مفهوم سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهار

آموزگار :

مهدی جبین پور

در جلسه چهارم از آموزش SEO در خدمت شما هستیم و قرار است در این جلسه انواع بحث سئو را به شما توضیح دهیم و با توجه به اینکه در جلسات قبلی هم خدمت شما عرض کردم، قرار است که در ویرایش دوم آموزش سئو جلسات را کوتاه‌تر اما کاربردی‌تر کنیم تا شما بتوانید جلسات را راحت‌تر پشت سر بگذارید. ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

اورجینال

کیفیت

پشتیبانی

آپدیت

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مهدی جبین پور

مـهـدی جـبین پـور

دانشجوی دکتری تجارت الکترونیک ، امیدوارم بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم کشورم باشم.

مفهوم سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه

( شنبه ، 5 خرداد سال 1403 )

مفهوم سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه

سئو درون صفحه‌ای و برون صفحه‌ای

وقتی شما وارد بحث سئو می‌شوید و می‌خواهید کارتان را شروع کنید، با دو نوع سئو سروکار دارید.  سئو داخل سایت و سئو خارج سایت است، که به آن سئو درون صفحه‌ای و برون صفحه‌ای می‌گویند.

برای موفقیت در سئو دو استراتژی را باید رعایت کنید. یکی سئوی داخل سایت یا On Page SEO و سئو خارج سایت یا Off Page SEO، این دو نوع سئو را در ادامه بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد. همین‌قدر بدانید که دو تا استراتژی که ما برای وب‌سایت در نظر می‌گیریم، یک سری از آن ها مربوط به سایتمان می‌شود .در نهایت یک سری هم خارج از وب‌سایت ما است.

سئو داخل سایت یا On Page SEO

سئو داخل سایت درواقع فرایندهایی است که می‌توانیم داخل سایت خود انجام دهیم . از نظر موتورهای جستجو پیشرفت کنیم و رنکینگ بالاتری را به‌دست بیاوریم.

به‌عنوان‌مثال شما در کد نویسی سایتتان استانداردهای لازم را رعایت می‌کنید. درواقع این استانداردها همان سئو داخل سایت است.  در واقع شما مدیریت مستقیمی روی آن دارید. شما در محتوایی که تولید می‌کنید چه به‌صورت متنی و چه تصویری یا ویدئویی دقت لازم را دارید. همچنین رنگ‌بندی‌ها، انتخاب قالب وردپرسی و هاستی که انتخاب می‌کنید به‌صورت مستقیم روی سئو سایتتان تأثیر دارد و شما هستید که می‌توانید آن ها را مدیریت کنید.

پس همه این موارد مربوط می‌شود به سئو داخل سایت که تمام تلاش‌هایی که شما به‌صورت پایه‌ای قرار است انجام دهید، روی بحث سئوی داخل سایت است. البته ما در ادامه نوع دیگر سئو را هم به شما آموزش خواهیم داد . همان‌طور که در جلسه قبلی گفتیم، حدود 200 تا 250 فاکتور داریم که توسط موتورهای جستجو در لحظه پردازش می‌شود و هرچقدر شما خودتان را به این فاکتورها نزدیک‌تر کنید، موفقیت بیشتری خواهید داشت.

درواقع شما زمانی موفق خواهید شد که به‌صورت استاندارد کار کنید. هرچقدر علمی‌تر، صحیح‌تر و استانداردتر کار کنید، موفقیت بیشتری در دنیای وب به‌دست خواهید آورد و کسب درآمد در این دنیا را برای خودتان آسان می‌کنید.

سئو خارج سایت یا Off Page SEO

اگر بخواهیم سئو خارج از سایت را با یک مثال به شما توضیح دهیم، می‌توان گفت اگر شما یک سایت درزمینه‌ی آموزش طراحی سایت راه‌اندازی کنید. اگر آموزش‌های موجود در وب‌سایت شما به اندازه کافی قوی و کامل باشند، خیلی از افراد در سایت خود به سایت شما لینک می‌دهند . به این دسته از سایت‌هایی که به وب‌سایت شما لینک می‌دهند، بک لینک می‌گوییم.

درواقع بک لینک‌ها، لینک جویس را وارد سایت شما می‌کنند.این مورد باعث می‌شوند ارزش صفحات سایت شما بالا برود که درنتیجه باعث می‌شود شما رتبه‌های بالاتری در گوگل بگیرید.

در آینده به شما آموزش خواهم داد که سئو خارج سایت چه مواردی هستند و چه‌کاری می‌توانید برای آنها انجام دهید.

چرا سئو خارج سایت مهم است؟

خب بریم سراغ مورد بعدی و ببینیم چرا استراتژی‌های سئو خارج سایت برای ما مهم است. به خاطر اینکه تعداد بسیار زیادی از 250 فاکتور مهم برای گوگل، در سئو خارج از سایت قرار می‌گیرد.

در حال حاضر خیلی از سایت‌ها هستند که تبلیغاتی برای بالا بردن سئو خارج از سایت، انجام می‌دهند. این سایت‌ها میگویند که با IP یا روش‌های خاص دیگری، ترافیک سایت شما را افزایش می‌دهند. اما شما به هیچ‌کدام از این افراد و سایت‌ها اعتماد نکنید؛ همان‌طور که گفتیم، مبحث سئو که ما داریم برای شما تدریس می‌کنیم مربوط به بلندمدت است . سرمایه‌گذاری بلندمدت، ریسک کاری شما را پایین می‌آورد و درآمد شما را در بازه زمانی بلندمدتی، همیشگی می‌کند.

پس SEO درست و صحیح، نیازی به راه میانبر ندارد، البته شما می‌توانید یک سری کارها انجام داد که در این زمینه موفق‌تر بود. در این دوره آموزشی قرار است که همین موارد را به شما آموزش دهیم.

سعی کنید از خرید بک لینک خودداری کنید. به دلیل اینکه گوگل، فراتر از حد تصور شما هوشمند شده و هوش مصنوعی گوگل، خیلی از موارد را شناسایی می‌کند. اگر شما راه‌های میانبر و غلط را پیش بگیرید، ممکن است که برای همیشه رتبه خودتان را در موتورهای جستجو از دست بدهید.

به‌صورت کلی استراتژی‌های خارج سایت هم می‌تواند خیلی اهمیت داشته باشند.  یکی از مهم‌ترین‌های آن‌ها لینک بیلدینگ است . بیلدینگ یعنی ساخت بک لینک که روش‌های آن را به شما در جلسات آینده به‌صورت کامل‌تر آموزش خواهیم داد.

با آرزوی موفقیت برای شما.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

68 دیدگاه. Leave new

فهرست