افزودن کد رهگیری در سفارشات ووکامرس

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سی و دو

آموزگار :

فرید معیریان

در این جلسه از آموزش درباره ی افزودن کد رهگیری در سفارشات ووکامرس صحبت خواهیم کرد.در زمانی که مشتری یک محصول را خریداری می کند وقتی سفارش و پرداخت انجام شد و کاربر قصد دارد از وضعیت سفارش خود باخبر باشد بعد از تکمیل وضعیت خرید کاربر ،ماباید یک کد به کاربر ارسال کنیم تا وضعیت سفارش خود را پیگیری کند. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

افزودن کد رهگیری در سفارشات ووکامرس

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

در جلسه گذشته در رابطه با کوتاه کردن مراحل خرید در ووکامرس برای شما توضیح دادیم و اکنون نیز قصد داریم در مورد چگونگی افزودن کد پیگیری در سفارشات توضیح دهیم. برخی مواقع پس از خرید محصول توسط مشتری و پرداخت مبلغ توسط آن تمایل به اطلاع از وضعیت سفارش خود دارد. توسط کد پیگیری یا همان کد رهگیری محصولات پستی می‌توان پس از تکمیل سفارش از وضعیت آن به‌راحتی مطلع شد.

با این روش کاربر می‌تواند مثلاً با مراجعه به سایت پست وضعیت سفارش خود را مشاهده کند. برای انجام این کار قصد داریم از افزونه Yith Woocommerce Order Tracking استفاده کنیم که کار آن افزودن کد رهگیری به سفارشات سایت است.

افزودن کد رهگیری به محصولات با افزونه Yith Woocommerce Order Tracking

نصب افزونه Yith Woocommerce Order Tracking

برای انجام این کار مانند همیشه وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود شوید و به مسیر افزونه‌ها > افزودن بروید. سپس عبارت Yith Woocommerce Order Tracking را جستجو نمایید و افزونه را نصب کنید. پس از نصب افزونه منو Yith به پیشخوان اضافه می‌شود که باید وارد Order Tracking شوید تا تنظیمات برای شما نمایش داده شود. توسط گزینه اول می‌توانید اسم پیش‌فرص ارسال که شامل پست پیشتاز، پیک موتوری و غیره است را وارد کنید. گزینه دوم جمله‌ای است که برای مشتری نمایش داده می‌شود. گزینه سوم هم جهت تعیین مکان نمایش است که می‌توانید تعیین کنید در بالا یا پایین صفحه سفارشات قرار بگیرد.

تنظیمات افزونه Yith Woocommerce Order Tracking

اکنون وارد ووکامرس > سفارشات شوید و یکی از سفارشات را بازکنید؛ همانطور که در این صفحه مشاهده می‌کنید یک قسمت به سمت چپ این صفحه اضافه شده است. در این قسمت در باکس اول باید کد رهیگیری را وارد کنید و در گزینه دوم نوع ارسال را وارد کنید. گزینه بعدی جهت وارد کردن تاریخ می‌باشد. اگر تیک گزینه آخر را فعال کنید به معنی ارسال سفارش است. در نظر داشته باشید که این تنظیمات مربوط به سفارشات تکمیل شده است. در پایان بر روی “به‌روزرسانی” کلیک کنید.

افزودن کد رهگیری

اکنون اگر کاربر به بخش “حساب کاربری من” برود و در سفارش مربوطه بر روی دکمه “نمایش” کلیک کند، در صفحه‌ای که برای آن باز می‌شودريال می‌تواند اطلاعات مربوطه مانند نوع ارسال، تاریخ و کد رهگیری را مشاهده کند. توسط کد رهگیری مشتریان امکان پیگیری سفارش خود در سایت‌های مربوطه مانند پست را خواهند داشت.

نتیجه‌گیری

در این جلسه از دوره آموزش ووکامرس، درمورد نحوه افزودن کد رهگیری به سفارشات ووکامرس برای شما توضیح دادیم که می‌توان این کار را به‌راحتی توسط یک افزونه وردپرسی انجام داد. امیدواریم که از این آموزش بهره کافی برده باشید. در جلسه آینده همراه ما باشید که می‌خواهیم به سراغ آموزش فروش عمده در فروشگاه ساز ووکامرس برویم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

49 دیدگاه. Leave new

فهرست