آموزش کار با شورتکدهای افزونه دکان

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سیزدهم

آموزگار :

فرید معیریان

این جلسه از آموزش جامع دکان مربوط به بخش شورتکدها در این افزونه می باشد. پلاگین چند فروشندگی دکان دارای چندین کدکوتاه یا همان شورتکد می باشد که شما میتوانید از این شورتکدها در صفحات و یا برگه های سایت خود از آن ها بهره ببرید و هرکدام ویژگی خاص خود را دارد. ( ادامه مطلب … )

افزونه چندفروشندگی دکان

افزونه دکان Dokan ، راه اندازی چندفروشندگی …

چندفروشندگی یعنی سایتی که چندین فروشنده داره! بنابرین شما با افزونه دکان می توانید درآمد و فروشگاه بزرگتری داشته باشید …

افزونه چندفروشندگی دکان

افزونه دکان Dokan ، راه اندازی چندفروشندگی …

چندفروشندگی یعنی سایتی که چندین فروشنده داره! بنابرین شما با افزونه دکان می توانید درآمد و فروشگاه بزرگتری داشته باشید …

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش کار با شورتکدهای افزونه دکان

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

آموزش کار با شورت­کدهای افزونه دکان

در این درس از دوره­ ی آموزشی افزونه دکان، درباره­ ی کدهای کوتاه این افزونه که ویژگی­ های خاصی را به صفحات سایت فروشگاهی اضافه می­کنند صحبت خواهیم کرد . روش افزودن شورت­کدها را در دو ویرایشگر گوتنبرگ و کلاسیک توضیح می­دهیم.

شورت­کدها (Short Codes) قطعه کدهای کوتاهی هستند . ویژگی­ های خاصی را بدون نیاز به کدنویسی به صفحات سایت شما اضافه می­کنند. یکی از مثال­ های استفاده از شورت­کد در سایت­ های وردپرسی اضافه کردن فرم­ های تماس است که شما می­توانید پس از طراحی فرم­ های تماس در افرونه ­های مختلفی که برای این کار است. مثل گرویتی فرم یا فرم تماس 7، شورت کدی که برای فرم ایجاد می­شود را در هر صفحه ­ای که می­خواهید، قرار دهید و فرم را فراخوانی کنید. بدون استفاده از این کدهای کوتاه شما می­بایست برای هر صفحه به ­طور جداگانه فرم تماس بسازید که این کار زمانبر و پیچیده­ای است.

علاوه ­بر­این شورت­کد­ها نیاز به کدنویسی را از بین می­برند . در مدت زمان کمی امکانات متفاوتی را به سایت اضافه می­کنند. فکر کنید شما می­خواستید برای ویژگی­  هایی که به راحتی با اضافه کردن کدهای کوتاه برایتان فراهم می­شود. با کدهای php کار کنید که هم سردرگم می­شدید و هم زمان زیادی را از دست می­دادید.

در افزونه چندفروشندگی دکان هم ویژگی­ های خیلی خوبی مثل لیست فروشنده­ ها، فرم ثبت­نام فروشنده، پرفروش­ترین محصولات و امکانات بیشتری را با استفاده از جایگذاری شورت­ کد­ها در برگه ­ها یا نوشته­ ها فراهم کرده است که می­توانید با استفاده از کدهای کوتاه هرکدام را که خواستید در هر صفحه­ ای فراخوانی و استفاده کنید.

افزودن شورت­کدهای دکان به صفحه ­ها

همانطور که گفتیم شورت­کدهای افزونه دکان امکانات خاصی را به صفحه ­های سایت فروشگاهی اضافه می­کند. لیستی از همه­ ی کدهای کوتاه افزونه دکان در سایت Dokan وجود دارد. با مطالعه آنها می­توانید از کد کوتاه مورد نیاز خود استفاده کنید.

علاه ­بر استفاده مستقیم از شورت کدهای سایت Doakn، با نصب این افزونه، کدهای کوتاه اختصاصی دکان به راحتی و فقط با یک کلیک در دسترس شما قرار می­  گیرند . به برگه یا نوشته اضافه می­شوند.

برای اضافه کردن کدهای کوتاه دکان، ابتدا یک نوشته یا برگه جدید باز کنید.  یکی از نوشته ها و برگه­ های سایت را در حالت ویرایش باز کنید.

در ویرایشگر گوتنبرگ آیکون + که مربوط به اضافه کردن بلوک به صفحه است . آن را انتخاب کنید و بلوک Dokan ShortCode را کلیک کنید.

حالا از باکسی که بازشده، کدکوتاه موردنظر خود را پیدا کرده و با کلیک آن را به صفحه اضافه کنید.

اگر از ویرایشگر کلاسیک در صفحه استفاده می­کنید، وارد قسمت ویرایشگر متنی شده و کدکوتاه موردنظر خود را که از سایت Dokan انتخاب و کپی کرده­ اید، در باکس متنی قرار دهید.

پس از انتشار، با دیدن برگه در مرورگر ویژگی خاصی که با استفاده از کدهای کوتاه دکان به صفحه اضافه کردید را مشاهده خواهید کرد.

امیدواریم این آموزش، به شما در استفاده هر چه بهتر از کدهای کوتاه و فراخوانی امکانات در صفحات سایت کمک کرده باشد. با ادامه آموزش ­های جامع افزونه دکان با ما همرا ه باشید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

19 دیدگاه. Leave new

فهرست