آموزش کار با بخش افزودنی های افزونه دیجیتس (Digits) – بخش اول

آموزش کار با بخش افزودنی های افزونه دیجیتس (Digits) – بخش اول

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه پنجم

آموزگار :

فرید معیریان

افزودنی های دیجیتس یکی از پرکاربردترین بخش های این افزونه هست که شما پس از تهیه افزونه از سایت ابزار وردپرس به این افزودنی های پولی به صورت رایگان دسترسی خواهید داشت و نیازی به پرداخت هزینه اضافی بابت این افزودنی ها نیست. در این ویدئو ما میپردازیم به معرفی و نصب این افزودنی ها، پس تا انتهای این ویدئو همراه ما باشید. ( ادامه مطلب … )

افزونه ورود و ثبت نام با شماره موبایل - Digits

افزونه دیجیتس ، سیستم عضویت حرفه ای

افزونه دیجیتس به شما کمک می کند به راحتی سیستم لاگین با احراز شماره موبایل در وبسایت راه اندازی نمایید .

افزونه ورود و ثبت نام با شماره موبایل - Digits

افزونه گراویتی فرم ، مهمترین پلاگین هر وبسایت …

افزونه دیجیتس به شما کمک می کند به راحتی سیستم لاگین با احراز شماره موبایل در وبسایت راه اندازی نمایید .

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش کار با بخش افزودنی های افزونه دیجیتس (Digits) – بخش اول

( یکشنبه ، 24 تیر سال 1403 )

در جلسه گذشته در رابطه با تنظیمات اصلی افزونه دیجیتس برای شما توضیح دادیم و به‌صورت کامل آموزش‌های مربوط به بخش‌های مختلف مانند استایل، کد کوتاه، ترجمه‌ها و غیره را خدمت شما ارائه کردیم. در این آموزش و جلسات آموزشی بعدی نیز قصد داریم درمورد افزونه‌های اختصاصی که افزونه دیجیتس همراه خود دارد و ما آنها را به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم توضیح دهیم. درواقع شما امکان این را دارید که توسط وب‌سایت ابزار وردپرس این افزونه‌ها را به‌صورت رایگان در کنار دیجیتس در اختیار داشته باشید.

افزونه User Account Approval

افزونه User Account Approval دیجیتس
افزونه User Account Approval دیجیتس

اولین افزونه‌ای که قصد داریم آن را نصب کنیم، “User Account Approval” نام دارد که برای ثبت‌نام مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از فعال شدن افزونه، یک آیکون چرخ‌دنده در کنار آن نمایش داده می‌شود و زمانی که شما روی آن کلیک کنید، به صفحه تنظیمات آن افزونه هدایت می‌شود؛ در این صفحه نیاز به انجام تنظیمات خاصی نبوده و تنها یک گزینه به نام “ثبت‌نام‌های جدید به‌صورت خودکار تأیید شوند” وجود دارد که در صورت قرار دادن آن بر روی بله، یک گزینه دیگر به نام “نقش‌های کاربر برای تأیید کاربر” نمایش داده می‌شود که می‌توانید نقش دلخواه خودتان را انتخاب کنید. زمانی که این گزینه را روی “نه” قرار دهید و در صفحه ورود و ثبت‌نام به‌عنوان یک کاربر جدید ثبت‌نام کنید، مشاهده می‌کنید که مدیر سایت باید با مراجعه به بخش “کاربران” در پنل مدیریت وردپرس کاربر جدید را تأیید یا رد کند.

افزونه Forced Login Page Lock

افزونه Forced Login Page Lock دیجیتس
افزونه Forced Login Page Lock دیجیتس

افزونه “Forced Login Page Lock” برای اجبار به ورود می‌باشد که صفحات را قفل می‌کند. پس از نصب افزونه با کلیک روی آیکون چرخ‌دنده به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می‌شوید. گزینه اول “قفل کامل سایت” نام دارد که می‌توانید آن را روی حالت بله یا خیر قرار دهید که اگر این گزینه را روی Yes قرار دهید، تمام صفحات را قفل کرده و هیچ کاربری امکان دیدن صفحات سایت را قبل از ثبت‌نام در سایت نخواهد داشت. شما می‌توانید توسط گزینه “صفحاتی که شامل این مورد نمی‌شود” صفحاتی که کاربر امکان دیدن آنها بدون ثبت‌نام دارد را وارد نمایید. در نظر داشته باشید که صفحه ورود ادمین سایت را در این قسمت قرار دهید. چراکه در صورت عدم قرار دادن این آدرس ممکن است شما دیگر اجازه ورود به صفحه ادمین وردپرس را نداشته باشید. درصورتی‌که فراموش کردید این صفحه را در این قسمت وارد کنید باید واردهاست شده و در پوشه پلاگین افزونه دیجیتس را غیرفعال نمایید.

گزینه بعد “قفل صفحه تسویه‌حساب ووکامرس” است که در صورت تمایل می‌توانید این گزینه را فعال کنید که در این صورت زمانی که کاربر بر روی تسویه‌حساب کلیک می‌کند باید ابتدا در سایت ثبت‌نام/ ورود کند. گزینه بعد نیز “نوع نمایش پیغام قفل صفحه” نام دارد که می‌توانید آن را در حالت دلخواه قرار دهید و درنهایت روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید. توسط این افزونه شما به‌راحتی می‌توانید برخی از صفحات دلخواه را از دسترس عموم خارج کنید و آن را سفارشی‌سازی نمایید.

افزونه Email Filter

افزونه Email Filter دیجیتس
افزونه Email Filter دیجیتس

افزونه Email Filter یکی دیگر از افزونه‌ها می‌باشد که با فعال کردن آن به صفحه تنظیمات هدایت می‌شوید که سه گزینه در تنظیمات این صفحه قرار دارد. گزینه اول “دامنه‌های مجاز” نام دارد که توسط این گزینه می‌توانید مشخص کنید ایمیل‌هایی که توسط سرویس دهنده Gmail و Yahoo ساخته‌شده‌اند امکان ثبت‌نام در وب‌سایت شما را داشته باشند. همچنین شما می‌توانید توسط گزینه “دامنه‌های غیرمجاز” مشخص ‌کنید ایمیل‌هایی که توسط سرویس دهنده Outlook.com ساخته‌شده‌اند اجازه ورود به سایت را نداشته باشند. البته در نظر داشته باشید که در صورت واردکردن این موارد، سرویس دهنده‌ها اجازه ورود یا عدم ورود را دارند و به همین دلیل هنگام واردکردن آنها دقت کافی را داشته باشید.

همچنین در نظر داشته باشید درصورتی‌که شما ورود با ایمیل را در سایت خود ندارید نیازی به این تنظیمات ندارید. گزینه آخر تنظیمات “مسدودسازی ثبت‌نام با ایمیل یک‌بار مصرف” نام دارد. سایت‌های زیادی وجود دارند که ایمیل را به‌صورت روزانه در اختیار افراد قرار می‌دهند تا امکان ثبت‌نام در وب‌سایت‌های مختلف را داشته باشند ولی با فعال کردن این گزینه امکان ثبت‌نام توسط این‌گونه ایمیل‌ها وجود ندارد؛ چراکه در دیتابیس این افزونه این سرویس دهنده‌ها ذخیره‌شده‌اند و امکان ثبت‌نام توسط آنها وجود ندارد و تنها کاربران با ایمیل معتبر اجازه ورود و ثبت‌نام را دارند.

نتیجه‌گیری

در این جلسه آموزشی برای شما کاربران عزیز در مورد برخی از افزونه‌های اختصاصی دیجیتس توضیح دادیم و جلسات بعدی نیز قصد داریم در مورد دیگر افزونه‌های اختصاصی توضیح دهیم. امیدواریم که از این آموزش بهره کافی را برده باشید. با آرزوی سربلندی برای شما عزیزان.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

9 دیدگاه. Leave new

فهرست