بهینه سازی سایت

کپی رایتینگ چیست ؟ راهنمای جامع Copywriting

کپی رایتینگ یا Copywriting یک موضوع بسیار مهم و کلیدی در بحث سئو (SEO) می‌باشد که همیشه مورد توجه سئوکاران بوده است. جالب است بدانید که کپی رایتینگ (Copywriting) به حدی اهمیت دارد که یکی از چالش‌های همیشگی سئوکاران در تنظیم استراتژی SEO محسوب می‌شود.

در واقع همان‌طور که می‌دانید، موتورهای جستجوگر صفحات وب را بررسی و ایندکس می‌کنند. بنابراین شما باید وب‌سایت خود را مطابق جدیدترین الگوریتم‌های گوگل تنظیم کنید. علاوه‌بر این موضوع، باید بتوانید محتوای سایت را واضح و قابل درک بنویسید تا مخاطبان از مطالب سایت شما به خوبی استفاده کنند و لذت ببرند. چرا که یکی از فاکتورهای مهم و اساسی گوگل در رتبه‌بندی سایت‌ها، خوانایی محتوا می‌باشد.

حالا در این مقاله از وبلاگ ابزار وردپرس همراه ما باشید که قصد داریم به صورت کامل در زمینه کپی رایتینگ (Copywriting) به شما کمک کنیم. در واقع قصد داریم فرآیند تحقیق کلمات کلیدی و 3 موضوع مهم دیگر را که مربوط به کپی رایتینگ و نوشتن می‌شود را به شما عزیزان آموزش دهیم. اینگونه می‌توانید محتوایی باکیفیت بالاتر، کاربرپسندتر و سئو شده برای سایت بنویسید. 😉

کپی رایتنیگ یا Copywriting

یکی از مهم‌ترین موضوعات در بحث سئو (SEO)، محتوای سایت است. در واقع باید بتوانید شناخت مناسبی از مخاطبین سایت پیدا کنید و با توجه به آن‌ها، بهترین و باکیفیت‌ترین محتواهای لازم را در اختیارشان قرار دهید. حالا برای اینکه بتوانید محتواهای خوب و حرفه‌ای بنویسید، باید اطلاعات خود را در زمینه کپی رایتینگ (Copywriting) افزایش دهید.

برای مثال محتواهای نوشته شده در صفحات مختلف سایت، باید زیبا باشند و همچنین از خوانایی خوبی برخوردار باشند. علاوه‌بر اینکه محتوای سایت باید خوانا و زیبا باشد، لازم است که کیفیت بالایی داشته باشد و اطلاعات مفیدی را به کاربر انتقال دهد.

به صورت کلی فرآیند کپی رایتینگ (Copywriting)، نیازمند مهارت “نوشتن” است. اگر نویسنده خوبی باشید یا در این زمینه دانش خوبی داشته باشید، قطعا در بحث کپی رایتینگ هم موفق خواهید بود. البته که “نوشتن” کار سختی است و قطعا برخی از ما استعداد بهتری در این زمینه داریم.

متاسفانه همه ما نمی‌توانیم مثل محمود دولت آبادی (یکی از برجسته‌ترین نویسندگان معاصر ایرانی) باشیم و محتواهایی ساده و روان بنویسیم؛ اما قطعا با کمی آموزش در این زمینه، می‌توانیم محتواهای خوبی بنویسیم و دانش خود را در زمینه کپی رایتینگ افزایش دهیم.

کپی رایتینگ و تحقیق کلمات کلیدی (گام اول)

کپی رایتینگ و تحقیق کلمات کلیدی
کپی رایتینگ و تحقیق کلمات کلیدی

اولین مرحله در کپی رایتینگ (Copywriting)، مربوط به تحقیق کلمات کلیدی می‌شود و هیچ ارتباطی با مهارت “نوشتن” ندارد. در واقع ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید درمورد چه موضوعی محتوا بنویسید و با جستجوی چه عبارتی می‌خواهید به رتبه‌های برتر نتایج جستجو (SERP) دست پیدا کنید.

بنابراین در شروع کار باید بتوانید کلمات کلیدی مهم را انتخاب کنید و سپس با توجه به آن‌ها شروع به تولید محتوا کنید. تحقیق کلمات کلیدی به تنهایی دارای 4 بخش بسیار مهم است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تایین هدف و ماموریت

هنگام تحقیق کلمات کلیدی، باید یک هدف و ماموریت تعیین نمایید؛ در غیراین‌صورت نمی‌توانید فرآیند تحقیق کلمات کلیدی را به خوبی طی کنید و در پایان با شکست مواجه می‌شوید. منظور از تعیین هدف و ماموریت، این است که سوالات زیر را از خودتان بپرسید و در پایان به یک جمع‌بندی خوب برسید.

 • محتوای سایت من درمورد چه موضوعی است؟
 • کاربران هدف سایت و کسب‌وکار من بیشتر به دنبال چه چیزی می‌گردند که باید به آن‌ها ارائه کنم؟
 • چگونه می‌توانم نسبت به سایر رقبا، منحصربه‌فرد باشم و خدمات یا محصولات بهتری به کاربران ارائه دهم؟

تهیه فهرست کلمات کلیدی

پس از اینکه یک هدف و ماموریت برای فعالیت وب‌سایت خود مشخص کردید، به راحتی می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که باید کلمات کلیدی را انتخاب نمایید که می‌خواهید کاربران با جستجوی آن در سطح وب، به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

حالا شاید از خودتان بپرسید که چگونه می‌توان عبارات و کلمات کلیدی را پیدا کرد که توسط کاربران در گوگل بیشتر جستجو می‌شود. جواب این سوال بسیار ساده است. فقط باید از ابزارهای آنلاین مثل Semrush و Google Keyword Planner استفاده کنید.

در واقع این ابزارها به شما نشان می‌دهند که چه عبارات و کلماتی در گوگل بیشتر جستجو می‎‌شوند؛ همچنین به شما نشان می‌دهند که رقابت در کدام عبارات و کلمات کلیدی بیشتر یا کمتر است. فقط باید کلمه کلیدی مورد نظر را داخل این ابزارها بنویسید تا عباراتی که در گوگل بیشتر جستجو می‌شوند را به شما نمایش دهند.

اولویت‌بندی کلمات کلیدی

در ادامه، پس از اینکه یک فهرست از کلمات کلیدی تهیه کردید؛ باید تمام عبارات و کلمات کلیدی را براساس معیارهای مختلف اولویت‌بندی کنید. حالا در ادامه به معیارهایی که می‌توانید برای اولویت‌بندی استفاده کنید اشاره کرده‌ایم؛ کافی است با دقت و تمرکز بالا به سوالات زیر پاسخ دهید.

 • کدام عبارات و کلمات کلیدی با هدف و ماموریت سایت ارتباط بیشتری دارند؟
 • کدام عبارات و کلمات کلیدی در گوگل بیشترین آمار جستجو را دارند؟
 • رقابت در کدام عبارات و کلمات کلیدی کمتر است؟

با پاسخ دادن به این پرسش‌ها، می‌توانید یک فهرست جذاب و مناسب از بهترین کلمات کلیدی متناسب با سایت و کسب‌وکار خود دست پیدا کنید. فقط به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر سایت تازه تاسیسی دارید، بهتر است که از عبارات و کلمات کلیدی استفاده کنید که رقابت در آن‌ها ساده‌تر است و به شکل موثرتری می‌توانید روی آن‌ها کار کنید تا در نتایج جستجو رتبه‌های بهتری بدست آورید.

توجه به هدف جستجوی کاربران

مرحله بعدی تحقیق کلمات کلیدی، توجه به هدف جستجوی کاربران در گوگل است. اگر مقاله هدف جستجو چیست را مطالعه کرده باشید، قطعا اطلاعات خوبی در این زمینه دارید. به صورت کلی کاربران زمانی که در سطح اینترنت جستجو می‌کنند، یک هدف مشخص دارند و بی‌دلیل جستجویی را انجام نمی‌دهند. معمولا به دلیل 4 هدف مختلف ممکن است که کاربران در سطح اینترنت جستجو کنند.

 • کسب اطلاعات: جستجو برای دریافت اطلاعات درباره یک موضوع مشخص (مثل وردپرس چیست)
 • ناوبری: دسترسی سریع به یک وب‌سایت با جستجوی نام سایت (مثل ابزار وردپرس)
 • معامله‌گری: جستجو جهت خرید یا فروش یک محصول (مثل قالب وردپرس)
 • تجاری: کسب اطلاعات درمورد یک محصول یا خدمات (مثل خدمات تولید محتوا)

حالا شما به عنوان یک مدیر سایت یا سئوکار، وظیفه دارید که هدف جستجوی کاربران را مورد بررسی قرار دهید و ببینید کاربران به چه دلایلی در سطح وب جستجو می‌کنند. به این موضوع هم توجه کنید که ممکن است هدف جستجوی کاربران برای هر عبارت و کلمه کلیدی متفاوت باشد. بنابراین بهتر است که درمورد محتوای هر کلمه کلیدی به صورت جداگانه فکر کنید و دقت زیادی کنید.

طراحی و ساخت صفحات فرود

آخرین مرحله از تحقیق کلمات کلیدی، طراحی و ساخت صفحات فرود (Landing Page) برای کلمات کلیدی مختلف است. در واقع باید برگه‌ها یا نوشته‌های سایت را با کلمه کلیدی مورد نظر به خوبی سئو کنید تا در نتایج جستجو رتبه خوبی کسب کنند. همچنین باید دسترسی به محتواهای مهم را آسان کنید. برای مثال اگر یک صفحه فرود بسیار مهم ساخته‌اید، حتما با پیوند داخلی دسترسی به آن را از بخش‌های مختلف سایت آسان کنید. (منو سایت یک گزینه مناسب است که کاربران به صفحات فرود ما دسترسی پیدا کنند.)

کپی رایتینگ و مهارت نوشتن (گام دوم)

کپی رایتینگ و مهارت نوشتن
کپی رایتینگ و مهارت نوشتن

دومین مرحله در کپی رایتینگ (Copywriting)، مربوط به مهارت نوشتن می‌شود. زمانی که می‌خواهید در رابطه با یک عبارت یا کلمه کلیدی شروع به نگارش محتوا کنید، باید از این مهارت استفاده کنید. در واقع مهارت نوشتن، مهم‌ترین مرحله در فرآیند کپی رایتینگ محسوب می‌شود. حالا جالب است بدانید که “نوشتن” شامل 3 مرحله می‌شود که در ادامه به صورت کامل به شما عزیزان توضیح می‌دهیم.

آماده‌سازی محتوا

قبل از اینکه شروع به نگارش محتوا کنید، باید درباره عبارت یا کلمه کلیدی که می‌خواهید بنویسید به خوبی فکر کنید. یعنی ابتدا باید یک ذهنیت مناسب درباره موضوع مورد نظر داشته باشید و با تفکر درباره آن، بهترین محتوا را برای کاربران و بازدید کنندگان سایت بنویسید. حالا یک راه‌حل بسیار ساده وجود دارد که بتوانید به درک مناسبی از موضوع مورد نظر برسید. تنها کافی است که به سوالات زیر قبل از نوشتن محتوا فکر کنید.

 • هدف از نگارش این محتوا چیست؟ قرار است با نوشتن این موضوع به چه چیزی برسید؟
 • پیام اصلی محتوا چه چیزی است؟ با نگارش این محتوا به چه سوال یا مشکلی پاسخ می‌دهید؟
 • مخاطبین هدف این محتوا چه کسانی هستند؟ آن‌ها با جستجو در گوگل به دنبال چه چیزی می‌گردند؟
 • برای نوشتن محتوا باید چه اطلاعاتی کسب کنید تا به صورت حرفه‌ای و مفید بتوانید به کاربران سطح وب کمک کنید؟
 • ساختار مقاله چگونه خواهد بود؟ یعنی به چه ترتیبی می‌خواهید محتوا را بنویسید و در اختیار کاربران قرار دهید؟

با پاسخ به این سوالات، به درک بسیار خوبی از عبارت یا کلمه کلیدی مورد نظر می‌رسید. در واقع یک دید کلی از نحوه نگارش محتوا بدست می‌آورید که کمک بسیار بزرگی در نوشتن محتوا به شما می‌کند.

هدف محتوا و هدف جستجو کاربر

همان‌طور که مشاهده کردید، اولین پرسش در لیست بالا، درمورد هدف محتوا بود. حالا شاید به این فکر کنید که هدف از نگارش محتوا، این است که وب‌سایت به‌روز باشد و بتوانید رتبه‌های بهتری در نتایج جستجو کسب کنید. بله؛ همه این موارد درست است. اما اول باید بتوانید محتوای خوب، جذاب و کاربرپسندی بنویسید تا بازدیدکنندگان، محتوای شما را با دقت بخوانند.

اگر محتوای بی‌کیفیت و بی‌هدف تولید کنید، فقط باعث می‌شود که کاربران پس از ورود به سایت شما، بلافاصله خارج شوند. این موضوع تاثیر بسیار بدی بر سئو (SEO) سایت می‌گذارد. بنابراین داشتن یک هدف در نگارش محتوا، بسیار مهم است. در واقع بدون تولید محتوای باکیفیت و باهدف، حتی به فکر رتبه‌های برتر نتایج جستجو هم نباشید. 🙂

حالا برای اینکه یک هدف خوب و حرفه‌ای برای محتوا مشخص کنید، بهتر است سوالات زیر از خودتان بپرسید.

 • آیا می‌خواهم با این محتوا درمورد موضوع خاصی به کاربر اطلاع‌رسانی کنم؟
 • قصد دارم کاربران و بازدیدکنندگان را به کمک محتوا سرگرم کنم؟
 • یا تمایل دارم با محتوای تولید شده، کاربر را برای انجام یک کار دعوت کنم؟
 • یا حتی می‌خواهم به کاربران و بازدیدکنندگان، موضوعی را آموزش دهم؟

حالا علاوه‌بر همه این موارد، باید به هدف جستجوی کاربران هم توجه کنید. در واقع باید هدف محتوا و هدف جستجو کاربر باهم تناسب داشته باشند. در غیراین‌صورت قطعا بازخورد خوب و مناسبی دریافت نخواهید کرد. چرا که کاربر با هدف دیگری جستجو کرده است و شما هم با هدف دیگری محتوا نوشته‌اید.

ساختار محتوا

یکی دیگر از پرسش‌های بسیار مهم درباره آماده‌سازی محتوا، “ساختار مقاله چگونه خواهد بود؟” می‌باشد. در واقع اگر می‌خواهید در زمینه کپی رایتینگ (Copywriting) حرفه‌ای کار کنید، باید بتوانید محتوایی با ساختار مشخص بنویسید. چرا که اگر محتوای سایت ساختار خوب و مناسبی داشته باشد، باعث می‌شود که رتبه‌های بهتری در نتایج جستجو کسب کنید. بنابراین برای درک بهتر محتوای شما توسط کاربران و موتورهای جستجوگر، باید بتوانید ساختار محتوا را به خوبی تنظیم کنید.

بهتر است ساختار محتوا را به صورتی تنظیم کنید که کاربران و حتی موتورهای جستجورگر، بخش‌های مهم‌تر را به خوبی متوجه شوند. اینگونه باعث می‌شود که محتوای شما تاثیر بیشتری بر کاربران و بازدیدکنندگان بگذارد. بنابراین قدرت ساختار محتوا را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. با یک ساختار مناسب، می‌توانید به اهداف خودتان در تولید محتوا دست پیدا کنید. 😉

کپی رایتینگ و شروع به نگارش محتوا (گام سوم)

کپی رایتینگ و شروع به نگارش محتوا
کپی رایتینگ و شروع به نگارش محتوا

حالا نوبت به نگارش محتوا می‌رسد. همان‌طور که پیش از این اشاره کردیم، نگارش محتوا نیاز به مهارت “نوشتن” دارد. اگر در زمینه “نوشتن” مهارت خوبی دارید، قطعا خیلی حرفه‌ای می‌توانید شروع به نگارش محتوا کنید. با این وجود قصد داریم در ادامه مقاله به 5 نکته مهم بپردازیم که در فرآیند نگارش مقاله، کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

شروع به نوشتن کنید

حالا پس از گذراندن تمام این مراحل، فقط باید بنویسید. اکثر نویسندگان یا تولیدکنندگان محتوا، در نوشتن مقدمه محتوا یا پاراگراف اول مشکل دارند. چرا که مقدمه و پاراگراف اول اهمیت زیادی دارد و باید درمورد آن خوب فکر کنید تا کاربر با مطالعه آن، به خواندن ادامه مقاله ترغیب شود. اما در حال حاضر، کاری به این قسمت نداریم.

برای نوشتن مقدمه، بهترین کار این است که آن را در حد چند کلمه بنویسید و به سراغ بدنه اصلی محتوا بروید. در واقع با انجام این کار به سراغ اصل مطلب می‌روید و پس از نوشتن بدنه اصلی محتوا، می‌توانید به شکل موثرانه‌تری مقدمه و نتیجه‌گیری کلی محتوا را بنویسید.

همچنین اگر هنگام نگارش، فکر کردید که بخشی از محتوا خوانایی خوبی ندارد و یا از جمله‌بندی‌های خوبی استفاده نکرده‌اید، اصلا مهم نیست. چرا که در پایان، باید محتوایی که نوشته‌اید را مجددا بخوانید. با انجام این کار می‌توانید کیفیت محتوا را به صورت چشمگیری افزایش دهید و یک محتوا در سطح فوق حرفه‌ای بنویسید.

ساختار متن و محتوا را فراموش نکنید!

همان‌طور که در گام قبل اشاره کردیم، یکی از موضوعات مهم، “ساختار محتوا” است. بنابراین فراموش نکنید که هنگام نوشتن، ساختار محتوا را حفظ کنید. متاسفانه بسیار از افراد یک ساختار هم برای محتوا در نظر می‌گیرند، اما هنگامی که شروع به نوشتن می‌کنند؛ به کلی فراموش می‌کنند که باید ساختار محتوا را حفظ کنند.

بررسی خوانایی

اگر واقعا می‌خواهید کاربران تا انتها محتوای شما را مطالعه کنند، باید به نثری ساده و روان بنویسید. همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که مطالعه کردن از روی صفحه نمایش با کتاب کاغذی قابل مقایسه نیست و کمی دشوارتر است. حالا اگر بتوانید محتوایی خوانا بنویسید، قطعا کاربران تا پایان همراه شما هستند و سایت شما را ترک نمی‌کنند. حتی گاها ممکن است به سایت شما بازگردند و تبدیل به یک کاربر فعال شوند.

روش‌های بهبود سبک نوشتار در محتوا

همان‌طور که گفته شد، برخی افراد استعداد “نوشتن” را دارند و به صورت کلی از سایرین بهتر می‌نویسند. معمولا چنین افرادی نیاز به راهنما ندارند و خیلی راحت می‌توانند یک محتوای فوق‌العاده جذاب و کاربرپسند بنویسند. اما همه افراد به این صورت نیستند. البته ناگفته نماند که تمرین کردن، تاثیر بسیار زیادی در مهارت “نوشتن” دارد. حالا می‌خواهیم برای افراد تازه کار که در زمینه نوشتن حرفه‌ای نیستند، به چند نکته اشاره کنیم تا به مرور زمان حرفه‌ای شوند.

زیاد بخوانید!

اگر می‌خواهید تبدیل به یک نویسنده خوب شوید، ابتدا باید بتوانید خیلی خوب مطالعه کنید. خواندن و مطالعه کردن، کمک بسیار زیادی به مهارت نوشتن می‌کند. فرقی نمی‌کند که چه چیزی بخوانید و مطالعه کنید. برای مثال به سراغ رمان‌ها بروید، مجلات و روزنامه‌ها را بخوانید، وبلاگ سایر سایت‌ها را مطالعه کنید و …. .

با مطالعه کردن متوجه می‌شوید که سایر نویسنده‌ها چگونه جمله‌بندی می‌کنند؛ یا از چه کلماتی برای جمله‌بندی‌ها استفاده می‌کنند. در واقع هرچه بیشتر بخوانید، مهارت شما در نوشتن روز به روز بهتر می‌شود. در نتیجه با مطالعه کردن محتوای خوب، می‌توانید حرفه‌ای‌تر از قبل بنویسید.

تنها نکته‌ای که برای مطالعه کردن باید رعایت کنید، این است که محتواهای مرتبط با حوزه کاری خود بخوانید. برای مثال اگر می‌خواهید محتوای طنز بنویسید، به سراغ کتاب‌های طنز بروید. یا اگر قرار است متن‌های تبلیغاتی بنویسد، قطعا مطالعه روزنامه‌ها و مجلات و حتی بنرهای تبلیغاتی کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

سبک نگارش هرم وارانه

اگر در زمینه نویسندگی فعالیت کرده باشید، قطعا با سبک نوشتار هرم وارانه آشنا هستید. در این سبک نوشتار، محتوای مهم‌تر را در ابتدای مقاله قرار می‌دهند و مطالب کم اهمیت‌تر را در انتهای مقاله می‌نویسند. البته معمولا این روش و سبک نوشتار، بیشتر برای مقالات خبری کاربرد دارد. در واقع اینگونه باعث می‌شود که محتوای مهم‌تر خیلی سریع‌تر در اختیار کاربر و خواننده قرار بگیرد. در نتیجه در اکثر سایت‌های خبری هم به این روش محتوا نگارش می‌شود.

برای بازدهی بهتر، استراحت کردن را فراموش نکنید!

نوشتن یک کار سخت و دشوار است. اگر برای یک مدت زمان طولانی بخواهید محتوا بنویسید، قطعا ذهن شما خسته می‌شود و نمی‌تواند به خوبی تمرکز کنید. بنابراین اگر احساس خستگی کردید و متوجه شدید که محتوای باکیفیتی نمی‌نویسید؛ اصلا به خودتان سخت نگیرید و کمی استراحت کنید.

کپی رایتینگ و ویرایش محتوا (گام چهارم)

کپی رایتینگ و ویرایش محتوا
کپی رایتینگ و ویرایش محتوا

در آخرین مرحله از فرآیند کپی رایتینگ، باید در پایان کار محتوای نوشته شده را ویرایش کنید. این مرحله ممکن است بسیار خسته کننده باشد، اما مثل یک مهر تایید بر محتوای شما می‌باشد. در واقع باید خیلی با دقت محتوا را مطالعه کنید؛ سپس اگر مشکلی وجود داشت، آن را اصلاح کنید. معمولا اگر مشکل نگارشی و یا املایی وجود داشته باشد، در این مرحله به خوبی رفع خواهد شد.

نکات مهم در ویرایش محتوا

مهم‌ترین نکته این است که هنگام ویرایش محتوا تمرکز داشته باشید. بنابراین اصلا عجله نکنید و باسرعت پایین محتوا را مطالعه کنید. سپس به کلمات، جملات و پاراگراف‌ها دقت کنید و مطمئن شوید که محتوای شما از خوانایی خوبی برخوردار است و اشتباهات نوشتاری، نگارشی و املایی ندارد. در پایان هم بهتر است که نگاهی به ساختار محتوا داشته باشید و آن را با دقت بررسی کنید.

کپی رایتینگ سایت‌های چند زبانه

همان‌طور که تاکنون متوجه شدید، خوب نوشتن سخت است. حالا اگر یک کسب‌وکار و سایت چند زبانه داشته باشید، کار شما سخت‎‌تر هم می‌شود. در واقع اگر به زبان‌های دیگری هم بخواهید محتوا بنویسید که زبان مادری شما نیست، قطعا کار بسیار سخت و دشواری خواهید داشت. حتی ما پیشنهاد می‌کنیم که از یک کپی رایتر استفاده کنید که زبان مادری آن برای محتوای سایت شما مناسب باشد. اینگونه کیفیت کار افزایش پیدا می‌کند.

البته ما قبلا یک مقاله کامل هم در رابطه با کپی رایتینگ سایت‌های چند زبانه نوشته‌ایم. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم که مقاله “تولید محتوا و سئو سایت‌های چند زبانه و بین‌المللی” را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

نتیجه‌گیری کلی

کپی رایتینگ (Copywriting) یک مهارت بسیار مهم است که تمام سئوکاران باید به آن مسلط باشند. ما هم تمام تلاش خود را کردیم تا در این مقاله آموزشی به صورت کامل و جامع، اطلاعاتی را درباره این موضوع در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. اگر سوال یا مشکلی در این زمینه داشتید، کافی است در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا کارشناسان و متخصصین ما به شما عزیزان کمک کنند.

ممکن است مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا