آموزش ستاره دار کردن محصولات در گوگل

( شنبه ، 15 بهمن سال 1401 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی و چهار

آموزگار :

مهدی جبین پور

در جلسه ی قبلی در رابطه با افزایش نرخ سی تی آر صحبت کردیم که استفاده از عناوین مناسب بود و دیگری داده های ساخت یافته میباشد.توی این جلسه نحوه ی ستاره دار کردن محتوا را به شما آموزش خواهیم داد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش ستاره دار کردن محصولات در گوگل

( شنبه ، 15 بهمن سال 1401 )

در جلسه قبل درباره نرخ کلیک یا CTR و نحوه افزایش آن با شما صحبت کردیم.همان طور که به خاطر دارید دو روش را برای افزایش نرخ کلیک به شما معرفی کردیم که یکی انتخاب عنوان جامع و مناسب و دیگری هم استفاده از داده‌های ساخت یافته یا همان Structured Data است. همچنین گفتیم که اصلی‌ترین داده ساخت یافته همان ستاره دار کردن محصولات و مقالات در گوگل است. حالا در این جلسه می‌خواهیم نحوه ستاره دار کردن محصولات و مقالات را به شما آموزش دهیم و یک افزونه بسیار قدرتمند را برای این کار به شما معرفی کنیم.

ستاره دار کردن محصولات و مقالات سایت

ابتدا باید ذکر کنیم، هنگامی که تمام کارهایی گفته شده را در جهت ستاره دار شدن محصولات و مقالات خود انجام دادید، باید از چند هفته تا چند ماه منتظر باشید که تا محتوا ستاره دار شود. مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که “افزونه Wp Schema Pro – نشانه گذاری در وردپرس” را باید برای ستاره دار کردن محصولات و مقالات خود دانلود و نصب نمایید. این افزونه به صورت اورجینال در قسمت محصولات وب‌سایت ابزار وردپرس قرار داده شده است . شما می‌توانید به راحتی آن را تهیه و نصب کنید. اگر در گوگل عبارت Structured Data Testing Tool را جستجو کنید، گوگل با استفاده از سیستم تست داده‌های ساختار یافته خودش، Structured Data فعلی وب‌سایت شما را نمایش می‌دهد. (یعنی داده‌های ساخت یافته قبل از استفاده از افزونه)

استفاده از افزونه Wp Schema Pro

پس از اینکه افزونه را برای ستاره دار کردن محصولات و مقالات در وردپرس خود نصب و فعال کردید، از پیشخوان وردپرس خود به قسمت تنظیمات بروید . افزونه Wp Schema Pro انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه افزودن کلیک نمایید. در صفحه جدیدی که برای شما باز می‌شود گزینه نقد و بررسی را انتخاب کنید. در مرحله بعدی از شما خواهد پرسید که نقد و بررسی که می‌خواهید انجام شود برای کدام پست تایپ‌ها (Post Type) است. توصیه ما این است که این قابلیت را برای برگه‌ها استفاده نکنید . تنها پست تایپ‌هایی را انتخاب نمایید که برای شما اهمیت زیادی دارند. بعد از اینکه پست‌ تایپ‌های مورد نظر خود را انتخاب کردید به مرحله بعد بروید و بر روی دکمه راه‌اندازی انجام شود کلیک نمایید.

تنظیمات افزونه Wp Schema Pro

حالا در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود باید تنظیمات این افزونه را انجام دهید تا بتوانید به خوبی محصولات و مقالات را ستاره دار کنید. ابتدا باید آیتم نقد بررسی خود را انتخاب نمایید.  بهتر است آن را بر روی گزینه عنوان قرار دهید. یعنی اینکه عنوان نقد بررسی ما همان عنوان مقاله باشد. در کادر بعدی باید گزینه تصویر شاخص را جهت نمایش در گوگل انتخاب نمایید. سپس باید توضیحاتی برای نقد و بررسی خود مشخص کنید. بهترین توضیحات مواردی است که افزونه یوست ارائه می‌کند. پس ابتدا گزینه “سایر فیلدهای سفارشی را در اینجا انتخاب کنید” را انتخاب نمایید . سپس عبارت Yoast را در کادر نمایش داده شده جستجو کنید و بر روی گزینه Yoast wpseo metadsc کلیک نمایید.

تاریخ نقد بررسی را بر روی گزینه Publish date قرار دهید. اگر می‌خواهید امتیاز نقد و بررسی شما به صورت پنج ستاره نمایش داده شود باید گزینه “رتبه بندی ثابت” را انتخاب کنید. تعداد ستاره‌ها را بر روی پنج قرار دهید. گزینه Rewiever Type را بر روی شخصی قرار دهید. به معنای اینکه فردی که این نقد و بررسی یا امتیاز را ایجاد کرده یک شخص است. همچنین نام ثبت کننده نظر را متن ثابت قرار دهید . در کادر رو به روی آن بهتر است عبارت کاربران سایت را تایپ کنید. یعنی کاربران سایت این نظر را ثبت کرده‌اند.

اگر دوباره به Structured Data Testing Tool گوگل مراجعه کنید . بر روی گزینه New Test کلیک نمایید. خواهید دید که دو گزینه جدید به نام Breadcramblist و Review به تست‎‌های وب‌سایت شما اضافه شده است. البته همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، مدتی زمان می‌برد که مقاله‌ها و محصولات شما در گوگل به صورت ستاره دار نمایش داده شود. پس به همین راحتی شما می‌توانید این قابلیت را برای وب‌سایت خود فعال نمایید.

کلام آخر

امیدواریم در این قسمت از دوره جامع سئو (SEO) وردپرس توانسته باشیم نحوه ستاره دار کردن محصولات را به شما عزیزان و همراهان سایت ابزار وردپرس آموزش دهیم. پیشنهاد می‌کنم جلسه بعدی این دوره آموزشی را از دست ندهید، چرا که می‌خواهیم به سراغ Follow و Nofollow بودن لینک ها ( تاثیر فالو یا نوفالو ) برویم. ?

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

157 دیدگاه. Leave new

فهرست