آموزش افزونه wp review pro

( پنج‌شنبه ، 28 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

ویدئو آموزشی

آموزگار :

مهدی جبین پور

با آموزش افزونه wp review pro در خدمت شما هستیم.
( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش افزونه wp review pro

( پنج‌شنبه ، 28 تیر سال 1403 )

آموزش افزونه WP Review Pro

یکی از افزونه­ هایی که به شما کمک آن می­توانید مطالب و محتواهای سایت را در گوگل ستاره دار کنید پلاگین WP Review Pro  است. این افزونه با روش ­های نشانه­ گذاری استاندارد، تجزیه و تحلیل سایت را برای موتورهای جستجوی گوگل مؤثرتر و ساده ­تر می­کند در نتیجه به بهبود سئو سایت منجر می­شود.

داده­ های ساخت ­یافته باعث شناخت بهتر موتورهای جستجو از سایت می­شوند و افزونه  WP Review Pro همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. با استفاده از روش­ های نشانه ­گذاری محتوا، نرخ CTR که همان نسبت تعداد کلیک به تعداد نمایش است افزایش یافته و این هم یکی از همان ویژگی­ هایی است که برای موتورهای جستجو مهم است.

آموزش نصب و استفاده از افزونه WP Review Pro

برای نصب افزونه نشانه­ گذاری مطالب وردپرس، در پیشخوان وردپرس، مسیر “افزونه­  ها ßافزودن” را انتخاب کنید و سپس دکمه “بارگذاری افزونه” را کلیک کنید. فایل فشرده افزونه WP Review Pro که از سایت ابزار وردپرس دانلود کردید را انتخاب و نصب کنید. پس از نصب افزونه آن را فعال کنید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس

با فعال­ سازی افزونه، زیرمنوی جدید ” WP Review Pro” به منوی “تنظیمات” در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. روی این منو کلیک کنید تا وارد صفحه پیکربندی و تنظیمات افزونه شوید.

سربرگ عمومی

در قسمت “قالب دیدگاه ­ها” دو گزینه وجود دارد. یکی برای استفاده از قالب Comment ها و دیگری برای استفاده از قالب خود پلاگین WP Review Pro است. این قالب مربوط به شکل ظاهری ستاره ­دار کردن مطالب است.

با استفاده از گزینه ­های دیگر هم می­توانید روش­ های ستاره ­دار کردن مطالب را فیلتر کنید.

از ویژگی­ های افزونه WP Review Pro این است که شما می­توانید امتیازدهی به مطالب سایت را فقط بر عهده مدیر سایت، کاربران و بازدیدکنندگان سایت و یا  هم مدیر و هم بازدیدکنندگان بگذارید.

سربرگ استایل ­دهی

در این سربرگ تغییرات ظاهری و استایل نشانه ­گذاری را مدیریت کنید. برای مثال رنگ ستاره ­ها، رنگ فونت و… را شخصی­ سازی کنید.

سربرگ پیش­فرض ­ها

 • مکان Review
 •  از این جعبه بازشونده می­توانید مکان قرارگیری باکس امتیاز را در محتواهای سایت مشخص کنید.

 

 • ویژگی ­ها

 •  در صورتی که می­خواهید ویژگی­ های یکسانی را برای مطالب سایت، امتیازدهی کنید بهتر است ویژگی­ های پیش­فرضی را تعریف کنید تا این ویژگی­ ها در محتواها نمایش داده شوند و نیاز به تعریف تک به تک ویژگی­ ها در همه صفحات نداشته باشید.

 

اصل موضوع نشانه­ گذاری در پست­ تایپ ­های سایت مثل نوشته­ ها، برگه­ ها، محصولات و… رخ می­دهد! ما روش ستاره­ دار کردن و امتیازدهی به مطالب سایت را با یک مثال برای شما عزیزان بیان می­کنیم.

فرض کنید قصد دارید یکی از نوشته­ های سایت، مثلاً یک مقاله را با پلاگین WP Review Pro نشانه­ گذاری کنید. نوشته را در حالت ویرایش باز کنید یا یک نوشته جدید ایجاد کنید.

توجه داشته باشید با نصب افزونه WP Review Pro یک بخش جدید به نام “سیستم امتیازدهی” به صفحه همه پست­ تایپ های سایت اضافه می­شود.

 • نوع امتیازدهی
 •  از جعبه بازشونده نوع امتیازدهی شکل نشانه­ گذاری را انتخاب کنید. انواع ستاره، پوینت، درصد یا دایره برای موتور جستجوی گوگل تفاوتی ندارد و فقط شکل ظاهری و نحوه نمایش نشانه­ ی امتیاز را مشخص می­کند.

 

 • هدر review
 •  یک عنوان برای باکس نشانه ­گذاری بنویسید. این نام به کاربر نمایش داده می­شود.

 

 • جعبه اسکیمای آیتم Review

 •  از این جعبه بازشونده نوع مطلبی که می­خواهید امتیازدهی کنید را مشخص کنید. نوع اسکیمایی که مشخص می­کنید باعث می­  شود تعدادی داده­ های ساخت­ یافته برای شما نمایش داده می­شود که تکمیل این داده­ ها هم می­تواند برای گوگل مهم باشد. اگر اسکیمای خاصی را در نظر ندارید، این گزینه را روی مقدار Default قرار دهید. برای نوشته ها و برگه ها هم مقدار اسکیما را Default بگذارید.

 

 • امتیاز اسکیما:

  در این جعبه بازشونده انتخاب می­کنید که چه افرادی می­توانند این مطلب را امتیازدهی کنند.

سپس از بخش “آیتم امتیازدهی” باید ویژگی­ ها را تعریف کرده و به هر ویژگی امتیاز دهید. قبلاً گفتیم اگر مطالب سایتتان زیاد است و برای همه محتواها می­خواهید از ویژگی ­های یکسان برای امتیازدهی استفاده کنید می­توانید از سربرگ پیش­فرض ­ها، ویژگی­ ها را تعریف کنید. همچنین از بخش آیتم امتیازدهی بطور جداگانه برای هر محتوا ویژگی تعریف کنید و امتیاز هر کدام را وارد کنید.

روش مناسب امتیازدهی این است که امتیازهای مختلف برای ویژگی­ ها وارد کنید، مثلاً به بضی امتیاز5 و به بعضی خاصیت­ ها امتیاز 4.5 و… بدهید تا گوگل به امتیازها شک نکند.

همچنین می­توانید برای هر محتوا بطور اختصاصی مکان، رنگ، فونت و… را مشخص کنید.

افزونه WP Review Pro

حال چنانچه صفحه­ ای که محتوای آن را با کمک افزونه WP Review Pro ستاره­ دار کردید، در مرورگر باز کنید، مشاهده خواهید کرد که ویژگی ­ها و امتیاز هر کدام به محتوا اضافه شده و به زیبایی نمایش داده شده است.

پس از پایان امتیازدهی به مطالب باید منتظر باشید تا گوگل سایتتان را بررسی و ایندکس کند. این موضوع به قدرت سایت بستگی دارد که گوگل بعد از چه مدت به سراغش بیاید. لطفاً صبور باشید.

یک راهی که برای بررسی سریعتر محتواها توسط گوگل وجود دارد این است که در کنسول گوگل (Google Search Console)، آدرس اینترنتی یعنی همان URL مطلب را ثبت کنید. با این کار موتورهای جستجوی گوگل متوجه می­شوند که مطلب جدید در سایت منتشر شده یا محتوایی ویرایش شده است و زودتر به سراغ آن می­  آید.

افزونه­ های نشانه­ گذاری محتواها از روش­ های خوب و مناسب برای شناسایی بهتر موتورهای جستجو گوگل است و یکی دیگر از مزیت­ های ستاره ­دار کردن مطالب این است که اعتماد کاربران به سایت بیشتر می­شود و در نتیجه فروش محصولاتتان افزایش یافته و درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست