آموزش تنظیم و اتصال پنل پیامکی در افزونه دیجیتس (Digits)

آموزش تنظیم و اتصال پنل پیامکی در افزونه دیجیتس (Digits)

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه دوم

آموزگار :

فرید معیریان

این جلسه از ویدئوی آموزشی افوزنه دیجیتس ، جلسه دوم هست و قراره در این آموزش به شما نحوه اتصال پنل پیامکی به افزونه دیجیتس جهت احراز هویت را به شما عزیزان ارائه کنیم و اینکه پنل های پیامکی هر کدام چه تنظیماتی دارند و باید به چه صورت به این افزونه متصل شوند را به صورت کامل و جامع توضیح داده ایم. ( ادامه مطلب … )

افزونه ورود و ثبت نام با شماره موبایل - Digits

افزونه دیجیتس ، سیستم عضویت حرفه ای

افزونه دیجیتس به شما کمک می کند به راحتی سیستم لاگین با احراز شماره موبایل در وبسایت راه اندازی نمایید .

افزونه ورود و ثبت نام با شماره موبایل - Digits

افزونه گراویتی فرم ، مهمترین پلاگین هر وبسایت …

افزونه دیجیتس به شما کمک می کند به راحتی سیستم لاگین با احراز شماره موبایل در وبسایت راه اندازی نمایید .

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش تنظیم و اتصال پنل پیامکی در افزونه دیجیتس (Digits)

( سه‌شنبه ، 1 خرداد سال 1403 )

تخفیف پنل پیامکی پیامیتو

در جلسه قبل توضیح مختصری در رابطه با افزونه Digits در اختیار شما قرار دادیم؛ توسط این افزونه می‌توان بخشی به نام ثبت‌نام با موبایل و احراز هویت با کمک تأیید پیامکی در وردپرس خود فعال کرد. به دلیل اینکه این قابلیت در وردپرس وجود نداشت این افزونه ایجاد شد و با کمک آن می‌توان به‌راحتی این ویژگی را در اختیار داشت. همچنین در مورد نحوه نصب افزونه و ورود به تنظیمات آن نیز توضیح دادیم و اکنون قصد داریم بخش “درگاه” را بررسی نماییم.

منظور از بخش درگاه همان پنل پیامکی است که باید روی افزونه تنظیم شود و بر اساس پنل پیامکی، احراز هویت انجام و کد تأیید ارسال شود. درواقع پس از نصب افزونه باید یک پنل پیامکی تهیه کنید و تنظیمات آن را کامل کنید.

تنظیمات افزونه Digits

پس‌ازاینکه روی منو Digits در پیشخوان وردپرس خود کلیک کنید وارد تنظیمات افزونه شده و تب درگاه را انتخاب کنید. در این صفحه قسمت اول “درگاه پیامک” نام دارد که انتخاب ما در این بخش استفاده از درگاه پیامک پیامیتو می باشد که یکی از پیشرفته ترین سامانه های پیامکی در کشور می باشد که علاوه بر قابلیت اتصال به افزونه دیجیتس ، می‌توانید از امکاناتی مانند ارسال پیامک انبوه یا ارسال پیامک بر اساس منطقه نیز بهره ببرید. ما در این جلسه آموزشی نیز در مورد نحوه افزودن سامانه پیامکی پیامیتو به افزونه دیجیتس توضیحاتی را خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

ارسال پیامک به بلک لیست با خطوط خدماتی اشتراکی

بهترین گزینه برای ارسال پیامک های احراز هویت در افزونه دیجیتس استفاده از خطوط خدماتی اشتراکی می باشد؛ چراکه امکان ارسال بلک لیست را دارد. در سامانه پیام کوتاه پیامیتو این امکان برای کاربران فعال شده است و در صورتیکه قصد ارسال پیامک ها با سرعت بسیار بالا و همچنین به بلک لیست را داشته باشید، بخشی با عنوان وبسرویس خدماتی در نظر گرفته شده است که با ساخت متن پیشفرض و درج متن الگو، پیامک های شما از خطوط خدماتی اشتراکی ارسال خواهند شد.

افزودن متن در بخش وبسرویس خدماتی پیامیتو

پس از ورود به پنل پیامکی پیامیتو، کافیست به بخش “ابزار ویژه” زیر منو “وبسرویس خدماتی” رفته و بر روی افزودن متن جدید کلیک نمایید و سپس متن پیشفرض مد نظر که در زمان احراز هویت می بایست برای کاربر ارسال شود را درج نمایید.

افزودن متن پیام در وبسرویس خدماتی

تنظیمات بخش کد الگو در پنل پیامکی پیامیتو

پس از تنظیم و ذخیره الگو در سامانه پیامکی، الگو شما توسط این سامانه بررسی و تأیید می‌شود. پس از تأیید الگو توسط سامانه یک آیدی/ پترن در اختیار شما قرار می‌گیرد که به صورت عدد می باشد؛ بعد از دریافت کد متن باید آن را در صفحه تنظیمات درگاه در قسمت “آیدی پترن/ الگو” وارد نمایید.

کد متن الگوی پیامکی

چنانچه الگو پیام را توسط سامانه پیامکی مشخص کرده‌اید باید در بخش “الگو پیام” عبارت Code:{OTP} را وارد نمایید و درنهایت نیز روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. همچنین می‌توانید توسط قسمت “تنظیمات تست درگاه” نیز شماره موبایل خودتان را وارد کرده و درصورتی‌که کد را در چند ثانیه دریافت کردید به معنی انجام درست تنظیمات است.

تنظیمات بخش درگاه در افزونه دیجیتس

در بخش درگاه ابتدا درگاه پیامیتو را انتخاب نمایید تا قابلیت ارسال پیامک سریع با کمک خط خدماتی اشتراکی برای شما فعال شود

تنظیمات افزونه دیجیتس

نام کاربری 

در این کادر می بایست اطلاعات ورود به پنل پیامکی پیامیتو را وارد نمایید که این اطلاعات در زمان خرید پلن مد نظر به شماره همراه شما ارسال شده است

رمز عبور 

رمز عبور نیز مشابه نام کاربری در زمان تهیه پنل پیامکی به همراه شما پیامک شده است و می بایست در این کادر وارد نمایید ( جهت امنیت بیشتر می‌توانید از کلید api  موجود در بخش تنظیمات سامانه استفاده نمایید)

خط ارسال پیامک

در صورتیکه قصد دارید از ارسال سریع به بلک لیست با خط خدماتی اشتراکی استفاده نمایید ، این بخش را خالی بگذارید

آیدی پترن /الگو

نحوه ساخت کد متن یا همان الگو را در توضیحات بالا به آن اشاره کردیم را کافیست در این بخش مشخص شده وارد نمایید.

چنانچه الگو پیام را توسط سامانه پیامکی پیامیتو مشخص کرده‌اید باید در بخش “الگو پیام” عبارت Code:{OTP} را وارد نمایید و درنهایت نیز روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. همچنین می‌توانید توسط قسمت “تنظیمات تست درگاه” نیز شماره موبایل خودتان را وارد کرده و درصورتی‌که کد را در چند ثانیه دریافت کردید به معنی انجام درست تنظیمات است.

نتیجه‌گیری

در این آموزش برای شما کاربران عزیز تنظیمات درگاه افزونه Digits را توضیح دادیم و شما توسط این آموزش می‌توانید تنظیمات مربوط به ارسال پیامک کد تأیید توسط سامانه‌های پیامکی پیامیتو را انجام دهید. امیدواریم که از این آموزش بهره کافی را برده باشید. با آرزوی سربلندی برای شما کاربران عزیز.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

30 دیدگاه. Leave new

فهرست