آموزش استفاده از افزونه مرغ مگس خوار – Hummingbird

آموزش استفاده از افزونه مرغ مگس خوار – Hummingbird

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

ویدئو آموزشی

آموزگار :

مهدی جبین پور

در این آموزش استفاده از افزونه مرغ مگس خوار – Hummingbird را مشاهده میکنید.
( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

آموزش استفاده از افزونه مرغ مگس خوار – Hummingbird

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

آموزش افزونه مرغ مگس خوار

سرعت لود وب­سایت از مهمترین عوامل در تعامل هر چه بیشتر و بهتر کاربران با سایت است. سرعت بالای سایت باعث می­شود کاربران از بودن در سایت خسته نشوند و به راحتی و با آسودگی خاطر از سایت استفاده کنند. همینطور سرعت لود سایت در سئو و رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل هم بسیار تأثیرگذار است.

افزونه مرغ مگس خوار (HummingBird) از بهترین افزونه ­های دنیای وردپرس برای افزایش سرعت سایت می­باشد. این پلاگین با سه روش فشرده سازی، ذخیره­ سازی کش مرورگر  و فشرده ­سازی  GZIPباعث افزایش فوق العاده سرعت وب سایت می­شود.

افزونه HummingBird با همه قالب­ های وردپرس سازگار است و شما از بابت نصب آن روی قالبتان نگرانی نخواهید داشت. روش کار و استفاده از پلاگین مرغ مگس خوار هم بسیار ساده است و شما فقط با چند کلیک می­توانید سرعت وب سایتتان را به بیشترین حد ممکن برسانید. فرآیند فشرده­ سازی فایل ­ها با این افزونه باعث هیچ گونه به هم ریختگی یا خرابی در سایت­تان نمی­شود و شما با خیال راحت می­توانید از این افزونه استفاده کنید.

نکته­ ای که اینجا باید بدانید این است که اگر بعد از فرآیند Minify و Combine، قسمتی از سایت دچار مشکل شد، مثلاً افزونه­ ای عمل نکرد یا قسمتی از قالب با مشکل مواجه شد، نگران نباشید. فقط کافیست در صفحه افزونه یا فایلی که دچار مشکل شده است را پیدا و انتخاب کنید و هر دو دکمه Minify وCombine را برای آن مورد خاص غیر­فعال کنید تا پلاگین HummingBird روی آن تأثیر نداشته باشد.

  • کش مرورگر

  •  در فرآیند کش مرورگر، افزونه مرغ مگس خوار یک نسخه از کل وب­سایت تهیه و در Cash ذخیره می­کند و این نسخه را از مرورگر به کاربر نمایش می­دهد. این موضوع باعث افزایش سرعت سایت می­شود.

 نکته­ ای که باید در استفاده از کش مرورگر به آن توجه داشته باشید نوع سروری است که سایت روی آن پیاده­سازی شده است تا افزونه با توجه به نوع سرور ذخیره­سازی کش مرورگر را انجام دهد و بیشترین کارایی ایجاد شود.

برای شناسایی نوع سرور از سایت salescart کمک بگیرید. آدرس سایت خودتان را در قسمت جستجوی سایت salescart وارد کنید و دکمه “Check Now!” را کلیک کنید. سپس آماری از وب­سایت­تان را مشاهده می­کنید که قسمت Web server نوع وب سایت شما را مشخص می ­کند.

حال در افزونه مرغ مگس خوار، نوع سرور را مشخص کنید . دکمه “فعال­ سازی کش” را کلیک کنید تا این فرآیند هم برای سایت­تان فعال و بهینه شود. تاریخ انقضاء کش مرورگر بطور پیش فرض 8 روز است که بهترین زمان است. شما می­توانید هر زمانی را برای انقضاء کش انتخاب کنید.

  • فشرده سازی GZIP

  •  فرآیند GZIP آخرین مرحله فشرده ­سازی پلاگین HummingBird است که همه فایل­ های HTML، CSS و JS را در قالب یک فایل جمع ­آوری و فشرده می­کند و فقط همین یک فایل را تحویل مرورگر می­دهد.

فعال­ سازی سه فرآیند فشرده سازی، کش مرورگر و GZIP تا حد بسیار زیادی سرعت سایت­تان را بالا می­برد و گامی مؤثر در بهبود رتبه وبسایت شما ایجاد می­کند.

موفق و پیروز باشید.

آموزش نصب و استفاده از افزونه مرغ مگس خوار

برای نصب افزونه مرغ مگس خوار، در پیشخوان وردپرس، مسیر “افزونه­ ها ßافزودن” را انتخاب کنید . سپس دکمه “بارگذاری افزونه” را کلیک کنید. فایل فشرده افزونه HummingBird که تهیه کرده ­اید را انتخاب و نصب کنید. پس از نصب افزونه آن را فعال کنید.

آموزش نصب افزونه در وردپرس

با فعال ­سازی افزونه، منوی جدید ” مرغ مگس خوار” به پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

  • داشبورد

  •  در صفحه داشبورد افزونه مرغ مگس خوار می­توانید آمار کلی از نتایج افزونه، تعداد فایل­ های فشرده و فعال بودن فرآیندهای فشرده­ سازی و کش را مشاهده و آن­ ها را مدیریت کنید.
  • فشرده سازی
  •  برای شروع کار با افزونه HummingBird از بخش فشرده­ سازی آغاز کنید . با کلیک دکمه “فعال کردن فشرده­ سازی” نسبت به فشرده کردن همه فایل­  های HTML، CSS، JS اقدام کنید. پس از فشرده­ سازی می­توانید همه فایل­ هایی که توسط افزونه فشرده شدند را مشاهده کنید.

پلاگین مرغ مگس خوار بطور اتوماتیک فرآیند Minify فایل­ ها انجام می شود. برای یکپارچگی بین فایل­ ها، می­بایست فایل­ ها Combine هم بشوند. بنابراین دکمه Combine  روبروی همه فایل ­ها را کلیک کنید. این فرایند باعث میشود تا یکپارچگی فایل ­ها حفظ شود و سایت دچار تخریب نشود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

18 دیدگاه. Leave new

فهرست