ترجمه برگه ساخته شده با المنتور در افزونه wpml

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

حق کپی ویدئو

مجاز نمی باشد.

شما اینجا هستید :

جلسه چهارده

آموزگار :

فریبا فریادی

در این جلسه از دوره جامع آموزش افزونه طراحی سایت چند زبانه wmpl قصد داریم به شما نحوه ترجمه صفحاتی که در صفحه ساز المنتور ساخته شده اند را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم ( ادامه مطلب … )

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

ابزار وردپرس بُزرگ ترین مرجع وردپرس ایران!

آنچه توانسته ایم لطف خدا بوده است ، ابزار وردپرس بعنوان یکی از مراجع بزرگ طراحی وب و وردپرس در حال فعالیت می باشد 🙂

خرید محصول ویدئو بالا

جهت خرید کلیک کنید.

فریبـــا فریــادی

فعالیت در زمینه وب و دیجیتال مارکتینگ ، مدرس دوره های آموزشی طراحی سایت و تبلیغات در سطح اینترنت …

فریبـــا فریــادی

فعالیت در زمینه وب و دیجیتال مارکتینگ ، مدرس دوره های آموزشی طراحی سایت و تبلیغات در سطح اینترنت …

ترجمه برگه ساخته شده با المنتور در افزونه wpml

( دوشنبه ، 28 خرداد سال 1403 )

آموزش ترجمه برگه ­های ساخته شده با المنتور

افزونه المنتور یکی از قوی­ترین و حرفه ­ای­ ترین صفحه­ سازهای وردپرسی است . کاربران زیادی برگه­ های سایت خود را با استفاده از المان­ های فوق­ العاده و کم­ نظیر این افزونه طراحی می­کنند.

دانلود نسخه اورجینال افزونه المنتور پرو (Elementor Pro)

ما در جلسات گذشته آموزش ترجمه برگه ­های ساخته شده با ویژوال کامپوزر را بطور کامل بررسی کردیم. از آنجا که تعداد افرادی که سایت خود را با المنتور طراحی می­  کنند روزبه ­روز در حال افزایش است، در این قسمت به ترجمه برگه­ های ساخته شده با المنتور در سایت­ های وردپرسی می­پردازیم تا اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از المنتور استفاده می­کنید، بدون هیچ مشکلی صفحات سایت را ترجمه و آن را برای کاربران بین­المللی آماده کنید.

ترجمه برگه­ های ساخته شده با المنتور

ابتدا توجه کنید که در نسخه فارسی سایت باشید. در پیشخوان وردپرس منوی “برگه­ هاßهمه برگه ­ها” را انتخاب کنید . یکی از برگه­ هایی که با المنتور طراحی کردید را در حالت ویرایش باز کنید. حالا می­خواهیم این برگه را با همین طراحی به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری ترجمه کنید.

پیشنهاد می­کنیم دوره جامع آموزش صفحه ساز المنتور در سایت ابزار وردپرس را از دست ندهید . با استفاده از ویدیوهای آموزشی رایگان آن و طراحی صفحات جذاب، وب­ سایت خود را متحول کنید.

همانطور که مشاهده می­کنید، در سمت چپ صفحه ویرایش برگه “متاباکس زبان” اضافه شده است. ابتدا دکمه “از ویرایشگر ترجمه WPML استفاده می­کنید” را فعال کنید. سپس در پنجره پاپ­آپ یکی از گزینه‌ها را انتخاب نمایید و مشخص کنید که از ویرایشگر ترجمه WPML، تنها برای این برگه، تمام برگه‌ها یا تمام مطالب سایت استفاده نمایید. اگر شما قبلاً دکمه ویرایشگر ترجمه WPML را برای همه برگه ­ها یا همه مطالب سایت فعال کرده ­اید، فعال کردن دوباره آن لازم نیست.

حالا روی بخش “ترجمه” که با آیکن چرخ دنده مشخص شده است کلیک کنید تا بخش ترجمه صفحه برای شما باز شود.

درپایان

صفحه جدید شامل دو بخش زبان اصلی سایت و زبان انگلیسی می‌باشد. شما باید تمام ترجمه محتواهای مورد نیاز را در بخش‌های مشخص شده وارد نمایید . عنوان و محتواهای فارسی را برای نسخه انگلیسی سایت ترجمه کنید. دقت کنید که حتماً پس از ترجمه هر قسمت، گزینه ترجمه کامل شد” را تیک بزنید.

در پایان و بعد از کامل شدن ترجمه همه قسمت های برگه موردنظر، دکمه “ذخیره و بستن”  را کلیک نمایید تا تمامی تغییرات بر روی سایت اعمال شود.

حالا در صورتی که زبان سایت را به انگلیسی تغییر دهید و بر روی نمایش این برگه کلیک کنید، مشاهده می‌کنید که برگه به صورت ترجمه شده به نمایش درمی‌آید. با همین روش همه برگه ­های سایت که با المنتور طراحی کرده­اید را به زبان­های سایت ترجمه کنید.

در پایان این جلسه امیدواریم به خوبی نحوه ترجمه برگه ساخته شده با المنتور را یاد گرفته باشید. پیشنهاد می‌کنیم در جلسه بعد از دوره آموزش افزونه WPML همراه ما باشید که قصد داریم به استفاده از افزونه WPML در قالب وودمارت بپردازیم.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

6 دیدگاه. Leave new

فهرست