آموزش تنظیم و اتصال پنل پیامکی در افزونه دیجیتس (Digits)

آموزش تنظیم و اتصال پنل پیامکی در افزونه دیجیتس (Digits)

( شنبه ، 2 بهمن سال 1400 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه دوم

آموزگار :

فرید معیریان

این جلسه از ویدئوی آموزشی افوزنه دیجیتس ، جلسه دوم هست و قراره در این آموزش به شما نحوه اتصال پنل پیامکی به افزونه دیجیتس جهت احراز هویت را به شما عزیزان ارائه کنیم و اینکه پنل های پیامکی هر کدام چه تنظیماتی دارند و باید به چه صورت به این افزونه متصل شوند را به صورت کامل و جامع توضیح داده ایم. ( ادامه مطلب … )

افزونه ورود و ثبت نام با شماره موبایل - Digits

افزونه دیجیتس ، سیستم عضویت حرفه ای

افزونه دیجیتس به شما کمک می کند به راحتی سیستم لاگین با احراز شماره موبایل در وبسایت راه اندازی نمایید .

افزونه ورود و ثبت نام با شماره موبایل - Digits

افزونه گراویتی فرم ، مهمترین پلاگین هر وبسایت …

افزونه دیجیتس به شما کمک می کند به راحتی سیستم لاگین با احراز شماره موبایل در وبسایت راه اندازی نمایید .

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

فــرید معــیریان

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک ، فعالیت در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ و ایجاد فروشگاه اینترنتی.

آموزش تنظیم و اتصال پنل پیامکی در افزونه دیجیتس (Digits)

( شنبه ، 2 بهمن سال 1400 )

در جلسه قبل توضیح مختصری در رابطه با افزونه Digits در اختیار شما قرار دادیم؛ توسط این افزونه می‌توان بخشی به نام ثبت‌نام با موبایل و احراز هویت با کمک تأیید پیامکی در وردپرس خود فعال کرد. به دلیل اینکه این قابلیت در وردپرس وجود نداشت این افزونه ایجاد شد و با کمک آن می‌توان به‌راحتی این ویژگی را در اختیار داشت. همچنین در مورد نحوه نصب افزونه و ورود به تنظیمات آن نیز توضیح دادیم و اکنون قصد داریم بخش “درگاه” را بررسی نماییم.

منظور از بخش درگاه همان پنل پیامکی است که باید روی افزونه تنظیم شود و بر اساس پنل پیامکی، احراز هویت انجام و کد تأیید ارسال شود. درواقع پس از نصب افزونه باید یک پنل پیامکی تهیه کنید و تنظیمات آن را کامل کنید.

تنظیمات افزونه Digits

پس‌ازاینکه روی منو Digits در پیشخوان وردپرس خود کلیک کنید وارد تنظیمات افزونه شده و تب درگاه را انتخاب کنید. در این صفحه قسمت اول “درگاه پیامک” نام دارد که چند درگاه اولیه خارجی را برای شما نمایش می‌دهد و به همین دلیل آن را بدون تغییر قرار می‌دهیم. ما یک بخش ویژه را به این افزونه اضافه کرده‌ایم که برای درگاه‌های ایرانی بتوان از آن استفاده کرد؛ این بخش درگاه ویژه ابزار وردپرس نام دارد و توسط آن تعداد زیادی از درگاه‌هایی که درون کشور فعالیت می‌کنند را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید از بین درگاه‌های موجود در این لیست درگاه موردنیاز خودتان را بررسی و انتخاب نمایید. در این جلسه آموزشی در مورد نحوه انتخاب درگاه نیز برای شما کاربران عزیز توضیح می‌دهیم.

درگاه موجود در این صفحه بر اساس اولویت مشخص نشده و می‌توانید هر یک از این موارد را انتخاب نمایید. جهت اتصال افزونه به پنل پیامکی باید از نام کاربری و رمز عبور استفاده نمایید؛ این موارد مربوط به سایتی است که پنل پیامکی را توسط آن دریافت کرده‌اید. روش ارسال پیامک به صورت‌های مختلفی است که روش اول استفاده از خط اختصاصی است؛ یعنی هر شخص با خرید پنل پیامکی می‌تواند یک خط اختصاصی برای خود داشته باشد ولی استفاده از خط اختصاصی برای این مورد توصیه نمی‌شود. چراکه خط اختصاصی امکان ارسال به به لک لیست یا لیست سیاه را ندارد؛ بسیاری از افراد پیامک‌های تبلیغاتی را روی سیم‌کارت خود مسدود کرده‌اند و کد تأیید نیز شامل متن تبلیغاتی می‌شود و به‌این‌ترتیب پس از ثبت‌نام کاربر در سایت شما کد تأیید برای آن ارسال نمی‌شود.

در این حالت بهتر است از خط خدماتی استفاده کنید؛ چراکه امکان ارسال بلک لیست را دارد؛خط خدماتی ارسال پیامک را بر اساس الگو پیام موجود در این صفحه ارسال می‌کند. شما در زیر قسمت “الگو پیام” می‌توانید نمونه فارسی را مشاهده کنید و آن را کپی کرده و در این قسمت قرار دهید. همچنین شما می‌توانید متن فارسی موجود در این قسمت را به‌دلخواه خودتان تغییر دهید؛ مثلاً می‌توانید به‌جای عبارت پیش‌فرض، نوشته ” کد تأیید ثبت‌نام شما در سایت” را وارد نمایید. در نظر داشته باشید زمانی که توسط خط خدماتی این کار را انجام می‌دهید ارسال بلک لیست انجام می‌شود؛ در این حالت سامانه کد شما را بررسی می‌کند و این کار ممکن است بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه زمان‌بر باشد که در این زمان کاربر منتظر ارسال کد تأیید است و تأخیر ایجادشده ممکن است سبب ایجاد نارضایتی شود.

تنظیمات بخش پیامک افزونه دیجیتس

اکنون بیشتر سامانه‌های پیامکی از یک الگو خاص پیروی می‌کنند و با تنظیم الگو آنها، فرآیند بررسی انجام نخواهد شد که در این حالت فرآیند ارسال در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که پنل انتخابی شما از این الگو پیروی می‌کند حتماً از آن استفاده نمایید. درصورتی‌که شما اطلاعی از خط خدماتی ندارید می‌توانید با ارسال تیکت به ارائه‌دهنده پنل از فرآیند انجام این کار مطلع شوید. زمانی که شما وارد پنل پیامکی خود می‌شوید یک بخش به نام خط خدماتی یا الگو ارسال در آنجا وجود دارد که با وارد شدن به این بخش در سامانه پیامکی، نحوه تعیین الگو را برای شما مشخص می‌کند. شما می‌توانید در تصویر زیر دو نمونه الگو که توسط سامانه‌های پیامکی ارائه می‌شود را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که الگو مطرح‌شده توسط سامانه‌های پیامکی مطابق با استانداردهای آنها باهم فرق دارد.

نمونه الگوی سامانه‌های پیامکی
نمونه الگوی سامانه‌های پیامکی

پس از تنظیم و ذخیره الگو در سامانه پیامکی، الگو شما توسط این سامانه بررسی و تأیید می‌شود. پس از تأیید الگو توسط سامانه یک آیدی/ پترن در اختیار شما قرار می‌گیرد که ممکن است به‌صورت عدد یا حروف باشد؛ بعد از دریافت آیدی باید آن را در صفحه تنظیمات درگاه در قسمت “آیدی پترن/ الگو” وارد نمایید. در نظر داشته باشید که هنگام استفاده از برخی سامانه‌های پیامکی باید قسمت ” خط ارسال پیامک” را نیز وارد کنید. همچنین برخی از پنل‌های پیامکی این سرویس را به‌شرط داشتن نماد اعتماد الکترونیکی در سایت شما ارائه می‌نمایند.

چنانچه الگو پیام را توسط سامانه پیامکی مشخص کرده‌اید باید در بخش “الگو پیام” عبارت Code:{OTP} را وارد نمایید و درنهایت نیز روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. همچنین می‌توانید توسط قسمت “تنظیمات تست درگاه” نیز شماره موبایل خودتان را وارد کرده و درصورتی‌که کد را در چند ثانیه دریافت کردید به معنی انجام درست تنظیمات است. اگر با خطا در این صفحه مواجه شدید می‌توانید تنظیمات را مجدداً بررسی کرده و مشکل را برطرف کنید؛ به دلیل اینکه این افزونه از محبوبیت بالایی برخوردار است بیشتر پنل‌های پیامکی با آن سازگاری دارند. در این صفحه بخشی به نام “واتس اپ” نیز وجود دارد که می‌توانید در صورت نیاز از این بخش استفاده نمایید.

تنظیمات درگاه در افزونه دیجیتس
تنظیمات درگاه در افزونه دیجیتس

نتیجه‌گیری

در این آموزش برای شما کاربران عزیز تنظیمات درگاه افزونه Digits را توضیح دادیم و شما توسط این آموزش می‌توانید تنظیمات مربوط به ارسال پیامک کد تأیید توسط سامانه‌های پیامکی مختلف را انجام دهید. امیدواریم که از این آموزش بهره کافی را برده باشید. با آرزوی سربلندی برای شما کاربران عزیز.

فهرست