آموزش تنظیمات افزونه دکان

( یکشنبه ، 6 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سوم

آموزگار :

فرید معیریان

در قسمت سوم از آموزش رایگان افزونه چندفروشندگی دکان ، ما اقدام به بررسی یک به یک تمامی بخش های مربوط به تنظیمات این پلاگین محبوب و پرطرفدار کرده ایم. ما در بخش تنظیمات دکان موارد مهمی از قبیل تنظیمات برگه ، بخش فروش ، بخش برداشت و ظاهر مربوط به این افزونه چند فروشندگی را بررسی و خدمت شما آموزش داده ایم.در این بخش از افزونه دکان پرو ما میتوانیم مواردی مانند مدیریت دسترسی به داشبورد را انجام دهیم. ( ادامه مطلب … )

افزونه چندفروشندگی دکان

افزونه دکان Dokan ، راه اندازی چندفروشندگی …

چندفروشندگی یعنی سایتی که چندین فروشنده داره! بنابرین شما با افزونه دکان می توانید درآمد و فروشگاه بزرگتری داشته باشید …

افزونه چندفروشندگی دکان

افزونه دکان Dokan ، راه اندازی چندفروشندگی …

چندفروشندگی یعنی سایتی که چندین فروشنده داره! بنابرین شما با افزونه دکان می توانید درآمد و فروشگاه بزرگتری داشته باشید …

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش تنظیمات افزونه دکان

( یکشنبه ، 6 خرداد سال 1403 )

در جلسه گذشته در رابطه با نحوه نصب و راه‌اندازی افزونه دکان برای شما توضیح دادیم و به‌صورت‌کلی بخش‌های مختلف این افزونه را بررسی کردیم. در این جلسه آموزشی قصد داریم بخش تنظیمات در افزونه دکان پرو را برای شما کاربران عزیز توضیح دهیم. برای انجام این کار ابتدا وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود شوید و در منو دکان وارد بخش تنظیمات شوید.

تنظیمات عمومی

بخش اول در تنظیمات دکان، “عمومی” است که گزینه اول “دسترسی به پنل مدیریت” نام دارد و باید حتماً این گزینه را فعال کنید تا فروشندگان و مشتریان به پنل شما دسترسی نداشته باشند. گزینه بعد “لینک فروشگاه فروشنده” است که این گزینه را در جلسه قبل برای شما توضیح دادیم و اگر شما نیاز داشته باشید می‌توانید این قسمت را تغییر دهید. گزینه بعد “راه‌اندازی ابزار فروشنده” است که در این قسمت اگر هیچ لوگویی آپلود نشده باشد، عنوان سایت به‌صورت پیش‌فرض نمایش داده می‌شود. توسط این قسمت می‌توانید یک لوگو برای آن در نظر بگیرید که در صورت در نظر نگرفتن لوگو توسط فروشنده این لوگو برای آن نمایش داده شود.

 

گزینه بعد “غیرفعال کردن خوش‌آمدگویی” نام دارد که در صورت فعال کردن این قسمت پس از ثبت‌نام فروشنده صفحه خوش‌آمدگویی برای آن نمایش داده نمی‌شود. گزینه بعدی “فعال کردن قوانین و شرایط برای فروشگاه فروشنده” نام دارد که در صورت فعال کردن این گزینه یک بخش به نام قوانین و شرایط برای هر فروشنده اضافه می‌شود تا امکان قرار دادن شرایط خود در این قسمت را داشته باشد. گزینه بعد “فعال‌سازی شرایط و قوانین در فرم ثبت‌نام” است که برای فروشنده نمایش داده می‌شود.

گزینه “فعال کردن حالت تک فروشنده” برای این است که در صورت فعال کردن آن خرید را محدود به یک فروشنده ‌کنید و مشتری امکان خرید همزمان از دو فروشنده را نداشته باشد. اگر گزینه “دسته‌بندی فروشگاه” را روی حالت هیچ قرار دهید امکان ایجاد دسته‌بندی براش فروشندگان وجود دارد و اگر روی تکی یا چندتایی قرار دهید می‌توانید هر فروشنده را دسته‌بندی کنید؛ یعنی فروشنده در زمان ثبت‌نام می‌تواند دسته خود را مشخص کند. اگر این قسمت را روی “چندتایی” قرار دهید در بخش فروشندگان می‌توانید با کلیک روی دکمه “دسته بندی‌های فروشگاه” دسته‌بندی جدید برای فروشندگان خود ایجاد کنید. سپس فروشندگان در هنگام ثبت‌نام می‌توانند دسته‌بندی موردنظر خود را انتخاب کرده و وارد آن دسته‌بندی شوند.

تنظیمات فروش

گزینه “آپلود محصول فروشنده جدید” برای این است که اجازه آپلود محصولات به فروشنده جدید داده شود که بهتر است آن را در حالت فعال قرار دهید. گزینه بعد  “غیرفعال کردن پاپ آپ محصول” نام دارد؛ هنگامی‌که فروشنده وارد بخش محصولات شود و روی گزینه “افزودن محصول جدید” کلیک کند یک پاپ آپ برای آن باز می‌شود که در صورت فعال کردن تیک این گزینه صفحه به‌صورت پاپ آپ نمایش داده نمی‌شود. گزینه “تغییر وضعیت سفارش”  برای این است که امکان تغییر وضیعت سفارش به‌صورت تکمیل شد، در انتظار و غیره برای فروشنده وجود داشته باشد.

گزینه بعد “وضعیت محصول جدید” نام دارد که در صورت منتشر شدن محصول جدید توسط فروشنده به حالت در انتظار بررسی رود و پس از بررسی توسط مدیر سایت آن را منتشر کند. گزینه بعد “کپی نمودن محصول” نام دارد که توسط این قسمت اجازه کپی محصول به فروشندگان داده می‌شود. گزینه بعدی “وضعیت محصول ویرایش شده” است که اگر این تیک را فعال کنید پس از ویرایش محصول توسط فروشنده مجدداً به حالت در انتظار بررسی رفته و توسط مدیر سایت بررسی شود. گزینه “انتخاب دسته‌بندی محصول” برای این است که محصول هنگام اضافه شدن توسط فروشنده در دسته‌بندی تکی یا چندتایی قرار بگیرد. گزینه “فروشنده می‌تواند برچسب ایجاد کند” جهت اجازه ایجاد برچسب به فروشندگان است که می‌توانید به‌دلخواه روی فعال یا غیرفعال قرار دهید. گزینه آخر این صفحه مربوط به سوئیچ کردن ادمین بین فروشندگان است؛ یعنی مدیر سایت امکان سوئیچ بین پنل کاربری فروشندگان را داشته باشد.

تنظیمات برداشت

این بخش دارای تنظیمات خاصی نیست و نیاز به تغییرات در این بخش وجود ندارد. گزینه “آستانه برداشت” مربوط به این است که هر چند مدت یک بار امکان برداشت وجود داشته باشد. همچنین گزینه “مخفی کردن گزینه تسویه‌حساب” جهت این است که در صورت برداشت کمیسیون به‌صورت خودکار بخش برداشت نمایش داده نشود.

تنظیمات برگه

برگه‌های موجود در افزونه دکان همان‌طور که برای شما توضیح داده شد می‌توانند از طریق منو ابزارها فعال شوند؛ در منو ابزارها با کلیک بر روی دکمه “نصب برگه‌های دکان” این برگه‌ها برای شما ساخته می‌شوند. شما می‌توانید “صفحه شرایط و ضوابط” را توسط بخش برگه‌ها در وردپرس ایجاد کنید و از منو کشویی مقابل این گزینه آن برگه را انتخاب کنید.

تنظیمات ظاهر

در این بخش می‌توانید توسط گزینه “نمایش نقشه در صفحه فروشگاه” نقشه گوگل را برای فروشگاه خود فعال یا غیرفعال کنید. همچنین توسط گزینه “نمایش فرم تماس در صفحه فروشگاه” مشخص می‌کنید که نحوه نمایش فرم تماس در صفحه فروشگاه به چه صورت باشد و حالت دلخواه خودتان را انتخاب کنید. گزینه “ابزارک زمان‌های بسته و باز بودن فروشگاه” برای این است که هر فروشگاه تعیین کند چه زمانی باز یا بسته است. گزینه “فعال‌سازی نوار کناری فروشگاه” هم برای نمایش نوار کناری فروشگاه است که می‌توانید به‌دلخواه آن را فعال یا غیرفعال کنید. گزینه آخر نیز برای این است که ایمیل یا شماره تلفن فروشنده را در صفحه فروشگاه نمایش ندهد.

تنظیمات سیاست حریم خصوصی

این بخش نیز نیاز به تنظیمات خاصی ندارد. شما می‌توانید در این قسمت توسط گزینه “صفحه حریم خصوصی” یک صفحه برای این بخش در نظر بگیرید که متن آن هم در بخش سوم این صفحه برای شما نمایش داده می‌شود.

تنظیمات تایید ایمیل

اگر تیک گزینه “فعال کردن تأیید ایمیل” را فعال کنید پس از ثبت‌نام لازم است فروشندگان شما ایمیل خود را تأیید کنند.

API اجتماعی

این گزینه مربوط به API شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند فیسبوک، توییتر، گوگل و لینکدین است که در صورت تمایل می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

نتیجه‌گیری

در این جلسه در رابطه با تنظیمات مختلف افزونه دکان مانند عمومی، برداشت، تأیید ایمیل و غیره برای شما توضیح دادیم تا بتوانید به‌دلخواه این بخش‌ها را سفارشی‌سازی نمایید. امیدواریم که از این جلسه آموزشی بهره‌مند شده باشید. با آرزوی سربلندی برای شما کاربران عزیز.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

22 دیدگاه. Leave new

 • با سلام و احترام و ممنون از سایت خوبتون
  یه سوال داشتم. این افزونه به درد سایت های دانلودی هم میخوره؟ینی میشه با این افزونه کاری کرد که افراد مختلف تولید محتوا کنند و تو سایت قرار بدند و ما ازشون کمسیون دریافت کنیم؟یا فقط برای فروش کالا هست؟

 • جواد کوچکی ورنوسفادرانی
  آگوست 28, 2023 10:35 ق.ظ

  سلام آیا امکانش هست در قسمت ثبت نام فروشنده و قسمت ورود خریدار گزینه تیک اهمیت ثبت ایمیل را بردارم و با ارسال پیامک امکان ثبت نام و ورود کاربران را فراهم کنم؟

 • عبدالله پیلتن
  سپتامبر 6, 2022 10:43 ق.ظ

  با سلام – بنده یک سوالی داشتم اینکه ممکنه چند فروشندگی رو جوری تعریف کنیم که فقط محصولات وسایت خودمون رو بخرن و فروشنده ها فقط بفروشن و توانایی اضافه کردن محصول نداشته باشن و بعد از اینکه پرداخت رو انجام دادن ما مرسوله رو ارسال کنیم – سپس مبلغ رو پس از پرداخت کامل سود کمیسیون خودشون رو بگیرین ؟؟؟
  بعد احراز هویت هم انجام بدیم مثلا عکس کارت ملی و شناسنامه رو دریافت کنیم و شماره تلفن و جمیل اینا
  بعد بزنه مرحله در حال تایید و بعد تایید کنیم ؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام بر شما ، وقت بخیر از حضور شما ممنونیم.

   اسم این مدل نیازی که شما دارید چند فروشندگی نیست ، از افزونه های افیلیت و همکاری در فروش استفاده نمایید.

   با تشکر.

   آرزوی موفقیت برای شما داریم.

 • علی رحمانی
  ژوئن 26, 2022 11:14 ب.ظ

  باسلام
  برای اینکه قیمتی که فروشندگان گذاشتن ما بتونیم کمترین قیمت رو انتخاب کنیم و سود خودمون رو لحاظ کنیم و بعد اون قیمت تو سایت نمایش داده بشه به کدوم قسمت باید مراجعه کرد؟

  • علی حیدری
   ژوئن 27, 2022 8:19 ق.ظ

   سلام و عرض ادب
   بصورت دقیق متوجه منظور شما نشدم .

   شما می توانید یک مبلغ و درصدی از هزینه فروش هر محصول داشته باشید.
   تفاوتی ندارد هزینه محصولی که فروشنده قرار می دهند چند باشد.

   با تشکر.

 • نسترن رضایی
  می 16, 2022 4:18 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر . در این آموزش در صفحه ثبت نام گزینه فروشنده شوید وجود دارد ولی برای من نمی اورد ،چگونه این گزیته را باید اضافه کتم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید .

  • علی حیدری
   می 16, 2022 4:32 ب.ظ

   سلام و عرض ادب
   در صورت استفاده از افزونه دکان ابزار وردپرس و روش تنظیم صحیح نباید مشکلی باشد.
   در این مورد با پشتیبانی محصول خود در ارتباط باشید.

   • نسترن رضایی
    می 16, 2022 4:37 ب.ظ

    ممنونم از پاسخگویی سریعتون
    فقط یک سوال دیگر داشتم من از افزونه دیجیتس برای ثبت نام استفاده میکنم آیا امکان دارد بخاطر این مورد باشد ؟

    • علی حیدری
     می 16, 2022 6:56 ب.ظ

     وقت بخیر
     گزینه مربوط به عضویت فروشنده در بخش ثبت نام ووکامرس می آید. برای اینکه بتوانید این مورد را در دیجیتس هم استفاده نمایید ، باید از شورتکد عضویت فروشنده استفاده نمایید.

 • هادی مراد
  می 16, 2022 12:25 ق.ظ

  سلام ببخشید این قالب سایت فروشگاهیتون در این ویدیو برای سایت myabzarwp چی بود؟
  تشکر از ویدیوهاتون.

 • مبین قربانی
  ژانویه 16, 2022 6:38 ب.ظ

  سلام اگه من بخوام افزونه دکان پر و رو بروزرسانی کنم و به روز رسانی خودکار نباشه اطلاعات قبلی افزونه قبلی پاک خواهد شد؟

 • محمدرضا حسنی
  اکتبر 28, 2021 9:00 ب.ظ

  سلام بعد نصب افزونه دکان چندین ارور بالای صفحه امده است و رفع نمیشوند
  ****

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   اکتبر 30, 2021 8:56 ق.ظ

   سلام و احترام
   این موارد به دلیل فعال کردن ماژول های افزونه دکان می باشند. برخی از این ماژول ها به افزونه های دیگری نیاز دارند و در صورت فعال نبودن آن افزونه به شما این پیام ها نمایش داده می شود.
   با تشکر

 • ببخشید برای تعییرات درون فرم که نشون مخاطب یا مشتری میدیم بخواهیم تغیراتی رو اعمال کنیم بطور مثال جای ایمیل از پنل پیامکی استفاده کنم کدوم بخش یا تنظیمات رو میبایست انجام داد؟

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   اکتبر 17, 2021 9:16 ق.ظ

   سلام آقای رؤفی عزیز
   برای استفاده از پنل پیامکی می توانید از افزونه دیجیتس استفاده کنید و از این طریق ثبت نام از طریق شماره موبایل انجام می گیرد.
   با تشکر

 • عارف ارجمندپناه
  جولای 1, 2021 8:16 ب.ظ

  سلام ببخشید دوتا سوال
  1 – نوع برداشت و گزینه هاشو چطوری میشه اضافه کرد یا حذف کرد
  2- گزینه های داخل هر نوع برداشت را چطوری حذف یا اضافه کنیم مثلا داخل انتقال بانکی گزینه های مثل iban هست که مال ایران نیست مثلا بجاش شماره شبا بزاریم یا سویفیت را کلا حذف کنیم

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   جولای 2, 2021 12:47 ق.ظ

   سلام آقای ارجمندپناه عزیز و گرامی
   تنظیمات برداشت را می توانید از پیشخوان > دکان > تنظیمات > تنظیمات برداشت تغییر دهید. برای حذف فیلدها نیاز به دانش کدنویسی می باشد. برای تغییر نام فیلدها می توانید از افزونه لوکو ترنسلیت استفاده کنید و ترجمه ها را تغییر دهید.
   با تشکر

فهرست