بررسی و آموزش بخش تنظیمات افزونه دیجیتس (Digits)

بررسی و آموزش بخش تنظیمات افزونه دیجیتس (Digits)

( پنج‌شنبه ، 28 تیر سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه سوم

آموزگار :

فرید معیریان

بخش تنظیمات افزونه دیجیتس یکی از بخش های مهم در این افزونه کاربردی در بخش ثبت نام و ورود در وردپرس هست و ما میخواهیم نحوه تنظیم اصولی بخش های مختلف در بخش تنظیمات افزونه را خدمت شما عزیزان به صورت ویدئویی آموزش دهیم. ( ادامه مطلب … )

افزونه ورود و ثبت نام با شماره موبایل - Digits

افزونه دیجیتس ، سیستم عضویت حرفه ای

افزونه دیجیتس به شما کمک می کند به راحتی سیستم لاگین با احراز شماره موبایل در وبسایت راه اندازی نمایید .

افزونه ورود و ثبت نام با شماره موبایل - Digits

افزونه گراویتی فرم ، مهمترین پلاگین هر وبسایت …

افزونه دیجیتس به شما کمک می کند به راحتی سیستم لاگین با احراز شماره موبایل در وبسایت راه اندازی نمایید .

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

بررسی و آموزش بخش تنظیمات افزونه دیجیتس (Digits)

( پنج‌شنبه ، 28 تیر سال 1403 )

در جلسات گذشته در رابطه با افزونه Digits، نحوه نصب آن و تنظیمات بخش درگاه برای شما کاربران عزیز توضیح دادیم. همچنین در مورد تنظیمات پنل پیامکی خدمت شما توضیحاتی را ارائه دادیم و در این جلسه نیز قصد داریم در رابطه با تنظیمات دیگر بخش‌های این افزونه توضیح دهیم.

تنظیمات بخش عمومی افزونه Digits

تنظیمات عمومی افزونه دیجیتس
تنظیمات عمومی افزونه دیجیتس

برای انجام این کار ابتدا وارد پیشخوان سایت وردپرسی خودتان شوید و پس از کلیک روی منو Digits وارد تب “عمومی” شوید. گزینه اول “تولید نام کاربری” نام دارد و به معنی این است که تولید نام کاربری و ذخیره آن با چه روش‌هایی در سایت شما انجام شود؛ انتخاب نام کاربری از طریق ایمیل، اعداد تصادفی، شماره موبایل و نام انجام می‌شود. همچنین بهتر است گزینه “فرمت شماره موبایل” را در حالت پیش‌فرض یعنی بین‌المللی قرار دهید. گزینه بعد “فعال کردن ورود با شماره موبایل از آدرس Wp-Login.php” نام دارد و در صورت فعال کردن این گزینه می‌توان در صفحه ورود ادمین وردپرس با شماره موبایل نیز ورود را انجام داد، در صورت تمایل می‌توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید. همچنین می‌توانید گزینهفعال‌سازی فراموشی گذرواژه” را در حالت فعال قرار دهید.

گزینه بعد “از فرم پیش‌فرض دیجیتس برای فراموشی رمز استفاده شود” نام دارد و اگر آن را روی حالت فعال قرار دهید، درصورتی‌که کاربر رمز خود را فراموش کرده باشد می‌تواند توسط همین سرویس به‌صورت پیامکی آن را دریافت کند. گزینه بعد ” فعال‌سازی گذرواژه قوی برای ثبت‌نام” نام دارد و اگر این گزینه را فعال کنید رمز عبور باید به‌صورت قوی توسط کاربر انتخاب شود. قسمت بعد “نقش پیش‌فرض کاربر تازه” نام دارد و در این قسمت باید تعیین کنید که پس از ثبت‌نام کاربر توسط این افزونه چه نقشی داشته باشد که می‌توانید به‌دلخواه روی گزینه موردنظر خود قرار دهید.

گزینه بعد “نمایش پیغام موفقیت‌آمیز بودن ثبت‌نام/ ورود به کاربر” نام دارد، یعنی پس از ورود کاربر به سایت شما توسط افزونه دیجیتس، پیغام ورود موفق یا ناموفق برای آن نمایش داده شود. گزینه بعد “کد کشور پیش‌فرض” نام دارد و در این حالت شما تعیین می‌کنید هنگام ثبت‌نام و ورود کاربر توسط این افزونه، کد کشور به‌صورت پیش‌فرض به چه صورت باشد که بهتر است آن را روی ایران قرار دهید. قسمت بعدی “لیست مجاز کد کشورها” نام دارد و توسط آن تعیین می‌کنید ورود با کد چه کشورهایی به سایت شما مجاز است.

تعیین کد کشور جهت ورود کاربر در افزونه دیجیتس
تعیین کد کشور جهت ورود کاربر در افزونه دیجیتس

گزینه بعد “طول گذرواژه یک‌بار مصرف” است و توسط این گزینه تعیین می‌شود کد ارسالی برای کاربر چندرقمی باشد. گزینه بعدی “زمان ارسال دوباره گذرواژه” است و می‌توانید به‌دلخواه آن را تنظیم کنید. در این حالت هنگام ورود و ثبت‌نام کاربر در سایت اگر کد تأیید ارسال نشود، تا چه مدت بعدازآن مجدداً ارسال شود. قسمت بعد هم مربوط به “تغییر مسیر صفحه حساب ووکامرس به صفحه ورود دیجیتس” است.

گزینه بعد “امکان ایجاد مشتری جدید در بخش افزودن سفارش ووکامرس” نام دارد و با فعال کردن این گزینه زمانی که به ووکامرس > سفارشات بروید در این صفحه گزینه “ایجاد مشتری جدید” برای شما اضافه می‌شود و با کلیک روی آن در پاپ آپ بازشده برای شما می‌توانید نام، نام خانوادگی و شماره موبایل یا ایمیل را وارد نمایید؛ پس از واردکردن اطلاعات مشتری جدید ساخته خواهد شد و پس‌ازآن شما می‌توانید اطلاعات تکمیلی آن را وارد نمایید. کاربرد این گزینه برای آن دسته از سایت‌هایی است که سفارشات تلفنی دارند و از این طریق می‌توانند مشتری جدید را ایجاد نمایند.

گزینه بعد “فیلدهای ضروری برای اطلاعات صورتحساب” می‌باشد؛ همان‌طور که می‌دانید هنگام خرید محصول در ووکامرس در صفحه تسویه حساب برخی از فیلدها به‌صورت ضروری می‌باشند و باید حتماً پر شوند، این گزینه تعیین می‌کند فیلد ضروری شما چه موردی باشد. گزینه بعد “تکمیل خودکار اطلاعات صورتحساب ووکامرس با مشخصات کاربر” است؛ یعنی اگر کاربر توسط افزونه دیجیتس ثبت‌نام و ورود را انجام دهد، اطلاعات صورتحساب با توجه به اطلاعات واردشده در دیجیتس کامل می‌شود.

تغییر مسیر

در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که زمان ورود کاربر توسط دیجیتس به صفحه اصلی هدایت نشود و به صفحه دلخواه شما وارد شود. همچنین گزینه “تغییر مسیر فراموشی گذرواژه” برای این است که در صورت تغییر رمز عبور کاربر به صفحه دلخواه شما هدایت شود. گزینه “تغییر مسیر خروج” نیز جهت تعیین مسیر خروج کاربر است.

پیشرفته

توسط گزینه اول دیگر وب‌سایت‌ها نیز می‌توانند با قرار دادن صفحه ثبت‌نام شما در سایت خود، امکان ورود و ثبت‌نام کاربر به‌صورت مستقیم را فراهم کنند که ازلحاظ امنیتی پیشنهاد می‌شود این کار را انجام ندهید. گزینه “ورودی / خروجی تنظیمات” نیز برای ورودی یا خروجی گرفتن دیگر تنظیمات دلخواه در این بخش است؛ شما می‌توانید از تنظیمات موجود در این صفحه خروجی گرفته و در یک سایت دیگر درون‌ریزی کنید.

تنظیمات بخش فرم افزونه Digits

گزینه اول “فعال‌سازی ثبت‌نام” نام دارد و اگر این گزینه را غیرفعال کنید گزینه ثبت‌نام برای کاربران جدید وجود نخواهد داشت. گزینه بعد” نمایش ستاره در فیلدهای ضروری” است و در صورت فعال کردن این گزینه هنگام ثبت‌نام کاربر در کنار فیلدهای ضروری آیکون ستاره نمایش داده می‌شود.

فیلدهای فرم ورود

در هنگام ورود به سایت فیلدهای مختلفی به کاربر نمایش داده می‌شود و درصورتی‌که تمایل به نمایش هر یک از آنها را ندارید می‌توانید از این بخش آن را غیرفعال نمایید.

فیلدهای فرم ثبت‌نام

فیلدهای فرم ثبت‌نام
فیلدهای فرم ثبت‌نام

در این بخش نیز می‌توانید فیلدهای نمایش داده‌شده در فرم ثبت‌نام را به‌دلخواه خودتان سفارشی‌سازی نمایید؛ درواقع شما می‌توانید هر یک از این موارد را روی اختیاری یا اجباری قرار دهید. همچنین توجه داشته باشید که در زمان استفاده از نام کاربری، فیلد باید توسط کاربران با حروف لاتین تکمیل گردد. توسط این بخش در صورت نیاز شما امکان این را دارید که فیلد جدید و دلخواه خودتان را ایجاد کنید؛ با کلیک روی گزینه “فیلد جدید” در این صفحه جهت اعمال تنظیمات گزینه‌های مربوطه برای شما نمایش داده می شود که در صورت انتخاب این موارد و ذخیره تغییرات، فیلد دلخواه شما ایجاد می‌شود. در این قسمت شما می‌توانید توسط گزینه کلاس، یک کلاس CSS دلخواه وارد نمایید تا فرم شما دارای استایل مشخصی باشد.

 نتیجه‌گیری

در این جلسه برای شما کاربران عزیز در رابطه با تنظیمات بخش عمومی و فرم توضیح دادیم؛ توسط این آموزش شما می‌توانید تنظیمات مربوط به ثبت‌نام، رمز عبور، فیلدهای ثبت‌نام و غیره را به‌راحتی انجام دهید. همچنین در جلسه آینده در رابطه با استایل و نحوه کار با صفحه ساز المنتور برای بخش ثبت‌نام و عضویت دیجیتس برای شما توضیح خواهیم داد. امیدواریم که از این آموزش بهره کافی را برده باشید. با آرزوی سربلندی برای شما کاربران عزیز.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

30 دیدگاه. Leave new

 • فراز احمدی
  ژوئن 30, 2024 10:49 ق.ظ

  سلام خیلی ممنون از آموزش خوبتون
  ببخشید یه سوال داشتم
  من از تغییر آدرس به افزونه تایین می کنم که خروج شد برو صفحه اصلی ولی میره صفحه لوگین رو میاره بدون هدر و فوتر و… علامت ضرب در بسته شدنشم کار نمی کنه

  مشکل از کجا می تونه باشه؟ من برای ووکامرس دارم استفادش می کنم

 • علیرضا مقصودی
  ژوئن 28, 2024 6:19 ب.ظ

  من با اینکه مشکل داشت این افزودنی ها سایت از صفحه ساز بتا استفاده کردم یه صفحه ساختم حالا میخواستم اون صفحه ایی که ساختم اول بیاد توی پنل کاربری ولی تا میزدم صفحه دیجیتس میومد ولی صفحه اصلی خودش چی کار کنم

 • علیرضا مقصودی
  ژوئن 28, 2024 6:07 ب.ظ

  مشکلی که این افزونه داره از طرف ابزار وردپرس اینه قبل از نصب افزودنی ها افزونه کار میکنه ذخیره خودکار انجام میده اما بعد از فایل نصبی افزودنی ها دیگه ذخیره نمیکنه تغییرات رو و خطا میده ممنون میشم از تیم پشتیبانی راه حل اینجا بگید چون من و دوستم از شما خرید کردیم و این مشکل داشت و شاید بقیه یهو این مشکل داشته باشن.

  • محمد قاسمی
   ژوئن 29, 2024 6:43 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   از همراهی شما بسیار ممنونیم ، این مورد توسط ما تست شده و مشکلی ندارد که پیشنهاد می‌شود از بروز بودن افزونه خود اطمینان حاصل کنید ، درصورتیکه باز هم مشکل وجود داشت از ناحیه کاربری خود اقدام به ارسال تیکت فرمایید تا سایت شما بررسی شود.

   با تشکر.

 • ابوالفضل پورنجف
  ژوئن 20, 2024 3:36 ب.ظ

  یه سوال
  من هرکار میکنم میخوام قسمت فرم رو ویرایش کنم مینویسه باید بخش درگاه پیامکی رو تکمیل کنید
  درصورتی که من نمی خوام پنل پیامکی داشته باشم
  چی کار کنم؟

  • محمد قاسمی
   ژوئن 20, 2024 9:29 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   بصورت کلی این افزونه برای اتصال به سیستم پیامک و ورود و عضویت از این طریق ارایه شده است. آیا می‌خواهید حالت دیگری داشته باشید؟

   با تشکر.

 • مهدی مروی
  می 15, 2024 2:41 ب.ظ

  سلام و درود
  بعد از نصب افزونه دیجیتس ورود به ناحیه کاربری وردپرس تغییر پیدا کرد. چطور میتونم از طریق تنظیمات، ورود رو مثل قبل کنم؟
  متشکرم

  • محمد قاسمی
   می 17, 2024 11:29 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،

   در تنظیمات افزونه دیجیتس میتوانید حالت ادغام با wp-login را غیرفعال نمایید تا مشکل حل شود.

   با تشکر.

   • علیرضا مقصودی
    ژوئن 28, 2024 3:42 ب.ظ

    خوب ورود مدیر چگونه است الان اگه ادغام بزنم مدیر چجوری وارد سایت میشه اگر هم نزنم امنیت پایین میاد

    یه روش بگید که با ادغام اوکی باشه

    • محمد قاسمی
     ژوئن 28, 2024 4:56 ب.ظ

     درصورت ادغام شرایط مدیر نیز برای ورود مانند کاربران خواهد بود که از دیجیتس استفاده میکنند. شما میتوانید ادغام را غیرفعال کنید و برای افزایش امنیت از افزونه های امنیتی نظیر آیتمز استفاده کنید که بهترین حالت می‌باشد
     باتشکر

     • علیرضا مقصودی
      ژوئن 28, 2024 6:03 ب.ظ

      خوب اگه من ادغام کنم که شماره موبایل و ایمیل دارم و مدیر بخواد وارد بشه به چه صورت وارد میشه ایمیل یا شماره؟

     • محمد قاسمی
      ژوئن 28, 2024 6:07 ب.ظ

      بستگی به تنظیمات انجام شده در دیجیتس دارد و آن ها پیروی خواهد کرد.
      باتشکر

 • اصغر صادقیان
  مارس 11, 2024 10:00 ق.ظ

  سلام و عرض ادب

  در بعضی صفحات سایت که قرار شخص لاگین بشه بعد لاگین شدن شخص میره به صفحه اصلی یا به صفحه حساب کاربری

  امکانش هست که در این افزونه طوری تعریف کنیم که شخص به همون صفحه برگرده بعد از لاگین. 

  تعداد صفحاتی که اشخاص قراره توش لاگین بشن زیاده. برای هر صفحه تعریف کنیم که بیاد تو همون صفحه

 • سلام
  وقتتون بخیر باشه
  افزونه رو دارم استفاده میکنم اما جدیداً موقع تغییر تنظیمات افزونه، دکمه ذخیره تغییرات کار نمیکنه و تغییرات سیو نمیشه !
  از چی میتونه باشه و راه حلش چیه ؟

 • با سلام
  من یک مشکل داشتم اگر ممکنه و یا بلدین همراهی کنید
  مشکل من وقتی مشتری ثبت نام میکنه چه در صورتحساب مشتری چه پیشخوان خودم + 98 اول شماره میاد میخوام نشون داده نشه
  بشه 0912 یا 912

 • با سلام و وقت بخیر
  بنده از طریق دوپلیکیتور قالب جدید برای وبسایتم نصب کردم البته روی ساب فولدر ، تا زمانی که کامل که شد با سایت فعلی جایگزین کنم. .و همه چیز رو جابه جا کردم . تنها مشکلی که برخورد کردم اینه که کاربرای دیجیتش رو چون ایمیل ندارن نمیتونم ایمپورت کنم . و ارور میگیرم.راهکاری دارین برای این کار بجز خرید افزونه انتقال کاربران دیجیتس؟

  البته از روش دیگری تیبل یوزر دیتا بیس قدیم رو با تیبل سایت روی ساب فولدر جایگزین کردم و لی هم تعداد کاربران رو درست نمایش نمیده و اطلاعات یه سری از کاربرا رو هم با هم دیگه قاطی کرده.

  ممنون میشم در کل اگر ارائه بدین

  • کامران قائمی
   جولای 25, 2023 9:04 ب.ظ

   باسلام خدمت شما

   برای حالتی که شما اقدام کردید متاسفانه راه کار خاصی وجود ندارد زیرا معمولا برای تغییر قالب داده ها بصورت دیگری جایگزین می‌شوند و این حالت برای سایت های بزرگ کمی مشکل ساز خواهد شد.

   از حضور شما ممنونیم.

 • سینا ساداتی
  ژانویه 12, 2022 3:08 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر سایت من از طریق فرم ووکامرس لاگین و ریجستر و انجام میده میخواستم بدونم افزونه دیجیتس و میتونم متصل کنم به فرم ووکامرس چون یسری گزینه ها مثل ثبت نام به عنوان فروشنده که در افزونه دکان هست در اون فرم وجود داره که باعث میشه نتونم از فرم دیجیتس استفاده کنم

 • پویان شهیدی
  دسامبر 29, 2021 8:53 ق.ظ

  سلام
  با تشکر از آموزش‌های بی‌نظیر

  در بخش تولید نام کاربری تنظیمات من بجای “از شماره موبایل” سه گزینۀ:
  هستند.
  کدوم رو بهتر هست که قرار بدم؟

 • حامد علی زاده
  نوامبر 27, 2021 9:03 ق.ظ

  سلام
  آیا میشه هم زمان از آلتیمت و دیجیتس استفاده کرد؟
  چون من هرکاری میکنم دیجیتس با آلتیمت ادغام نمیشه

  • کارشناس پشتیبانی شماره چهار
   نوامبر 27, 2021 9:18 ق.ظ

   سلام آقای علی زاده
   می توانید استفاده کنید اما توصیه نمی شود. بهتر است از افزونه دیجیتس به تنهایی استفاده نمایید. همچنین تنظیمی برای ادغام دو افزونه در حال حاضر وجود ندارد.
   با تشکر

فهرست