ویژگی های افزونه سئو در نوشته

( دوشنبه ، 4 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه بیست و سه

آموزگار :

مهدی جبین پور

به بیست و سومین جلسه از آموزش سئو در وبسایت ابزار وردپرس خوش آمدید. مدت هاست که اهمیت محتوا در وب سایت ها بر همگان ثابت شده و تلاش همگانی فعالان عرصه وب ، جذب مخاطب به مفهوم عام می باشد. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

ویژگی های افزونه سئو در نوشته

( دوشنبه ، 4 بهمن سال 1400 )

در قسمت قبل از دوره آموزش سئو وردپرس، به سراغ نقشه سایت یا Site Map رفتیم. حالا در این جلسه قصد داریم یکی از امکانات کاربردی افزونه یوست سئو (Yoast SEO) را به شما معرفی کنیم. همچنین در جلسات آینده نیز سعی می‌کنیم دیگر امکانات آن را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید به راحتی بسیاری از مسائل موجود در سایت خودتان را حل کنید.

لینک سازی فالو یا نوفالو

برخی مواقع شما درون صفحه و محتوای خود لینک‌هایی را ایجاد می‌کنید که نیاز دارید آنها را در حالت فالو یا نوفالو قرار دهید که در اینجا برای شما آن را توضیح می‌دهیم. منظور از لینک فالو لینکی است که گوگل اجازه دنبال کردن آن از طریق وب‌سایت شما را دارد و به آنها امتیاز می‌دهد. لینک نوفالو نیز لینکی است که گوگل اجازه دنبال کردن آنها را ندارد و درنتیجه امتیازی نیز به آنها تعلق نخواهد گرفت.

به عنوان مثال ممکن است شما در صفحه‌ای از سایت خودتان در رابطه با سایت‌های مشتریان خود توضیح داده باشید و قصد ندارید توسط سایت خود به آنها امتیاز دهید و صرفاً هدف معرفی است. در این حالت می‌توانید از لینک دهی نوفالو استفاده کنید.

مخفی کردن محتوا از دید گوگل

فرض کنید در سایت دو نوشته منتشر کرده‌اید. روی یکی از نوشته‌ها جهت ویرایش کلیک کنید و اکنون برای شما توضیح می‌دهیم چه کاری انجام دهید تا گوگل آن را مشاهده نکند؛ در واقع اگر محتوایی را کپی کرده باشید، با انجام این کار گوگل به شما امتیاز منفی نمی‌دهد و محتوا نیز در گوگل نمایش داده نمی‌شود. هرچند این محتوا به صورت کپی است ولی صرفاً برای مخاطبان و کاربران بوده و در گوگل نمایش داده نمی‌شود. برای این کار تنها کافی است که از یک تگ نوایندکس درون این صفحه استفاده کنید. اگر شما کد نویس هستید و سایت شما با وردپرس راه‌اندازی نشده است، می‌توانید داکیومنت آن را در گوگل پیدا کرده و به راحتی یک تگ نوایندکس ایجاد کنید.

اما در سایت‌های وردپرسی با نصب افزونه سئو، در پایین صفحه نوشته؛ یک باکس ایجاد می‌شود. این قسمت برخی امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما به کمک گزینه “به موتورهای جستجو اجازه نمایش این نوشته را می دهید؟” در بخش “پیشرفته” می‌توانید نمایش یا عدم نمایش آن نوشته در گوگل را تعیین کنید. اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید محتوای شما در نتایج جستجو نمایش داده شود، به راحتی این گزینه را روی حالت خیر قرار دهید.

در این حالت نه تنها امتیاز منفی نمی‌گیرید، بلکه گوگل نیز این محتوا را نادیده می‌گیرد و از کنار آن عبور می‌کند. با قرار دادن این گزینه روی حالت خیر؛ اگر وارد صفحه نوشته شوید و دکمه‌های ترکیبی Ctrl + U را فشار دهید، مشاهده می‌کنید که در سورس صفحه تگ نوایندکس اضافه شده است. تگ Noindex به معنی نادیده گرفتن محتوا توسط موتورهای جستجوگر است. جلسات آینده در رابطه با این تگ‌ها به صورت کامل برای شما کاربران عزیز توضیح خواهیم داد.

لینک سازی در نوشته

مورد بعدی که در باکس سئو باید آن را مشخص کنید، گزینه “آیا موتورهای جستجو مجبور هستند لینک‌‌های این نوشته را دنبال کنند” است. در صورتی که قصد دارید تمامی لینک‌های موجود در صفحه، روی حالت نوفالو قرار بگیرند؛ باید این گزینه را روی حالت خیر قرار دهید. در حالت طبیعی فرض کنید که یک نوشته ایجاد کرده‌اید و یک لینک خارجی از وب‌سایت مشتریان خودتان را درون آن قرار داده‌اید. روی لینک کلیک راست کرده و Inspect را انتخاب کنید؛ مشاهده می‌کنید که لینک در حالت نوفالو قرار نگرفته است. بنابراین اگر قصد دارید به این قسمت نوفالو اضافه کنید، باید این گزینه را روی حالت خیر قرار دهید.

نشانی قانونی یا Canonical

اگر شما احساس می‌کنید که دو صفحه مشابه در سایت وجود دارد، باید یکی از آن‌‌ها را به عنوان محتوای اصلی به موتورهای جستجوگر معرفی کنید تا محتوای سایت را تکراری حساب نکنند. این کار به کمک تگ کنونیکال انجام می‌شود.

فرض کنید در سایت خود دو مقاله در رابطه با آموزش وردپرس منتشر کرده‌اید. حالا باید لینک آن محتوایی که از اهمیت بالاتری برخوردار است را کپی کنید و سپس وارد بخش ویرایش محتوایی شوید که از اهمیت کمتری برخوردار است. در ادامه باید به پایین صفحه بروید و در باکس افزونه یوست سئو، یک بخش به نام “پیشرفته” وجود دارد. حالا در این قسمت نیز یک کادر با عنوان “نشانی قانونی (Canonical)” وجود دارد. کافی است شما لینک محتوای مهم را در این قسمت قرار دهید. به همین راحتی مشخص می‌کنید که این محتوا اهمیتی ندارد و اصل این محتوا در این لینک قرار دارد.

در این حالت شما امتیاز گسترده‌ای به محتوای مهم‌تر می‌دهید تا گوگل و سایر موتورهای جستجو آن را ایندکس کنند و در گوگل نمایش دهند. با انجام این کار علاوه‌براینکه امتیاز منفی نمی‌گیرید؛ بلکه ارزش محتوای مهمتر را دوچندان کرده‌اید.

سخن پایانی

امیدواریم از این قسمت که درباره ویژگی های افزونه سئو در نوشته بود، لذت برده باشید. پیشنهاد می‌کنیم جلسه بعدی دوره آموزش سئو وردپرس را از دست ندهید که قصد داریم به موضوع بسیار مهم ریدایرکت و آموزش ریدایرکت ها در سئو بپردازیم.

فهرست