ریدایرکت چیست؟ آموزش ریدایرکت ها در سئو

( دوشنبه ، 4 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه بیست و چهار

آموزگار :

مهدی جبین پور

همانطور که می دانید در سئو ، ریدایرکت یا تغییر مسیر به آدرسی جدید ، روشی برای انتقال کاربران و موتورهای جستجو به آدرس URLجدید و غیر از آدرس صفحه‌ی قدیمی است. به بیان ساده‌تر ، ریدایرکت روشی است که به کمک آن، کاربران و موتورهای جستجو به صورت خودکار به آدرس جدید صفحه یا وب‌سایت شما منتقل می‌شوند ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

ریدایرکت چیست؟ آموزش ریدایرکت ها در سئو

( دوشنبه ، 4 تیر سال 1403 )

قسمت قبل، درباره ویژگی های افزونه سئو در نوشته صحبت کردیم. در این جلسه آموزشی قصد داریم در رابطه با ریدایرکت (Redirect) که در زبان فارسی به معنی تغییر مسیر است، برای شما کاربران عزیز توضیح دهیم. این مبحث در سئو دارای اهمیت بسیار زیادی است و ما قصد داریم تمامی مفاهیمی آن را به صورت جامع برای شما توضیح دهیم.

تغییر مسیر یا Redirect چیست؟

ریدایرکت یا تغییر مسیر به معنی این است که یک صفحه به صورت مستقیم به صفحه دیگری انتقال می‌یابد. یعنی با ورود کاربر به یک صفحه، صفحه دیگری برای آن باز می‌شود. برای مثال فرض کنید که در سایت شما آدرس صفحه‌ای به صورت YourDomain.com/wordpressthemes است و می‌خواهید برای راحتی کاربران آدرس آن را به صورت YourDomain.com/wpthemes تغییر دهید. در این حالت اگر کسی وارد صفحه YourDomain.com/wordpressthemes شود، با خطا 404 روبرو می‌شود که از نظر سئو (SEO) بسیار بد است. درواقع آدرس‌هایی که در گوگل ایندکس می‌شوند، نباید با ارور 404 مواجه شوند. درنتیجه برای پیشگیری از بروز این مشکل، شما باید از ریدایرکت استفاده کنید.

فرایند انجام کار ریدایرکت به این صورت است که صفحه اول را به صفحه دوم انتقال می‌دهد. با این کار به گوگل اعلام می‌کنید که محتوای صفحه شما انتقال پیدا کرده است و سبب امتیاز منفی برای شما نخواهد شد. ریدایرکت در سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و شما زمانی که در حال طراحی سایت و سئو کردن آن هستید، با آن زیاد سروکار دارید. اگر شما با این مبحث آشنایی خوبی نداشته باشید نمی‌توانید سئوکار خوبی شوید. پس توصیه می‌کنیم به این جلسه آموزشی توجه لازم را داشته باشید. ما در تلاشیم تمامی مفهوم موجود در جلسات آموزشی را به صورت جامع و پایه‌ای به شما دوستان عزیز آموزش دهیم.

اهمیت ریدایرکت در سئو

در بسیاری از مواقع ممکن است شما مطلب یا نوشته‌ای را از سایت خودتان حذف کنید. حذف کردن مطالب نیازمند رعایت کردن برخی از موارد است و در این حالت شما باید حتماً از ریدایرکت استفاده کنید. البته از ریدایرکت در موقعیت‌‌های مختلف استفاده می‌شود. برای مثال زمانی که شما سایت خودتان را به دامنه دیگری انتقال می‌دهید، بازهم باید از یک ریدایرکت استفاده کنید. در مواقعی نیز ممکن است نیاز داشته باشید که چند سایت را باهم یکی کنید. همچنین ممکن است شما بخواهید CMS یا سیستم مدیریت محتوا را تغییر دهید. در مواقع تغییر ساختار URL ها نیز ریدایرکت برای شما کاربرد دارد. به صورت کلی شما با ریدایرکت‌ها زیاد سروکار دارید و اگر به درستی آن را رعایت نکنید، با خطاهای مختلف از جمله ارور 404 مواجه خواهید شد.

انواع تغییر مسیر (Redirect) در وب

ما پنج نوع Redirect را در اینجا برای شما توضیح می‌دهیم که تغییر مسیر 301 پرکاربردترین نوع آن است. از چهار نوع دیگر کمتر استفاده می‌کنیم ولی ما آنها را برای شما به صورت کامل توضیح می‌دهیم.

ریدایرکت 301

اگر قصد دارید یک صفه از سایت را برای همیشگی حذف کنید، بهترین کار این است که از ریدایرکت 301 استفاده کنید و آن را به یک صفحه دیگر تغییر مسیر دهید. چرا که استفاده از تغیر مسیر 301 باعث می‌شود اعتبار سئوی صفحه قبل، به صفحه جدید نیز منتقل شود.

ریدایرکت 302

در این صفحه محتوایی وجود دارد که فعلا در دسترس نمی‌باشد.

ریدایرکت 307

محتوایی در این صفحه وجود دارد که ما در حال کار کردن روی آن می‌باشیم.

ریدایرکت 401

محتوای صفحه پاک شده است و هنوز دلیل مناسبی برای فهماندن این موضوع پیدا نکرده‌ایم.

ریدایرکت 451

محتوای این صفحه به دلایل قانونی یا دلایل خاص، فعلا در دسترس نیست.

ایجاد Redirect در نوشته با افزونه سئو

برای انجام این کار وارد پیشخوان سایت وردپرسی خودتان شوید. اکنون با افزونه Yoast SEO پریمیوم فارسی ما به شما آموزش می‌دهیم که چگونه این کار را انجام دهید. حالا وارد یکی از نوشته‌های سایت خودتان شوید. در قسمت نامک که پایین صفحه سایت وجود دارد، آدرس صفحه را مشاهده می‌کنید. فرض کنید شما قصد دارید لینک یکی از نوشته‌ها را کوتاه‌تر کنید.

پس از اسکرول به پایین صفحه مورد نظر، در بخش نامک؛ آن قسمت از لینک که می‌خواهید را حذف کنید. پس از کلیک روی به‌روزرسانی مشاهده می‌کنید که یک پیغام از افزونه سئو برای شما نمایش داده می‌شود که اعلام می‌کند افزونه به‌صورت خودکار یک تغییر مسیر برای شما ایجاد کرده است و آدرس قدیمی و جدید را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر شما آدرس قدیمی را وارد کنید، مشاهده می‌کنید که URL آن تغییر کرده است. این ویژگی مخصوص افزونه سئو است که بسیار مفید و کاربردی است. در نظر داشته باشید که اگر در حالت ریدایرکت خودکار تمایل نداشتید که آن کار انجام شود، باید روی لغو کلیک کنید و در غیر این صورت کاری با آن باکس نداشته باشید.

نحوه ایجاد تغییر مسیر در Yoast SEO

فرض کنید شما در گوگل سرچ کنسول یک ارور را مشاهده کرده‌اید که مربوط به یکی از آدرس‌های سایت می‌شود. در این حالت شما نوشته‌ای ندارید که آن را تغییر دهید و بتوانید آن را ویرایش کنید. بنابراین در این حالت باید وارد پیشخوان وردپرس شوید و به مسیر سئو > Redirects بروید. حالا خودتان می‌توانید ریدایرکت را ایجاد کرده و به آن آدرس دهید. در قسمت Type شما می‌توانید نوع تغییر مسیر خودتان را مشخص کنید. در بسیاری از مواقع از ریدایرکت 301 استفاده می‌شود و بقیه کاربرد چندانی ندارند.

حالا آدرس قدیمی را که می‌خواهید ریدایرکت کنید، در کادر . سپس آدرس جدید را باید در کادر URL وارد کنید. توجه داشته باشید که در این دو فیلد نیازی ندارید که دامنه را وارد کنید؛ تنها وارد کردن ادامه آن کافی است. سپس روی دکمه Add Redirects کلیک کنید. با انجام این کار در افزونه سئو، بسیاری خطای شما در گوگل سرچ کنسول رفع خواهد شد.

Regex در افزونه یوست

در منوی Redirects افزونه یوست سئو، یک زبانه به نام Regex Redirects وجود دارد که قصد داریم آن را برای شما توضیح دهیم. Regex یک نوع ریدایرکت می‌باشد. در این حالت به صورت گروهی یک رشته از متن را برای شما ریدایرکت می‌کند.

جالب است بدانید در گذشته مشکل امنیتی در سایت ما به وجود آمده بود که با تایپ کردن “User = ali”، ایمیل و نام کاربر را نمایش می‌داد. این موضوع اصلا مناسب نبود. پس ما یک Regex در سایت خودمان ایجاد کردیم تا هرچه User مشاهده کرده را به صفحه اصلی ریدایرکت کند. برای انجام این کار باید در قسمت تطبیق رشته با متن، عبارت مورد نظر خودتان را نوشته و در بخش آدرس URL موردنظرتان را وارد کنید.

کلام آخر

امید است که در این جلسه از دوره آموزش سئو وردپرس توانسته باشیم اطلاعات بسیار خوب و مفیدی در رابطه با تغییر مسیرها یا Redirects در اختیار شما کاربران عزیز و گرامی سایت ابزار وردپرس قرار دهیم. جلسه آینده قرار است درباره ریدایرکت خطا 404 به صفحه اصلی صحبت کنیم. پیشنهاد می‌‌کنیم قسمت بعدی از دوره آموزشی SEO را از دست ندهید. ?

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

126 دیدگاه. Leave new

 • فرید کاشکی
  می 18, 2024 9:25 ق.ظ

  سلام
  من یک وبسایت دارم با نزدیک 170دسته و حدود 1200 محصول و نزدیک به 6000 تگ محصول. من میخوام اگر کاربر در گوگل یک کلمه یا اسم یک محصول یا هر چیزی که مربوط به یکی از دسته ها و یا محصولاتش باشه یا حتی تگ مربوط بهمون دسته محصول رو سرچ کرد، فقط دسته اصلی اون محصول نمایش داده بشه. از کدوم روش ریدایرکت باید برای محصولات و تگ های مربوط به یک دسته محصول استفاده کنم؟

  • محمد قاسمی
   می 19, 2024 9:33 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   برای این مورد نیاز است تا سایت شما و وضعیت سئو آن بررسی شود که پیشنهاد می‌شود با سایت نت بازده در این خصوص تماس حاصل فرمایید.

   با تشکر.

 • ماهان خرم آبادی
  فوریه 22, 2024 9:03 ب.ظ

  درود و احترام خدمت زحمت کشان عزیز ابزار وردپرس یک سوال داشتم
  به عنوان مثال ما یک مقاله داریم با لینک یک که داخل نتایج اول گوگل هست اگر که ما لینک این مقاله رو تغییر بدیم و اون رو ریدایرکت بکنیم به لینک دو در نتایج کدوم لینک نمایش داده میشه یعنی گوگل میاد این لینک دو رو جایگزین لینک یک کنه در نتایج ؟

 • شاهین صفری کمال آباد
  ژانویه 15, 2024 6:42 ق.ظ

  سلام
  الان دو روزه سایتم را در گوگل ثبت کردم

  اول میخواستم بگم من سرور دارم و aapanel داخلش نصب کردم آیا میشه در bind9 از www استفاده نکنم و رکوردشو ثبت نکنم؟ تا مجبور به ریدایرکت هم نشم

  2- الان من دبلیو را در bind قرار دادم و با اینکه در وردپرس بدون دبلیو ثبت کردم در کنسول گوگل ارور 401 soft ازم گرفته دامنه با دبلو بدون https حالا اگه ریدایرکت را انجام ندم و www را از کل سرور حذف کنم مشکلی است سایتم را دو روزه راه انداختم

  • کامران قائمی
   ژانویه 15, 2024 8:26 ق.ظ

   سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • زهرا سادات حسینی
  دسامبر 20, 2023 6:28 ب.ظ

  با سلام. وقت شما بخیر
  من در سایت، نامک تمام محصولات رو عوض کردم و نمی‌دونستم که این کار باعث ایجاد ریدایرکت میشه. الان همه‌اش توی ابزارها این خطا برام نمایش داده میشه که تعداد ریدایرکت‌های شما زیاد است. راهی هست که بشه اینا رو حذف کرد که دیگه خطا نده؟
  ممنون از تیم خوب ابزار وردپرس

  • سلام بر شما وقت بخیر
   در صورتی که قرار بر تغییر مجدد لینک ها به لینک قبلی نیست ، بهتر است لینک های قبلی که ایندکس شده است را بصورت موقت و تا 1 – 2 ما به لینک های مربوط و جدید انها ریدایرکت کنید. بعد از آن می توانید لینک های قدیمی را از بخش ریدایرکت ها حذف نمایید. زیرا دیگر گوگل هم سمت انها برای ایندکس نمی رود.
   با تشکر.

 • با سلام و عرض ادب
  ممنونم از آموزش خوبتون . من وقتی که دو نوشته از طریق تغیر مسیر در افزونه یوست به صفحه اصلی ریدایرکت کردم انجام شد و هیچ مشکلی نداشت ولی وقتی که دو ریدایرکت رو برداشتم هنوز به صفحه ی اصلی ریدایرکت می شد . به نظرتون مشکل چیه؟

 • الهام عظیمی
  دسامبر 3, 2023 11:44 ق.ظ

  سلام و عرض ادب
  خیلی ممنون بابت آموزش های کامل و مفیدی که بصورت رایگان در اختیار ما قرار می دهید . در سایت های مشابه آموزش های سئو رو دیدم که آموزش سایت شما از همه کامل تر و جالب تر بود.
  فقط خواستم تشکر کنم و خسته نباشید بگم

 • سارا سماوات
  نوامبر 25, 2023 10:29 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر صفحات فرود رو چطوری از دسترس خارج کینم بهترع؟

 • افزونه رنک مث پرو هم ریدایرکت اتوماتیک دارد ؟

 • سلام
  اگه نام محصولات را تغییر بدهیم باید ریدایرکت بزنیم ؟

 • کیمیا شیرمحمدی
  نوامبر 6, 2023 2:43 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید یک سوالی داشتم
  برای محصولات ناموجود در سایت که دیگه قرار نیست موجود بشند باید ریدایرکت انجام داد ؟ چه نوع ریدایرکتی ؟

  • کامران قائمی
   نوامبر 7, 2023 8:07 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   این مورد بستگی به استراتژی شما دارد ، برخی از سایت ها جهت دریافت ورودی آنها را در دسترس قرار میدهند مانند دیجی کالا یا برخی محصولات مرتبط با محصول ناموجود را نمایش میدهند و معمولا ریدایرکت خیلی کم اتفاق می‌افتد اما برای انتقال امتیاز ریدایرکت 301 مناسب است.

   با تشکر.

 • سلام وقتتون بخیر

  در تنظیمات قالب زفایر قسمت طرح بندی صفحات، یک بخش گذاشته شده که میتونیم انتخاب کنیم وقتی با ارور 404 برخورد کردیم کدوم صفحه نمایش داده بشه. این همون کار ریدایرکت رو انجام میده؟؟
  البته امتحان کردم ولی بعضی از المنت ها بهم ریخت.

  • کامران قائمی
   سپتامبر 22, 2023 2:12 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   این مورد ارتباطی به ریدایرکت ندارد. بصورت کلی در سایت ها ممکن است برخی لینک ها حذف شده باشند و در دسترس نباشند که با ورود به آن خطای 404 نمایش داده می شود. شما میتوانید ظاهر نمایش این خطا را در این بخش مدیریت فرمایید و تغییر آن نبایستی مشکلی در سایر بخش ها ایجاد نماید.

   با تشکر.

 • محمد جواد برقی
  سپتامبر 14, 2023 8:58 ق.ظ

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از تیم خوب ابزار وردپرس با دیدن این ویدئو سوال مهمی برام پیش آمد
  درصورتی که افزونه یوست سئو نصب باشد پس از تغییر نامک ریدای کت اتوماتیک انجام میشه و این عالیه !!
  اما سوال من چیه !!! تکلیف نامک هایی که قبل از نصب افزونه یوست سئو تغییر کرده اند چیه !! من از ابتدا با آموزش های شما وارد وردپرس شدم یک جا استاد جبین پور گفتن که وبسایت رو تا قبل تکمیل نو ایندکس کنید … من وبسایتم هنوز هم نو ایندکسه تا دوره سئو تموم بشه آیا باید تمام نامک هایی که قبل از نصب یوست سئو تغییر دادم ریدایرکت کنم ؟!!! اگر جواب اینه که باید ریدایرکت کنیم از کجا باید متوجه تغییراتی که در نامک دادیم بشیم !؟

  • کامران قائمی
   سپتامبر 17, 2023 1:16 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   در قسمت تغییر مسیر تمام مواردی که تغییر یافته است برای شما لیست می‌شود. بصورت کلی تغییر مسیر برای انتقال ربات ها و کاربران به لینک جدید است، اگر سایت شما نو ایندکس است و صفحه مورد نظر نیز در نتایج نیست و یا توسط کاربران استفاده نمیشود نیازی به ریدایرکت آن صفحه نخواهد بود.

   با تشکر.

 • پری شایسته
  آگوست 20, 2023 9:41 ب.ظ

  سلام.من قبل این ویدیو .برای تغییر دسته بندیم کل آدرس مقالاتم تغییر کرد و حتی اسم خود مقالاتم تغییر دادم :(((.الان به سختی رتبه میگیرم یا خیلی کم دیده میشم.میشه یک راه حل بهم پیشنهاد بدید که نمره منفی م از بین بره :(((

  • کامران قائمی
   آگوست 21, 2023 6:36 ب.ظ

   سلام و وقت بخیر.

   در رابطه با سوال مرتبط با موضوع سئو شما، بهتر است که از سایت دیگر ما، نت بازده استفاده نمایید. در این سایت خدمات سئو و مشاوره رایگان سئو ارائه می شود.
   شما می توانید درخواست مشاوره و سوالات به این صورت را در آی دی تلگرام : @netbazdeh_support ارسال کرده و در ارتباط باشید.

   با آرزوی موفقیت برای شما .

 • میلاد لطف آله زاده
  ژوئن 21, 2023 1:00 ق.ظ

  استاد جبین پور ما شاگردها خیلی علاقه داریم تا آموزش جامع افزونه رنک مث رو حتی در یک کلیپ از زبان شما ببینیم و بشنویم و استفاده کنیم امیدوارم ترتیب اثر بدین مرسی از زحمات بی وقفه شما و تیمتون

 • علیرضا نظرپور
  ژانویه 11, 2023 7:10 ب.ظ

  سلام.اگر قبل از اینکه لینک ایندکس بشه ،بیایم لینک رو تغییر بدیم ،لازمه که ریدارکت بشه؟
  فرض رو بر این میگیریم که هرجایی که از اون لینک در سایت استفاده کردیم اصلاح شده.

 • علیرضا نظرپور
  ژانویه 11, 2023 7:07 ب.ظ

  سلام.فرض کنید یک برگه در گوگل ایندکس شده بعد من بیام لینک رو عوض کنم و ریدارکتش نکنم.
  بعد اگر اون صفحه تو گوگل جستجو بشه،گوگل ،اون لینکی که به صفحه 404 میخوره،توی serps میاره؟یا سریعا از ایندکس خارج میشه؟

 • آموزشاتون عالیه دمتون گرم ولی ریجکس رو خیلی خوب متوجه نشدم که چرا باید یک صفحه رو که میخوایم بازبشه بجاش ریدایرکت کنیم به صفحه اول

 • زکیه نیکی پار
  نوامبر 13, 2022 5:12 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من دوسایت مشابه دارم که مال یه شرکت هستن. با دامنه های مختلف ولی هدف هر دو سایت یکی هست. مثل کاربرها. سیستم نوبت گرفتن و ارتباط کاربر با مجری پرونده…. من چطور این دو سایت را به هم ریدایرکت بدهم که برای کاربر هیچ فرقی نکند از کدوم سایت عضو میشود و از کدوم سایت پیگیر ارتباط خود هست؟

 • مرتضی انجم شعاع
  اکتبر 20, 2022 10:05 ق.ظ

  سلام. دو تا از صفحات سایتم رو حذف کردم و طبق توضیحات سایت یواست سئو، ریدایرکت 410 رو انتخاب کردم، چون صفحه مشابهی نداشتند. الان یکی از اون صفحات رو گوگل کنسول جزو خطای 404 نمایش میده. علتش چیه؟ آیا با ریدایرکت 301 درست میشه؟

 • با سلام
  این فصل هم همچون فصول پیش بسیار آموزنده و کاربردی بود. بسیار سپاسگزارم
  خدا قوت

 • پدرام حجری
  آگوست 3, 2022 12:33 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  دو تا سوال دارم
  سوال اول اینکه آیا اجباریه و مشکلی ایجاد میشه اگه ریدایرکت های ۳۰۱ رو حذف کنیم یا باید بمونه
  و اینکه اگه حذف کنیم ریدایرکت ۳۰۱ رو اون صفحه ای که ریدایرکتش کردیم به صفحه دیگه باز هم ارزش خودشو به دست میاره یعنی اگه وارد بشیم به اون صفحه اصلی خودش وارد میشه یا به اون صفحه ای میره که قبلا ریدایرکتش کردیم هرچند ریدایرکت رو حذف کردیم
  مچکرم

  • سلام و عرض ادب
   سوال شما دقیق نیست، در شرایط خاض تصمیم می گیرید که از ریدایرکت 301 برای انتقال امتیاز و همچنین ریدایرکت شدن مطلب استفاده نمایید.
   شاید دیگر این مطلب را حذف کرده اید..
   اما دیگر دلیلی ندارد که ریدایرکت را بردارید…
   اگر ریدایرکت موقت است، باید از ریدایرکت های دیگری در شرایط خودش استفاده نمایید.

   با تشکر.

   • پدرام حجری
    آگوست 6, 2022 1:14 ب.ظ

    منظورم اینه اگه ما صفحه a رو ریدایرکت 301 بدیم به صفحه b
    بعد دوماه مثلا ردارسکت رو حذف کنیم، و وارد صفحه a بشیم وارد خود صفحه a میشیم ؟اگه وارد صفحه a بتونیم بشیم یعنی میشه از این ریداریکت موقتی هم استفاده کرد؟هرموقع خاستیم حذفش کنیم مثلا

 • مرصاد جاویدپور
  جولای 15, 2022 7:20 ب.ظ

  سلام و عرض ادب
  ما به طور پیشفرض صد ها محصول برای فروش داریم
  بنا به دلایلی باید چند محصول را از وب سایت حذف کنیم
  اینجا باید اول اون محصولی که قصد حذف کردنش را داریم ریدایرکت کنیم به یک محصول دیگر و سپس حذف کنیم؟؟
  یا به طور کلی نباید محصول را حدف کنیم ؟ اگر ریدایکرت کنیم بعد می شود محصول را حذف کنیم؟

  • سلام و عرض ادب
   لازم به حذف نیست ، محصول را ناموجود نمایید و دسته بندی های آن را بردارید که در هیچ دسته بندی نمایش داده نشود.

   اگر حتماً باید حذف شود، به یک محصول مشابه ریداریکت 301 نمایید.

   با تشکر.

   • سلام. دسته بندی محصولات ناموجود رو برادریم که نمایش داده نشن در سئو تاثیر منفی نمیذاره؟ در سرچ گوگل نمایش داده میشه یا نه؟
    سوال بعدی : بعد از ریدایرکت کردن صفحه 404 به صورت 301، از طریق یواست، چقدر زمان میبره تا در سرچ گوگل اعمال بشه؟
    یه صفحه ای رو ریدایرکت کردم ولی هنوز خطای 404 نشون میده؟
    ممنون و تشکر

    • کامران قائمی
     جولای 27, 2023 9:27 ق.ظ

     باسلام خدمت شما

     نمایش محصولات ناموجود میتواند مفید باشد مثلا شما میتوانید با ابن موارد ورودی بگیرید و در زیر محصول فعلی محصولات مشابه آنرا نمایش دهید تا در صورت نیاز کاربر از سایر موارد دیدن کند.
     درخصوص مورد بعدی زمان خاصی وجود ندارد اما شما میتوانید در کنسول درخواست بررسی لینک را به گوگل ارسال فرمایید.

     از حضور شما ممنونیم.

 • فاطمه راستگو
  ژوئن 4, 2022 6:29 ب.ظ

  با سلام 

  وقت به خیر

  من قبلا پیوندهای یکتا را روی نام و روز تنظیم کرده ایم الان میخواهم روی نام نوشته تنظیم کنم ولی با خطا مواجه می شوم

  افزونه yaost seo هم روی سایت نصب است 

  لطفا من رو راهنمایی کنید

  • علی حیدری
   ژوئن 5, 2022 11:26 ق.ظ

   سلام و عرض ادب
   خطا که نباید داشته باشد ، وردپرس باید انجام دهد، اگر خطایی بود، مشکلی دارد که باید پشتیبانی قالب و یا وردپرس شما بررسی کند و موضوع در تیکت بررسی شود.
   اما در نظر داشته باشید با تغییر لینک های سایت ، سئو آسیب جدی می گیرد. باید همه لینک ها به لینک جدید خود ریدایرکت شوند.
   پیشنهاد می شود با کارشناسان سئو در نت بازده https://netbazdeh.com/ در ارتباط باشید.

   با تشکر.

 • سلام وقت شما بخیر
  ممنون بابت سایت خوبتون
  تعداد بالا ریدایرکت 410 میتونه به رنک سایت آسیب وارد کنه
  ایا ریدایرکت 410 از بوجه خزش سایت اسفاده میکنه

 • عرفان فرهمند
  نوامبر 17, 2021 1:54 ب.ظ

  سلام به تیم قدرتمند من یه صفحه محصولاتم ارور میاد این صفحه وجود ندارد یعنی چه

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   نوامبر 17, 2021 2:15 ب.ظ

   سلام و احترام آقای فرهمند
   در قسمت تنظیمات > پیوندهای یکتا، یکبار تنظیمات را بر روی پیشفرض تنظیم و سپس بر روی نام نوشته تنظیم و مجدد بررسی نمایید.

 • رها مهربان
  اکتبر 25, 2021 2:34 ب.ظ

  سلام وقت بخیر، ببخشید من میخوام نوشته های یک وبلاگ رو ریدایرکت 301 بدهم به یک وبسایت، یعنی تک تک نوشته های وبلاگ ریدایرکت 301 بشود به سایت، آیا از طریق افزونه یوست سئو می شود این کار را کرد؟ مسیر را لطفا توضیح بدهید. ممنونم

 • جواد رحیمی سفیدی
  سپتامبر 14, 2021 4:48 ب.ظ

  سلام من حدود ۱۵ روز قبل نامک سایت رو از ساده به نام نوشته تغییر دادم و تمام آدرس های نوشته ها ، برگه ها و حتی دسته ها رو تغییر دادم اما صفحات ۴۰۴ زیادی به وجود اومده که توی گوگل آنالیتیکس میبینم اما اونها رو در هنگام site:exmple.com نمیبینم و نمیدونم این لینکها کجا هستند رتبه سایتم به شدت افت کرده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام و عرض ادب خدمت جناب جبین پور و سایر دوستان.
  سوالی داشتم: من یه چنتا از پستامو ریدایرکت ۳۰۱ کردم. نیاز هست بعد از مدتی این ریدایرکتا پاک بشن یا دائم باید بذاریم بمونن؟
  به این خاطر این سوال برام پیش اومده که آقای جبین پور در ویدیوی مربوط به ریدایرکت به صفحه اصلی فرمودن افزونه رو بعد از ۲۰ روز برید حذف کنید. میخوام بدونم در مورد سایر ریدایرکتا هم همین مورد صدق میکنه؟
  ممنون از وقتی که گذاشتید بابت این آموزشای عالی و همچنین پاسخ به سوالات دانشجوهای دوره.

 • نیلوفر بهاروند
  جولای 7, 2021 1:05 ق.ظ

  سلام. متشکرم از آموزشهای عالی شما.
  روی محتوای جدید که در بخش نوشته های سایت ایجاد شده، بعد از درخواست ایندکس در گوگل کنسول، پیام URL is not on Google: Indexing errors و Coverage : Redirect error اعلام میشود.
  این مشکل به چه دلیل ایجاد میشود؟
  لطف میکنید اگر راهنمایی بفرمایید.

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   جولای 7, 2021 8:43 ق.ظ

   سلام خانم بهاروند عزیز
   ممکن است مشکل موقتی بوده باشد. این خطا به دلیل ریدایرکت های متوالی می باشد. در صورتی که افزونه یواست سئو را دارید ریدایرکت ها را بررسی نمایید و در صورتی که آدرس لینک مورد نظر ریدایرکت شده بود آن را حذف و مجدد بررسی کند.
   با تشکر

 • پویان شهیدی
  ژوئن 27, 2021 9:47 ب.ظ

  سلام و خدا قوت
  وقتی url قدیمی صفحه‌هایی که ریدایرکت 410 دادم رو دوباره سرچ میکنم، با خطای 404 مواجه میشم. لطف میکنید راهنمایی بفرمائید؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   ژوئن 28, 2021 10:14 ق.ظ

   سلام آقای شهیدی عزیز
   ریدایرکت 410 به معنی حذف محتوا است که برای ربات های گوگل قرار می دهید و در صورتی که لینک باز شود با خطای 404 بر خواهید خورد و مشکلی ندارد.
   با تشکر

 • حسن زاهدیان
  ژوئن 24, 2021 12:03 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  میشه ی توضیح کوتاه درمورد فرق ریدایرکت با ریجکس بدهید؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   ژوئن 24, 2021 9:17 ق.ظ

   سلام آقای زاهدیان عزیز
   در واقع ریجکس نوعی از ریدایرکت محاسبه می شود. در ریجکس ما به جای اینکه یک url را به url دیگری ریدایرکت کنیم چند url که مقصد یکسانی را دارند در یک ریدایرکت به آدرس مقصد ریدایرکت می کنیم.
   با تشکر

 • علی برزگر
  می 23, 2021 5:09 ب.ظ

  سلام خسته نباشید . من آدرس سایتم از از طریق کلود فلار به انتقال پیدا کرده اما بازدید ها به شدت اومده پایین خواستم بدونم این طبیعی هست و اینکه حدودا چقدر زمان میبره تا این ریدایرکت درست بشه ؟ ممنونم ازتون

 • مهسا غلامی
  مارس 15, 2021 12:54 ب.ظ

  با سلام خدمت استاد جبین پور عزیز
  ممنون از تمام زحمات و آموزش های به رایگان که در اختیار کاربرانتون قرار میدید. راجع به تغییر عنوان یک صفحه که قبلا ایندکس شده است اگر تعویض انجام شود جزو مسئله ریدایرکت هست؟ با تشکر

 • فهیمه حسینی
  مارس 14, 2021 8:18 ب.ظ

  سلام ایام به کام
  دو تا سوال دارم اول اینکه اگر بخواهیم صفحه ای رو حذف کنیم ریدایرکتش چطوری میشه؟
  یعنی باید نوع ریدایرکت رو ۴۱۰ انتخاب کنیم و در قسمت آدرس جدید به صفحه ای که محتواش مشابه صفحه قبلی بود ریدایرکت کنیم؟
  و سوال دوم اینکه وقتی استاد در قسمت ریجکس نوشتن /user اگر نویسنده ها یا مدیر سایت بخواد وارد سایت شه به صفحه اصلی منتقل نمیشه؟ مگه کد یوزر حتی برای نویسنده و کاربرهای دیگه سایت هم استفاده نمیشه؟
  در این صورت مشکلی پیش نمیاد؟
  ممنون از وقتی که میذارید

  • تیم پشتیبانی
   مارس 15, 2021 3:58 ب.ظ

   سلام خانم حسینی ، اگر صفحه ای وجود دارد که مشابه است به آن ریدایرکت کنید و اگر نیست 410 بزنید. بابت سوال دوم نیاز به بررسی فنی دارد می توانید تست بفرمایید. باتشکر

 • علی امیری
  مارس 7, 2021 4:15 ب.ظ

  سلام و عرض ادب و تشکر بابت ویدیوی جامع و کاملتون
  با استفاده از افزونه یوست سئو، صفحات 1-2-3 سایت الف رو به صفحات 1-2-3 سایت ب ریدایرکت کردیم.
  بیش از 2 ماه از این ریدایرکت میگذره.
  در حال حاضر وقتی site:الف می گیریم، همچنان صفحات سایت الف رو نمایش میده با عناوین و توضیحات متای سایت ب
  دلیل چی هست؟
  با تشکر از تیم محترم ابزار وردپرس

 • سید امین علوی
  مارس 6, 2021 10:35 ق.ظ

  سلام یه سوالی برام پیش اومد این که اگه بخوایم یه نوشته یا محصولی رو از سایت حذف کنیم راه درست اش چی هست؟
  این که اول ری دایرکت 410 رو در اون نوشته بزنیم و بعد نوشته یا محصول رو حذف کنیم؟
  یا فقط ریدایرکت 410 رو بزنیم کافی هست؟

 • کیمیا شیرمحمدی
  ژانویه 10, 2021 3:54 ب.ظ

  سلام روز بخیر یک سوالی از خدمتتون داشتم
  افزونه yoast seo فقط نسخه ی پریمیوم ریدایرکت را انجام می دهد؟ و حتما باید این نسخه تهیه شود.

 • سلام
  وقت بخیر
  بعد از حذف محصولات ووکامرس هم نیاز به ریدایرکت هست ؟
  اگر جوابتون مثبه چه نوع ریدایرکتی باید داده بشه ؟

 • سلام و سپاس فراوان
  میخاستم تشکر کنم بابت زحمات شما و تیمتون.
  موفق و پیروز باشید

 • علی ذوالفقاری
  سپتامبر 30, 2020 10:51 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  اون ارروری که توی دقیقه 17 در مورد regex گفتید یه کم نگران کنند هاست ( در مورد url مربوط به user)
  چطور می شه که این مشکلات به جود میان چطور می شه این باگ ها رو پیدا کرد؟

 • گلی مهدی زاده
  سپتامبر 27, 2020 7:49 ق.ظ

  سلام خواستم از استاد جبین پور تشکر کنم

 • آسانسور فروشگاه
  سپتامبر 14, 2020 10:31 ب.ظ

  سلام
  من هر چقدر تنظیمات سایت میزنم صفحه اصلی رو برام باز می کنه میرم محصول جدید باز کنم صفحه اول سایتم رو میاره من باید چبکار کنم تا درست شه ممنون میشم منو راهنمایی کنید

 • مریم رمضانزاده
  جولای 28, 2020 10:01 ق.ظ

  سلام. لطفا ریدایرکت یک دامنه روی یک دامنه دیگه رو آموزش بدید.

 • مرضیه صفری
  ژوئن 4, 2020 2:56 ب.ظ

  سلام
  من دوتا دامنه خریدم. دامنه دات کام روی هاست اصلی هست. میخوام هرکس آدرس سایتم که دات آی آر هست سرچ میکنه صفحه دات کام براش باز بشه لطفا راهنمایی میکنید چیکارکنم؟

 • هما احسان پور
  مارس 14, 2020 5:25 ب.ظ

  با سلام . ما سایتی را طراحی کرده و اطلاعات و مقالات زیادی را در آن تولید کردیم. بعد از مطالعه در مورد سیو متوجه شدیم که باید ادرس URLصفحات را به انگلیسی تغییر بدهیم. ما ادرس ها را تغییر داده اما ریدایرکت نکردیم و ادرس صفحات قبلی را هم نمی دانی دقیق چیست؟ آیا این تغییر مشکل ساز می شود یا به مرور ادرس ها اصلاح می شود و صفحات مجدد ایندکس می شود؟

 • بسیار عالی آقای جبین پور تدریس میکنید.
  چرا از کاربر بابت طولانی شدن محتوا عذرخواهی میکنید؟ مگر کسی هم پیدا میشه که بابت تدریس تخخصی یک موضوع که طبیعتا طولانی هم خواهد شد ، ناراحت بشه. همه از خدا میخوان که بیشتر توضیح بدین . این رو شک نکنید و هیچگونه عذرخواهی لازم نیست . اتفاقا کاربران و مشتریان سایت باید از طولانی بودن هر ویدئو خوشحال باشند چون احتمال اینکه تصصی باشه رو قویتر میکنه و همه هم دنبال آموزش تخصصی هستند.
  باز هم تشکر فراوان از زحمات شما و وقتی که بصورت رایگان برای ارتقا دانش کاربران سایت قرار میدین.

 • با سلام در سایتم محصولاتی دارم که متن این محصولات و شکل کلی اون ها شبیه هم دیگر است و در نتایج گوگل هم سئو خوبی ندارد میشه راهنمایی کنید

  • پشتیبانی شماره دو
   سپتامبر 28, 2019 2:26 ب.ظ

   با سلام و احترام ،
   بنظرم بهترین پاسخ به سوال شما ، معرفی وبسایت باشد که این موارد را به خوبی به صورت رایگان مورد بررسی قرار داده است.
   سایت مهارت با لینک : https://meharat.com/ شامل جامع ترین دوره های آموزشی و رایگان.
   با تشکر.

 • سلام آقای مهندس جبین پور
  روزتون بخیر
  آقای مهندس یه مورد تو گزارشات گوگل کنسول پیش اومده برای سایتی که روش کار میکنم
  ( سایت مورد نظر یه فروشگاه کتاب هست )
  حالا گوگل سرچ کنسول چیزی حدود ۶۵۰ تا کلمه ( برچسب ) رو با عنوان page with redirect ، اکسکلود کرده .
  شما تصور کنید مثلا بیست تا کتاب مدیریت داخل سایت وجود داره کلمه مدیریت رو به عنوان page with redirect شناخته با اینکه عرفا این بیست جلد کتاب ارتباطی با هم ندارن
  الان من نمیدونم این کار ایراد من بوده به عنوان ادمین سایت یا خطا از کد نویسی هست
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

  • سارا حمیدی فر
   سپتامبر 14, 2019 4:19 ق.ظ

   با سلام و احترام
   این حالت می تواند بخاطر عدم نصب صحیح https باشد ولی خطرناک نیست و مشکلی ندارد. باتشکر

   • سلام
    ممنون از پاسختون
    فرمایشتون درست بود سایت باید بدون www معرفی میشد . که من به اشتباه هم http رو قرار داده بودم هم www ، الان اون اکانت رو از گوگل سرچ کنسول حذف کردم و میخوام سایت رو به صورت http://*****.com ( اگر صلاح ندونستین بادرس سایت رو ستاره دار کنید ) به گوگل سرچ کنسول معرفی کنم
    به نظرتون همین امروز معرفی کنم یا باید چند روزی ثبت کنم ؟
    منظورم از بابت وجود داشتن اطلاعات تو دیتا سنتر گوگل هست مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

 • با سلام و عرض ادب
  میانگین مدت زمان ریدایرکت شدن یک صفحه از سایت به url جدید چقدره؟
  ممنون

 • سلام روشی برای ریدایرکت هست که مثلا تمام ادرس هایی که با site.ir/froum شروع میشن مثل /sitr.ir/fuorm/x/y رو به یک لینک واحد ریدایرکت کرد ؟

 • سلام و عرض ادب و تشکر ویژه بخاطر آموزش های خوبتون.
  بنده یه سایت دارم فروشگاهی هست. و به دلایلی نمیخام رو سئو محصولات کار کنم و فقط روی سئوی صفحه اصلی کار کردم.
  عنوان سایت فروش اجناس پلاستیک
  حالا با توجه به اینکه صفحه اصلی سایت من همیشه بدون تغییر هست و برای اینکه من میخام بتونم به گوگل نشون بدم که سایت من مدام در حال فعالیت و ایجاد صفحات جدید با سئو خوب هست میخام صفحات بیشتری با سئو خوب به گوگل معرفی‌کنم چند صفحه با عنوان هایی که جزو کلمات مورد جستجو‌ زیاد کاربران هست ایجاد کردم مثلا
  صفحه اول: فروش کاسه پلاستیک
  صفحه دوم: فروش گلدان پلاستیک
  و…..
  و روی سئوی هرکدوم صفحات به خوبی کار خواهم کرد.
  حالا با توجه به اینکه تو هر کدوم صفحات اول و دوم مطالبی گذاشتم که سئو اون صفحه را به حد عالی رسوندم ولی مطالبش خیلی مورد نیاز کاربر نیست میخام کلیه صفحات قبل و حتی صفحات جدیدی که میسازم را ریدایرکت کنم به صفحه اصلی سایت.
  سوال اول: ایا تکرار زیاد ریدایرکت به صفحه اصلی مشکل ساز نمیشه؟

  سوال دوم: آیا در صورتی که باز هم صفحات را بصورت تکراری مثلا از همون صفحه سئو شده ی گلدان پلاستیک باز کپی تهیه کنم و با اسم صفحه جدید و مجددا ریدایرکت کنم به صفحه اصلی مشکل و خطای کپی را برام در نظر میگیره؟ یا چون همشا ریدایرکت میکنم مشکلی نیست؟

  سوال سوم: در صورت هر کدوم از موارد سوال یک و دو از کدوم نوع ۳۰۱ یا ۳۰۲ استفاده کنم؟

  ممنون میشم راهنمائیم کنین.

  • کارشناس پشتیبانی
   مارس 25, 2019 7:44 ب.ظ

   با سلام و احترام
   اساسی ترین مسئله در سئو این است که نیاز کاربر مرتفع شود و گوگل این را به خوبی می فهمد. ریدایرکت به صفحه اصلی به معنای حذف صفحه مربوطه است که در صورت تمایل به حذف می توانید انجام دهید.
   بله کپی محسوب می شود.
   بله کل ایده های شما را از نظر سئو روی سایتتان مناسب نمی دانم.
   ریدایرکت 301 فکر می کنم مناسب باشد.
   باتشکر

   • سلام.
    فکر کنم درست منظور سوال من را متوحه نشدین.
    ببینین من وقتی صفحهx را ریدایرکت۳۰۱ بدم به صفحه اصلی در اصل صفحهx را کلا حذف شده دونستم. پس چه اشکالی داره صفحهy را دقیقا شکل صفحهx بسازم و بازم زیدایرکت۳۰۱ بدم به صفحه اصلی؟
    این را کپی و امتیاز منفی محاسبه میکنه؟
    سوال دوم اینکه اگه سایت فقط صفحه اصلیش سئو عالی داشته باشه و بقیه صفحات محصولاتش که یکی یکی اضاف میشن سئوی خیلی خوبی نداشته باشه صفحه اصلی به مرور زمان به صفحه اول گوگل میاد؟ یا حتما سایت باید آپدیت های منظم با سئو خوب داشته باشه؟

 • سلام ازتون ممنونم بخاطر آموزش های خیلی خوبتونمن داخل منوهای سایتم یه سربرگ به نام خدمات شبکه دارم که چند زیر منو مثل مجازی سازی و ویپ و… داره.من هم خود سربرگ و هم زیر منوهاش رو با استفاده از برگه ساختم،الان میخوام همه ی اون برگه ها رو به نوشته منتقل کنم تا بتونم دسته بندی و برچسب گذاری کنم.بنظر شما این کار من درست هست؟و اگر این کار رو انجام بدم باید برگه ها رو به نوشته هایی که میخوام ایجاد کنم ریدایرکت کنم؟ممنونتون میشم راهنمایی بفرمایید،باتشکر از شما

 • پریسا زارعی
  آگوست 1, 2018 2:27 ب.ظ

  عذر میخوام یک سوال دیگه دارمو اینکه زمانی که گواهینامه ssl بگیرم و ادرس ها رو دستی تغییر بدم ، اون هم نیاز به ریدایرکت شدن داره؟ 

 • پریسا زارعی
  آگوست 1, 2018 2:18 ب.ظ

  سلام اقای جبین پور خداقوتمن یک وبسایت وردپرسی دارم که هنوز افزونه ی سئو رو روی اون نصب نکردم و باتوجه به اینکه هنوز اون رو در گوگل وریفای نکردم و ثبت نکردم، و کلی حذف و تغییرات در اون داشتم، آیا بعد از نصب افزونه و ثبت سایت در گوگل ، من روی تغییراتی که از قبل از نصب افزونه ی سئو داشتم ، باید روی تغییرات هم ریدایرکت انجام بدم؟ یا نیاز نیست؟ممنون از پاسخگوییتون

 • فرشاد جمعه یزدیان
  جولای 27, 2018 2:53 ق.ظ

  با سلام و تشکر از شما ، من در تست هایی که بابت سئو هست این اخطار رو دریافت میکنم : اخطار، سایت شما هم با www و هم بدون www یک محتوی یکسان را نشان می دهد و ریدایرکت 301 در سایت شما برای این مورد پیدا نشد. گوگل ممکن است این مورد رو به عنوان محتوی یکسان شناسایی کند………………………………… در صورتیکه آدرس سایت ما https://www.baranbax.com هستش ، در تنظیمات وردپرس هم عینا همینه … و چه با و چه بدون www. که وارد میکنم به همین آدرس https://www.baranbax.com ریدایرکت میشه ، اون هم واسه کدی هستش که شما برای SSL در htaccess در آموزش دیگری ذکر کردید. اما باز هم این خطا دریافت میشه … حتی یک آموزش ریدایرکت از طریق Cpanel هم مشاهده کردم اما بازم این ارور رو دریافت میکنیم … فکر میکنم راه حل ساده ای داشته باشه اما من آگاه نیستم. لطف بسیار بزرگی میکنید اگر کمک کنید …. یک دنیا تشکر از شما

 • سلام بر شما ، ریدایرکت فکر نمی کنم جوابگوی شما باشد شما باید این مورد را با هاست خودتان مطرح نمایید. متاسفانه بنده به دلیل محدودیت زمانی امکان بررسی این مورد را ندارم. باتشکر

 • کاوه تاری زاده
  می 15, 2018 5:01 ب.ظ

  با سلام و تشکر از آموزش های شما,
  من یک دامنه اصلی com و یک دامنه ir دارم که روی com ریدایرکت شده است
  آیا لازم است که دامنه ریدایرکت شده ir را هم در گوگل وبمستر تولز اد کنیم و وری فای نماییم؟

 • امتیاز بینندگان:10/10

فهرست