نحوه خرید مشتری از فروشنده در دکان

( چهارشنبه ، 16 آذر سال 1401 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه ششم

آموزگار :

فرید معیریان

با جلسه ششم از سری جلسات آموزشی رایگان افزونه دکان در خدمت شما عزیزان هستیم و قراره در این ویدئو آموزشی شما را با نحوه خرید مشتری از فروشنده در افزونه دکان پرو آشنا کنیم. همانطور که در جریان هستید مشتری در سیستم چندفروشندگی می تواند به صورت مستقیم بر اساس فروشنده مدنظر خود اقدام به خرید از آنها نماید و پس ازخرید مشتری ، وظیفه فروشنده رسیدگی به سفارش و مدیریت و سپس ارسال آن می باشد. ( ادامه مطلب … )

افزونه چندفروشندگی دکان

افزونه دکان Dokan ، راه اندازی چندفروشندگی …

چندفروشندگی یعنی سایتی که چندین فروشنده داره! بنابرین شما با افزونه دکان می توانید درآمد و فروشگاه بزرگتری داشته باشید …

افزونه چندفروشندگی دکان

افزونه دکان Dokan ، راه اندازی چندفروشندگی …

چندفروشندگی یعنی سایتی که چندین فروشنده داره! بنابرین شما با افزونه دکان می توانید درآمد و فروشگاه بزرگتری داشته باشید …

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

نحوه خرید مشتری از فروشنده در دکان

( چهارشنبه ، 16 آذر سال 1401 )

آموزش افزودن محصول در افزونه دکان

در این جلسه  از دوره افزونه چندفروشندگی دکان، چگونگی ثبت سفارش و خرید محصول را بیان می­کنیم و پس از آن اقداماتی را که فروشنده باید برای تکمیل سفارش و ارسال کالا تا رسیدن به دست مشتری انجام دهد را بررسی خواهیم کرد.

پس از اینکه فروشنده ­ها محصولات خود را در فروشگاه اضافه کردند و این محصولات توسط مدیر سایت تأیید و به لیست محصولات سایت اضافه شد، مشتریان می­  توانند با ورود به صفحه کاربری خود، کالاهای مورد نیازشان را انتخاب و به سبد خرید اضافه کنند.

 فرآیند تایید سفارش توسط فروشنده

با ثبت سفارش مشتری و پرداخت وجه، سفارشات در پنل اختصاصی فروشنده­ ی کالا نمایش داده می­شود. حالا نوبت به فروشنده می­رسد که با بررسی و تکمیل سفارش، محصول را برای مشتری ارسال کند.

فروشنده در پنل کاربری خود و انتخاب منوی “سفارشات” می­تواند همه سفارش­ هایی که برایش ثبت شده را مشاهده کند . سفارش­ هایی که در وضعیت در حال پردازش هستند را بررسی کند. فروشنده در صفحه هر سفارش، اطلاعات کاملی از محصول و مشخصات مشتری که این محصول را خریداری کرده است، مشاهده می­کند.

افزودن یادداشت

در سمت چپ صفحه محصول سفارش داده شده، بخشی برای افزودن یادداشت وجود دارد. فروشنده می­تواند با انتخاب گزینه “یادداشت مشتری”، متن پیامی که در باکس یادداشت نوشته است را برای مشتری ارسال کند. چنانچه فروشنده گزینه “یادداشت خصوصی” را انتخاب کند، پیام فقط برای خودش و مدیر سایت قابل مشاهده خواهد بود.

شماره پیگیری

برای ثبت کد رهگیری سفارش، دکمه “شماره پیگیری” را کلیک کنید . فیلدهای نام و آدرس اینترنتی مرکز حمل و نقل، شماره پیگیری و تاریخ ارسال را وارد کنید . سپس دکمه “افزودن جزئیات رهگیری” را کلیک کنید.

پس از ثبت کد رهگیری و ارسال آن به مشتری، او می­تواند با استفاده از این کد، سفارش خود را پیگیری کرده و از وضعیت سفارش مطلع شود. علاوه بر مشتری، فروشنده و یا مدیر سایت فروشگاهی هم می­توانند با استفاده از کد رهگیری، ارسال سفارش در پست را پیگیری کنند.

درخواست برگشت وجه

اگر مشتری از محصول ناراضی باشد و محصول را به فروشگاه پس بدهد، فروشنده باید با کلیک دکمه “درخواست برگشت وجه”، مدیر سایت را آگاه کند . فرآیند واریز وجه که مشتری برای خرید محصول پرداخت کرده، جریان یابد و به حساب مشتری برگردانده شود.

مجوز محصول قابل دانلود

چنانچه مشتری محصول مجازی دانلودی خریداری کرده باشد، از بخش مجوز محصول قابل دانلود و انتخاب محصول دانلودی، به مشتری امکان دسترسی به فایل محصول را بدهید.

پس از ارسال محصول توسط فروشنده، باید وضعیت سفارش را تغییر دهید. برای این کار به منوی “سفارشات” بروید و بر روی سفارشی که محصولات آن را ارسال کرده ­اید آیکن “تکمیل” را کلیک کنید .وضعیت سفارش به تکمیل شده تغییر پیدا کند.

امیدواریم آموزش نحوه خرید و ثبت سفارش مشتری برای شما مفید بوده باشد و بتوانید، با تکمیل سفارش مشتریان، و جلب اعتماد و رضایت آنها به موفقیت و کسب درآمد بیشتر نزدیک­تر شوید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

12 دیدگاه. Leave new

فهرست