل ایجاد میکنه؟ تازه چند روزه وبسایت راه اندازی شده
  یه سوال دیگه هم داشتم خواستم بدون الان که قالب آماده رو نصب کردم آیا دسته بندی های که از قبل ایجاد شدن رو حذف کنم؟ عکس هایی که وجود داره و محصولاتی که تو وبسایت هست رو حذف کنم؟ چون باعث لینک های شکسته میشه و خطا 404 میده برای همین سوال کردم.
  ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • فرید معیریان
   فوریه 12, 2021 2:01 ب.ظ

   سلام خدمت شما
   در رابطه با تغییر دسته بندی و لینک ها ، طبیعتا این مورد باعث بوجود آمدن خطای 404 در صفحات سایت میشود و از نظر سئو نیز مناسب نیست.
   البته اگر سایت رو به تازگی راه اندازی کرده اید ، میتوانید دسته ها رو ویرایش یا حذف کنید ولی اگر مدت زیادی از راه اندازی سایت شما گذشته و صفحات ایندکس شده باشن این مورد توصیه نمیشه.

 • سلام وقت بخیر
  من تو دسته بندی رفتم و یکی از دسته ها رو گزینه تنظیم بعنوان پیش فرض زدم. الان چطوری برگردونمش به حالت قبلی؟

 • سالام وقت بخیر ، من در هگام افزودن محصول در قسمت دسته بندی ، تیک دسته مادر و زیر دسته را فعال میکنم اما وقتی در قسمت دسته بندی روی محصول مورد نظر کلیک میکنم محصول را نمایش نمیدهد و در صفحه نوشته موردی یافت نشد نمایش داده میشود ، لطفا راهنمایی بفرمایید ، قالب من کات شاپ می باشد

  • فرید معیریان
   ژانویه 11, 2021 12:54 ب.ظ

   با سلام
   در بخش افزودن محصول تیک هر دو دسته بندی را انتخاب میکنید ؟
   بخش پیوند های یکتا رو بررسی نمایید و ممکن است در این بخش تنظیمات دسته بندی به درستی انجام نشده باشد.

   • سلام مجدد ، بله هر دو تیک دسته بندی در هنگام افزودن محصول فعال می باشد ، لطف میکنید بیشتر راهنمایی بفرمایید راجع به پیوندهای یکتا ، ممنون میشم

    • فرید معیریان
     ژانویه 11, 2021 6:38 ب.ظ

     سلام مجدد
     به بخش تنظیمات رفته و در گزینه پیوند های یکتا (پایه دسته محصول و پایگاه سفارشی) را بررسی نمایید.
     میتوانید گزینه های مربوط به تنظیمات عمومی پیوندهای یکتا رو یک مرتبه تغییر دهید و مجدد به حالت اصلی برگردانید.

     • سلام مجدد ، من صفحه اصلی سایتم را روی قسمت فروشگاه تنظیم کرده ام ، در قسمت تنظیمات عمومی پیوندهای یکتا در قسمت دسته محصول و پایگاه سفارشی چه چیزی باید نوشته شود ، لطفا راهنمایی بفرمایید

     • پایه دسته محصول product-category میباشد و پایگاه سفارشی product/
      صحیح است یا خیر

     • فرید معیریان
      ژانویه 13, 2021 12:52 ب.ظ

      بله . این تنظیمات صحیح است.

     • سلام مجدد ، پس اگر این تنظیمات صحیح می باشد پس چرا برای من محصول را در دسته بندی محصول نمایش نمیدهد

     • فرید معیریان
      ژانویه 13, 2021 9:17 ب.ظ

      سلام مجدد
      این مورد شما نیاز به بررسی بیشتر داره و بدون بررسی نمیشه جواب صحیحی داد. میتونید در یک وردپرس دیگری و یا قالب دیگری اقدام به بررسی این نمایید.

 • سلام ، وقت بخیر ، من دسته بندی محصولات را انجام داده ام چدین دسته مادر و زیر دسته برای آن دسته های مادر ایجاد نمودم و چندین محصول در فروشگاه خودم گذاشته ام ام وقتی به منو مراجعه میکنم و روی اون محصولات کلیک میکنم هیچ محصولی نمایش نمیدهد ، لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه محصولات را با منوها به هم لینک کنم تا وقتی بر روی محصول میزنم محصول مربوطه را نمایش دهد ، با تشکر

 • با سلام و احترام

  ممنونم از اموزش خوب شما .

  حالا این دسته بندی ها و محصولاتی که ایجاد کرده ایم رو چه گونه باید در قسمت منو بیاریم تا مثل همون سایت دیجی کالا که به صورت ابشاری تمام محصولات رو گذاشته نمایش داده بشه ؟

  میخواهم این محصولات رو در منو بیارم .براش اموزشی هست ؟

  ممنونم از محبت شما

 • زهرا تقی نیا
  دسامبر 27, 2020 10:34 ق.ظ

  سلام،وقت بخیر ،من دسته بندی محصولات را انجام داده ام و زیر منوی دسته های مادر را هم اوکی کردم چندین محصول در سایتم منتشر کرده ام ،اما وقتی روی اون محصول در دسته بندی کالاها کلیک میکنم هیچ موردی را نمایش نمیدهد ،لطفا راهنمایی بفرمایید چه جوری محصولات و دسته بندی ها را به هم لینک کنم ،با تشکر

 • ریحانه سمنانی
  دسامبر 18, 2020 10:18 ق.ظ

  سلام
  من از زفایر استفاده می کنم، در قالب محتوا محصولات باید از چه المانی استفاده کنم تا اطلاعات هر محصول را براساس محصول جستجو شده نمایش بدهد؟؟

 • ریحانه سمنانی
  دسامبر 16, 2020 8:28 ب.ظ

  سلام
  من محصولات فروشگاهم را دسته بندی کردم . چند دسته مادر ایجاد کردم و تعدادی زیر دسته برای هر کدام .
  می خواهم وقتی روی نام هر دسته مادر کلیک می کنم وارد صفحه ی جدیدی بشم که در آن صفحه فقط زیر دسته ها و محصولات آن دسته مادر را نشان بدهد و همه ی محصولات موجود در فروشگاه را نمایش ندهد.
  چه کار باید بکنم؟؟
  لطفاااا راهنمایی م کنید
  مچکرم

 • ریحانه سمنانی
  دسامبر 13, 2020 10:58 ق.ظ

  صفحه سبد خرید رو باید خودمون ایجاد کنیم؟ چه گزینه هایی باید داخل صفحه سبد خرید بذاریم؟
  من از قالب زفایر استفاده می کنم و سایت من چند منظوره است

 • با سلام
  ووکامرس فارسی یا اصلی رو نصب کنیم
  طبق توضیحات استاد یکی ۷۰ هزاار تا یکی ۵ ملیون نصبی داشت کدوم و باید نصب کنیم

  • فرید معیریان
   نوامبر 17, 2020 10:52 ق.ظ

   با سلام. ووکامرس اصلی همان نسخه ای میباشد که 5 میلیون نصب دارد و حتما میبایست نصب شود. موردی که 70 هزار نصب دارد مربوط به ووکامرس فارسی میباشد و صرفا چند ویژگی مانند واحد پولی ایران (ریال – تومان ) یا دیگر موارد به ووکامرس اصلی شما اضافه میکند . با تشکر

 • مظفر محمودنژاد
  نوامبر 14, 2020 2:17 ب.ظ

  ببخشید الان این درس نهم هست تو صفحه آموزش ووکامرس ولی اینجا زده درس سوم عنوانش یکیه فرقی نمیکنه آموزشش همینو ببینیم کافیه

 • سلام وقت بخیر…
  من دسته بندی ایجاد کردم و میخوام از دسته بندیم خروجی بگیرم که در سایت دیگه ی هم استفاده کنم..چیکار باید بکنم؟؟؟
  از خود ووکامرس میشه اینکار کرد یا افزونه باید نصب کنم؟
  با تشکر

 • مبین زمانی
  اکتبر 18, 2020 10:35 ب.ظ

  سلام ببخشید من یه سوال دارم داخل سایت که میشم دسته بندی ها را نزاشته و نمیدونم کجاست باید چکار کنم

 • با سلام
  من چطوری محصولاتم رو به صفحه فروشگاه اضافه کنم؟

 • فاطمه تقی زاده
  سپتامبر 15, 2020 11:24 ب.ظ

  خیلی عالی توضیح دادید اقای زندیان!
  کاملا مطلب قابل درک بود?
  خیلی ممنون

 • ساناز طاهری
  جولای 12, 2020 5:29 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من تمام مراحلو عین آموزشتون انجام دادم ولی تو نمایش سایت دسته بندیام هیچ تغییری نمیکنه؟سایتو رفرشم میکنم ولی بازهم تغییری ایجاد نمیشه. قالبم وودمارت ( سایت آماده دیجی کالا)

 • با سلام و احترام
  من می خواهم در صفحه اول سایتم دسته بندی محصولات را براساس هر دسته جداگانه نمایش بدهم ولی در گوتنبرگ همچتین قابلیتی نداره و تنها محصولات را می شه انتخاب کرد و انتخاب دسته بندی نداره و وژال کامپوزر هم سایز محصولات را خیلی بزرگ نمایش می ده، لطفا اگر می شه راهنمایی بفرمایید.

  • کارشناس پشتیبانی شماره دو
   ژوئن 28, 2020 3:11 ب.ظ

   با سلام ، ممنون از حضور شما ،
   افزونه ادیتور کلاسیک را نصب نمایید تا ادیتور بهتری داشته باشید ، سپس در برگه مورد نظر بسته به قالب خود می توانید این مورد را انجام دهید.
   با تشکر.

 • شهرام عسکری
  می 26, 2020 12:59 ب.ظ

  سلام نحوه تشکیل برگه حساب من ، حساب کاربری فروشگاه ، برگه سبد خرید ، برگه تسویه حساب ، شرایط و ضوابط به چه صورته من هر کار کردم نشد ؟ اینا بعد از راه اندازی زرین پال میشه به وجود اورد ؟
  و یه سوال دیگه اینکه از قسمت افزودن محصول یه محصول رو اضافه میکنم چطوری اون رو تو فهرست به برگه مخصوصش اضافه کنم . مثلا یه پیراهن رو اضافه میکنم میخوام از منوی لباس قسمت پیراهن هم باشه ولی نشد برای من .
  و چطور برای لباس نوع سایز و رنگ اضافه کنم
  مرسی از سایت بسیار خوب شما .

 • سلام. از ویدوئو و مطالبی که در سایتتون جهت آموزش میزارید بسیار ممنونم. در ووکامرس در صفحه محصول وقتی یک دسته و یک زیر دسته رو انتخاب میکنم، کنار هر دو ، گزینه “تغییر به اصلی” دیده میشه. دسته مادر رو باید “تغییر به اصلی” انتخاب کنم یا زیر دسته رو؟ وقتی دسته مادر “تغییر به اصلی” بشه در url دیگه زیر دسته دیده نمیشه. این مشکلی نداره؟ پیشاپیش از پاسخ گویی شما سپاس گزارم

 • سلام
  چرا صدای فیلم پخش نمیشه؟
  من از هدفون استفاده می کنم

 • چرا ویدیوها صدا ندارد

 • محمود یوسفی
  می 31, 2019 12:34 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید به آقای زندیان و تیم ابزار وردپرس. در یک مطلب خوندم که قرار دادن نوشته ها در دسته بندی های مختلف محتوای تکراری محسوب میشه و در سئو امتیاز منفی میگیره. آیا در مورد محصولات هم همینطوره؟ اگر محصولی داریم که میخوایم توی چند تا دسته بندی باشه (مثلا گوشی گلکسی اس 7 رو میخوایم توی دسته بندی های موبایل، کالای دیجیتال، سامسونگ و … همزمان داشته باشیم) آیا این محتوای تکراری به حساب میاد و باید ازش اجتناب کرد؟

  • سارا حمیدی فر
   ژوئن 1, 2019 12:20 ب.ظ

   با سلام و احترام ، از نظر گوگل محصول و نوشته فرقی نمی کند و یک محتوا محسوب می شود. البته در یکی دو دسته بندی مشکلی ندارد ولی در همه دسته بندی ها نباید باشد. باتشکر

 • سلام
  پخش صدای اموزشها مشکل داره ؟

  • محمد زندیان
   آوریل 8, 2019 1:39 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر صدای آموزش ها مشکلی نداره شما با چه حالتی مواجه شدین بگین تا راهنمایی و بررسی لازم رو انجام بدیم?

   • رضا یوسفی
    ژوئن 9, 2019 12:09 ب.ظ

    سلام با تشکر از آموزش های خوبتون. میخواستم بدونم منو های داخل سایت ابزار وردپرس مثل آموزش وردپرس ، قالب وردپرس و افزونه وردپرس دسته بندی هستند یا برگه؟ من معمولا در مورد منو های سایت مشکل دارم و نمیتونم تشخیص بدم برگه باید باشند یا نوشته و یا دسته بندی. ممنون میشم راهنمایی کنید

    • رضا یوسفی
     ژوئن 9, 2019 12:32 ب.ظ

     ممنونتون میشم اگر جواب سوال من رو بدین

    • محمد زندیان
     ژوئن 9, 2019 5:08 ب.ظ

     سلام دوست عزیز وقتتون بخیر و شادی
     توجه داشته باشین منوهای سایت وردپرسی فقط برگه ها نیستن ! منوی یک سایت می تونه شامل برگه ها باشه یا می تونین دسته بندی های وبلاگ رو در منو ها قرار بدین یا در بخشی که در قالب شما برای ساخت منو وجود داره خودتون یه لینک و گزینه دلخواه و اختصاصی بسازین و در بین منوهای خودتون قرار بدین و اون رو وصل کنین به لینک مورد نظرتون برای اینکه مشکلتون رفع بشه نیاز به کمی تمرین بیشتر دارین چون اگه در بخش ساخت فهرست هر قالبی نگاه کنین در یک ستون لیستی از برگه ها ,نوشته ها ,وبلاگ و …گذاشته شده که میتونین هر کدومشون رو به دلخواه به منوی سایت اضافه کنین

     پیشنهاد می کنم اگه دوره ی آموزش قالب زفایر رو ندیدین نگاه کنین چون بهتون کمک زیادی میکنه در این باره ??

     • رضا یوسفی
      ژوئن 9, 2019 5:59 ب.ظ

      ممنونم از راهنماییتون و عذر خواهی میکنم از اینکه زیاد سوال میکنم. بله من میدونم که همه ی مواردی که فرمودین میتونه توی منو قرار بگیره ولی مشکل من اینه که مثلا برای یک سایت شرکتی بهتره خدماتی قراره داخل منو قرار بگیره در قالب برگه باشه یا نوشته یا دسته بندی؟ یا مثلا برای سایت فروشگاهی بهتره منو محصولات از نوع دسته بندی باشه یا مثلا پیوند سفارشی و برگه و ….. من نمیدونم موقع ساخت منو بهتره کدوم یکی انتخاب بشه. اصلا تفاوتی داره که کدوم یکی رو انتخاب کنیم

    • محمد زندیان
     ژوئن 9, 2019 9:33 ب.ظ

     اینکه منوی سایت شما شامل برگه ها باشه یا نوشته ها و یا پیوند سفارشی فرق خاصی نداره مهم این هستش که اون گزینه در فهرست منو کاربر رو به اون چیزی برسونه که می خواد ببینه به عنوان مثال وقتی کاربر در سایت ما در منو بر روی افزونه ی وردپرس کلیک می کنه کاربر وارد صفحه ای ( برگه ) میشه که در اون تمام افزونه هایی که ما در سایت داریم رو می بینه ولی اگه منوی اصلی افزونه وردپرس باز بشه و بر روی افزونه های سئو کلیک کنه که زیر مجموعه ش میشه وارد برگه ای میشیم که در اون فقط افزونه های مربوط به سئو وجود داره و کاربر با کلیک بر روی گزینه مورد نظر به چیزی که می خواد می رسه و در ابزار وردپرس از برگه ها استفاده شده بیشتر , اگه سایت شرکتی دارین برگه هایی بسازین با دسته بندی مناسب و اصولی و بعد برگه هاتونو به یک منوی خوب تبدیل کنین

فهرست